• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Intymios paskirties periferinis USB įrenginys, agento 007 vardu pavadinta skaitmeninė fotokamera, “Nokia” įrankis kaimynams šnipinėti - visi šie nuo gamintojų konvejerio ką tik nuvažiavę žaisliukai dar sykį patvirtina, kad pritaikymas yra svarbiau nei pati technologija.

REKLAMA
REKLAMA

Nauji periferiniai įrenginiai veržiasi sąsają su kompiuteriu padaryti dar patogesnę bei paprastesnę. Ir malonesnę, priduria JAV kompanija “GrandTec” (www.grandtec.com), pristačiusi rinkai “plug and play” (šiuo atveju tiktų versti pažodžiui - “įkišk ir žaisk”) įrenginį “USB Vibe”. Šis “asmeninis masažuotojas” pirmiausia skirtas tiems, kurie prie kompiuterio praleidžia pernelyg daug laiko, kad galėtų leisti sau kai kuriuos asmeninio gyvenimo malonumus. Apie 9, 99 JAV dol. kainuojantį (kur internete jį galima įsigyti, susidomėjusieji susiras patys) prietaisą, kai kuriose prekybos svetainėse žinomą ir “Matrix Vibe” pavadinimu, geriausiai apibūdina ištraukėlė iš jį pristatančio tinklapio: “Dabar ir jūsų kompiuteris gali suteikti jums malonumą! Išbandykite tai su savo staliniu ar nešiojamuoju kompiuteriu prijungę “Matrix Vibe” ir pasiekite orgazmo aukštumas su šiuo 10 greičių pulsuojančiu ir vibruojančiu kulkos formos vibratoriumi. Tereikia tik ištiesti ranką! Vibratoriui nereikia jokių baterijų, nes jį maitina kompiuteris. Pridedamas USB laidas, skirtas prijungti prie kompiuterio, papildomai nereikia instaliuoti jokios programinės įrangos. Tad ko gi laukiat? Pasiruoškite “plug&play”!

REKLAMA

Kitoje šiai periferinei naujovei skirtoje svetainėje “USB Vibe” apibūdinamas kur kas santūriau ir konkrečiau: svarbiausioji jo paskirtis - pašalinti stresą, skausmą ir nuovargį ilgo skrydžio metu ar ilgam įsikinkius į darbą prie rašomojo stalo. Įrenginys sukelia 3600 virpesių per minutę (60 vibracijų per sekundę). Veikia ir su IBM PC, ir su “Macintosh” tipo kompiuteriais. USB laido ilgis - 1,95 m.

REKLAMA
REKLAMA

Jei kartais susigundytume patikrinti, ar tokio ilgio iš tikrųjų pakanka, pasisaugokit, kad kas paslapčia jūsų nenufotografuotų. Ypač būkite atsargūs su neva atsitiktinai šalimais besimėtančiais žiebtuvėliais: bendrovė “The Digital Camera Company” pagamino Džeimso Bondo tarnybiniu numeriu 007 pavadintą skaitmeninį fotoaparatą “JB1” (http://www.jbcamera.com/en/index.htm), įkurdintą metaliniame žiebtuvėlio korpuse (skaičius 007 įspaustas ant jo šono). Šis fotoaparatas patogus tuo, kad juo iš tiesų galima fotografuoti nepastebimai - paprasčiausiai išsitraukiate jį iš kišenės, atvožiate dangtelį ir spustelite mygtuką. Jis visada paruoštas darbui. Tiesa, “JB1” nepasižymi didele raiška, vidinėje atmintyje telpa iki 150 640x480 ar iki 310 320x240 taškų nuotraukų. Ji galima naudoti ir kaip WWW, ir vaizdo kamerą: į atmintį galima įrašyti iki 30 sekundžių trukmės įgarsintus vaizdo siužetus. Pasinaudojus vienu iš siūlomų darbo režimų galima fotografuoti su 10 sekundžių intervalais. Yra ir dar viena šnipui praversianti galimybė - stebėjimo režimas, kurio metu galima fotografuoti aplinką iš anksto nustatytu laiku (iki 19 dienų). Be to, šį žiebtuvėlį galima naudoti ir kaip miniatiūrinę saugyklą savo failams susidėti į kišenę. Prie kompiuterio “JB1” jungiamas per USB jungtį.

Į šnipų žaidimus pati to nenorėdama įsivėlė ir “Nokia”. Ką tik Suomijoje nuskambėjo istorija apie tai, kas nutiko vienai šeimai, įsigijusiai “Nokia Mediamaster” (http://www.nokia.com/nokia/0,8764,80,00.html). Tai įrašinėjantis skaitmeninis TV imtuvas, be kita ko, leidžiantis peržiūrinėti mobiliaisiais telefonais padarytas nuotraukas televizoriaus ekrane, prisijungus prie “Mediamaster” beviele “Bluetooth” jungtimi. Taigi vienai šeimynai vakare spoksant į televizorių naujienų laida netikėtai buvo nutraukta ir ekrane netikėtai pasirodė kažkokios nuotraukos, kuriose nustebę žiūrovai atpažino savo kaimynus. Nustebę jie nuėjo aiškintis tokio keisto reiškinio priežasčių. Pasirodo, už sienos gyvenantys žmonės taip pat buvo ką tik nusipirkę tokį pat “Nokia Mediamaster” modelį ir padėję jį prie pat abu butus skiriančios sienos. Kadangi nei vieni, nei kiti nebuvo pakeitę pagal nutylėjimą gamykloje parinkto slaptažodžio, vieniems bevieliu ryšiu siunčiant nuotraukas iš savo telefono į televizorių jas savo ekrane galėjo matyti ir kiti. “Nokia” atstovai, išgirdę apie tokį nuotykį, pavadino jį beprecedenčiu, nors, pasak jų, jei gamykliniai slaptažodžiai nebuvo pakeisti, techniškai toks “privatumo pažeidimas” visiškai įmanomas. Esą būtent dėl to “Mediamaster” instrukcijoje vartotojai raginami nedelsiant pasikeisti slaptažodį. Bet kas gi skaito instrukcijas?

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų