REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Dėl karantino ribojimų sustoję praktiniai vairavimo egzaminai kai kuriems vairuotojams pasijus skaudžiau nei kitiems – su portalu susisiekęs vyriškis pasidalijo, kaip darbo metu prarado vairuotojo pažymėjimą, o dėl karantino metu nevykdomų praktinių egzaminų, panašu, praras ir darbą.

Dėl karantino ribojimų sustoję praktiniai vairavimo egzaminai kai kuriems vairuotojams pasijus skaudžiau nei kitiems – su portalu susisiekęs vyriškis pasidalijo, kaip darbo metu prarado vairuotojo pažymėjimą, o dėl karantino metu nevykdomų praktinių egzaminų, panašu, praras ir darbą.

REKLAMA

Vilnietis savo istorija su visuomene dalijasi atvirai – tikisi, kad bent taip į situaciją bus atkreiptas valdžios įstaigų dėmesys.

Teises prarado darbo metu

Greito reagavimo apsaugos būryje dirbantis vilnietis Romualdas pasakoja už greičio viršijimą vairuotojo pažymėjimą praradęs darbo metu, dar prieš Naujuosius, kai apsaugos ekipažą, viršijusį leistiną greitį, užfiksavo trikojis greičio matuoklis.

„Per teismus išsikovojau, kad atimtų mėnesiui, ne dviem. Išvis man, sakė, pasisekė, kad su tarnybiniu automobiliu važiavau, nes kitaip būtų iki pusės metų atėmę“, – detalėmis dalijasi Romualdas.

REKLAMA
REKLAMA

Visgi sausio 20 dieną vyriškiui pasibaigęs teisių atėmimo laikotarpis, panašu, prailgs, mat nuotoliniu būdu šiuo metu galima išlaikyti tik vieną iš dviejų teisių susigrąžinimo proceso dalių – nuotolinį teorijos egzaminą.

REKLAMA

„Teoriją nuotoliniu būdu aš praėjau, o ekonominio važiavimo atlikti negaliu, nes Susisiekimo ministerija neleidžia to dėl karantino. Ir viskas – man teisių atėmimas pasibaigė sausio 20 dieną, vasario 3 dieną jau reikia dirbti. Dirbu tiesiogiai su automobiliu – esu apsaugos greito reagavimo grupės darbuotojas.

(...) Didžiausia man bėda – darbą prarasti. Dabar gerai, kad turėjau atostogų, tai nuo gruodžio 20 dienos ir išėjau mėnesiui. Kol kas, iki sausio 31 dienos, dar darbdavys suteikė prastovas, galvojau taip ir išeisiu jau po viso mėnesio.

REKLAMA
REKLAMA

Dėl visos šitos situacijos ir vadovas mano skambino į Susisiekimo ministeriją – jie pasakė „taip, spręsim artimiausiu metu“, bet žinote – kas tas „spręsim“, kai man po kelių dienų jau dirbti“, – pasakoja Romualdas.

Vyriškio teigimu, pavasarį valstybės įmonėje „Regitra“ tokiais atvejais vairuotojams buvo suteikiamos išimtys.

„Pernai, kovo 24 dieną, buvo susitarta su policija, kad tiems vairuotojams, kuriems atimta teisė vairuoti, kad jie iki karantino pabaigos gali vairuoti be kursų, taip pat ir tie, kuriems teisių galiojimas pasibaigė – kad jie gali važinėti, galima važinėti, jei ir techninė apžiūra pasibaigusi.

Bet kai dėl šito paskambinau į „Regitrą“, man pasakė „taip, per pavasario karantiną buvo taip, bet per šitą karantiną mes kol kas jokių tokių nurodymų neturime“, – prideda Romualdas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Pavasario tvarkos poreikio nėra

Valstybės įmonė „Regitra“ sako šiuo metu nieko padaryti negalinti – už vairuotojų mokymų organizavimą atsako Susisiekimo ministerija ir Lietuvos transporto saugos administracija, nustatančios vairuotojų mokymų organizavimo tvarką, o pavasarį „Regitroje“ taikyta tvarka, įmonės teigimu, šiuo metu nėra reikalinga.

„Kadangi praėjusių metų pavasarį dėl paskelbto karantino įmonės veikla buvo apribota, ieškota sprendimų, kaip teikti paslaugas nuotoliniu būdu. Kitaip tariant, buvo sudaryta galimybė asmenims, kurie teisę vairuoti prarado trumpiau nei metams (jiems laikyti vairavimo egzaminų „Regitroje“ nereikia), teisę vairuoti susigrąžinti nuotoliniu būdu. 

REKLAMA

Šio karantino laikotarpiu tokios problemos nėra, kadangi paslaugos teikiamos tiek internetu, tiek padaliniuose pagal išankstinę registraciją.

(...) Nuoširdžiai apgailestaujame ir suprantame, kad pokyčiai dėl paskelbto karantino klientams galėjo sukelti nepatogumų“, – situaciją komentuoja „Regitra“.

Įstatymo nuostatų nekeis

Susisiekimo ministerijos teigimu, Romualdo vadovui žadėtas svarstyti lengvatinis teisių susigrąžinimo karantino aplinkybėmis klausimas ministerijoje išties aptartas, tačiau siūlyti keisti įstatymo nuostatas, reglamentuojančias esminius teisės vairuoti transporto priemones grąžinimo principus, nėra numatoma.

„Karantino metu nėra galimybės rengti praktinius vairavimo mokymus, todėl vairuotojas, netekęs teisės vairuoti, šiuos mokymus galės atlikti tik pasibaigus karantinui ar sušvelninus jo sąlygas.

REKLAMA

Siekiantiems susigrąžinti teisę vairuoti transporto priemonę siūlome sulaukti Vyriausybės sprendimo, kuriuo bus leista vairavimo mokymo įstaigoms atnaujinti praktinio vairavimo mokymo veiklą“, – informuoja Susisiekimo ministerija.

Ministerija primena, kad pagal Saugaus eismo automobilių keliais įstatymą, apsaugos darbuotojų transporto priemonės nėra priskiriamos specialiųjų transporto priemonių kategorijai, todėl ir išimtys dėl Kelių eismo taisyklių (KET) reikalavimų laikymosi šioms tarnyboms nėra taikomos.

„Specialiosios transporto priemonės priklauso tik valstybės institucijoms, gelbėjimo ir avarinėms tarnyboms, kurių pagrindinės funkcijos – gelbėjimo darbai, viešoji tvarka ir eismo saugumas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Apsaugos tarnybos nepriskiriamos šiai grupei, nes neturi tokių įgaliojimų, reikiamo apmokymo. Eisme jos gali naudoti tik oranžinius švyturėlius, kurie įspėja kitus eismo dalyvius, bet neleidžia pažeisti KET“, – prideda ministerija.

Ministerija taip pat atkreipia dėmesį, kad papildomų mokymų prievolė yra įtvirtinta įstatymo lygmens teisės akte ir „yra būtina teisės vairuoti grąžinimo sąlyga“, tad ministerija negali priimti sprendimų dėl įstatymo nuostatų nepaisymo.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų