• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Gyventojai piktinasi, kad daugiabučių kiemuose dažnai trūksta automobilių stovėjimo vietų. Vienintelė išeitis – įsigyti nuosavą stovėjimo vietą. Tačiau taip padaręs vilnietis skundžiasi, kad kaimynas jo teisėtą nuosavybę užgrobė.

Gyventojai piktinasi, kad daugiabučių kiemuose dažnai trūksta automobilių stovėjimo vietų. Vienintelė išeitis – įsigyti nuosavą stovėjimo vietą. Tačiau taip padaręs vilnietis skundžiasi, kad kaimynas jo teisėtą nuosavybę užgrobė.

REKLAMA

Nekilnojamo turto (NT) specialistai pataria įrengti užraktą arba kviesti policiją. O Seimo nariai siūlo griežtinti baudas, pastačiusiems automobilį ne savo vietoje.

Teko ieškoti savininko

Vilnietis viename socialiniame tinkle pasakojo, kad įsigijo butą su požemine automobilio stovėjimo vieta. Vietos numeris aiškiai nurodytas Registrų centro išraše.

„Tačiau savo stovėjimo vietoje radau automobilį. Šiaip ne taip su vairuotoju pavyko susisiekti per raštelius paliktus už valytuvų. Paskambinęs sužinojau, kad tas vairuotojas nuomojasi butą tame pačiame daugiabutyje. Taip pat jis tikino, kad nuomojasi ir automobilio stovėjimo vietą.

REKLAMA
REKLAMA

Bendrauti jis nebuvo nusiteikęs, nepasakė nei iš ko nuomojasi butą ir stovėjimo vietą, nei ar turi tai patvirtinančius dokumentus“, – socialiniame tinkle rašė vyras.

REKLAMA

Jis klausė komentatorių, ar tuomet, kai stovėjimo vieta bus laisva, jis gali ją fiziškai užblokuoti, pavyzdžiui sumontuoti kažkokį rakinamą fizinį barjerą.

„Juk tai mano nuosavybė, juolab turiu tai patvirtinančius dokumentus. Be to, už tą stovėjimo vietą sumokėjau ne 1 tūkst. eurų, o kur kas daugiau“, – teigė vyras.

Komentatoriai siūlė vyrui kviesti policiją.

„Juk ta stovėjimo vieta jūsų nuosavybė, o kažkas mėgina ją pasisavinti. Tik policija gali išspręsti šią problemą“, – rašė Laurynas.

Tuo metu kitas komentatorius Tomas pastebėjo, kad po pirmo skambučio policija nevažiuos.

„Susidūriau su panašia situacija, policija tikino, kad niekuo negali padėti. Galiausiai po kokio penkto kvietimo pagaliau sureagavo ir padėjo atlaisvinti mano automobilio stovėjimo vietą“, – patarė vyras.

REKLAMA
REKLAMA

Siūlo įrengti užraktą, kviesti policiją

NT brokeris Mantas Mikočiūnas sakė, kad stovėjimo vieta yra privati nuosavybė.

„Žinoma, būna nesusipratimų, kuomet stovėjimo vieta būna ilgą laiką nenaudojama. Tai pastebi kaimynai ir pradeda statyti savo automobilį.

Jeigu su kaimynais draugiškai susitarti nepavyksta geriausia stovėjimo vietoje įrengti užraktą su spyna. Tuomet niekas ten automobilio nebestatys“, – patarė NT brokeris.

Taip pat jis atkreipė dėmesį, kad ir policija turėtų padėti gyventojams.

„Stovėjimo vieta yra privati nuosavybė, tokia pati, kaip ir butas. Todėl kiti negali savavališkai jos užimti.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Galbūt daugiau problemų kyla, kai daugiabučio kieme nėra konkrečių stovėjimo vietų, priklausančių gyventojams. Tačiau kaimynai susitaria, kur ir kas statys savo automobilius. Bet, jeigu žmonės pradeda piktnaudžiauti ir vietoje susitarimo statyti vieną automobilį pastato du ar tris, tada kyla nesutarimai. Stovėjimo vietų žmonėms nebeužtenka. Tačiau policija tokiu atveju padėti negali“, – komentavo NT brokeris.

Siūlo keisti įstatymus

Automobilių stovėjimo vietų užgrobimo problemą pastebėta Seime nariai. Šią savaitę jame pradėtas svarstyti ją turintis spręsti įstatymo projektas.

Nauju teisiniu reguliavimu siūloma nustatyti įspėjimą, baudą ir (arba) priverstinį transporto priemonės nuvežimą už nuosavybės teise valdomos transporto priemonės stovėjimo vietos neteisėtą užėmimą ir naudojimą, tokiu būdu užtikrinant, kad gyventojai įsigydami nuosavybės teise valdomą transporto priemonės stovėjimo vietą galėtų ja tinkamai naudotis savo nuožiūra.

REKLAMA

Šiuo metu nėra reglamentuota nuosavybės teise valdomos transporto priemonės stovėjimo vietos naudojimo tvarka, policijos atstovai neturi teisinio pagrindo paminėtai problemai spręsti. Į vietą atvykę pareigūnai tegali paskambinti transporto priemonės savininkui ir geranoriškai paprašyti, kad jis automobilį patrauktų.

Pagrindinis teikiamo įstatymo projekto tikslas – padėti nuosavybės teise valdomos transporto priemonės stovėjimo vietų savininkams apginti savo nuosavybę ir suteikti policijos pareigūnams teisinius įrankius šią problemą spręsti įspėjimu, bauda ir (arba) priverstiniu transporto priemonės nuvežimu.

„Norime policijos pareigūnams suteikti teisinius įrankius, siekiant apsaugoti Lietuvos gyventojų teisę į privačią nuosavybę, jos naudojimą pagal savininko poreikį“, – teikiamą įstatymo projektą komentavo Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos narys Vilius Semeška.

REKLAMA

Nenusipirkę stovėjimo vietų vėliau permoka

M. Mikočiūnas atkreipė dėmesį, kad įsigydami ekonominės klasės būstą gyventojai visus pinigus jam ir skiria.

„Apie stovėjimo vietos ar sandėliuko įsigijimą žmonės dažnai ir nepagalvoja. Tačiau vėliau pamato, kad stovėjimo vietos vis tik reikia. O jos būna jau brangesnės, nes kiti žmonės jų įsigyja daugiau ir perpardavinėja.

Tačiau juk kitame mikrorajone ar daugiabutyje žmogus nepirks stovėjimo vietos. Jis nori statyti automobilį, ten kur gyvena. Todėl iš karto nesusipirkus stovėjimo vietos vėliau už ją tenka sumokėti daugiau“, – sakė NT brokeris.

Portalas tv3.lt patikrino, kiek kainuoja įsigyti stovėjimo vietą skirtinguose Vilniaus mikrorajonuose.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Pavyzdžiui, Pašilaičiuose, Perkūnkiemio g. stovėjimo vieta požeminėje aikštelėje kainuoja 15 tūkst. eurų. 

Žirmūnuose, Žirmūnų g. stovėjimo vieta automobiliui ir gi požeminėje aikštelėje kainuoja 10 tūkst. eurų. O Pilaitėje, daugiaaukštėje aikštelėje ant stogo stovėjimo vieta kainuoja 3,1 tūkst. eurų.

Vilniečiai pešasi, skundžiasi ,gatvese nera vietos automobiliams. O kaltas tai meras, kuris pasisavino Visuotini Geri, visu musu nuosavybe gatviu infrastruktura. Kalti ne vilniečiai ,o gatviu gadintojas šimasius ir jo ipedinis.
Taip ir turejo atsitikt
Taip ir turejo atsitikt
Kai šimasius sugadino ir užgrobe gatves atsitiko, kad vilnieciai pradejo kivirčitis. Tai išsišiepielio kalte, kad vilniuje pasidare bloga gyventi.
Pagaliau gal Vilnius taps patogesniu gyventojams.Jau paliko savo postą visų Vilniaus architektų vyriausiasis architektas su dvejomis išeitinėmis....
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų