REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Seimo Energetikos komisija siūlo Vyriausybei suformuoti darbo grupę Nacionalinės energetikos strategijai tikslinti. Jai siūloma pavesti parengti šilumos ūkio plėtros ir pertvarkymo strategiją kaip bendrosios Nacionalinės energetikos strategijos dalį.

REKLAMA
REKLAMA

Joje siūloma numatyti, kokiu mastu bus pereinama prie biokuro ir kitų alternatyvių energijos šaltinių naudojimo, šio perėjimo finansavimo šaltinius ir terminus; įvertinti daugiabučių gyvenamųjų namų ir visuomeninės paskirties pastatų renovacijos poveikį šilumos energijos gamybos poreikiui. Seimo komisija taip pat siūlo įvertinti galimybes reorganizuoti šilumos ūkį, stambinant regioniniu arba valstybės lygiu, įvertinti reorganizavimo privalumus ir trūkumus.

REKLAMA

Seimo Energetikos komisija prašo Vyriausybę kas mėnesį informuoti ją apie Nacionalinės energetikos strategijos tikslinimo rezultatus.

Valstybinė kainų ir energetikos kontrolės komisija raginama pateikti pasiūlymus dėl šilumos kainų sumažinimo būdų, įvertinant šilumos kainų nustatymo metodikos pakeitimo būtinybę.

Tokį sprendimą Seimo Energetikos komisija priėmė išnagrinėjusi šilumos kainų mažinimo perspektyvas ir atsižvelgdama į Europos Parlamento patvirtintą Energijos vartojimo efektyvumo direktyvą, įpareigojančią efektyviau vartoti energiją visoje energijos grandinėje - nuo energijos transformavimo ir paskirstymo iki jos galutinio vartojimo.

REKLAMA
REKLAMA

"Gaminant šilumą reikia plačiau naudoti vietinį kurą, biokurą ir kitus atsinaujinančius energijos išteklius. Mažiausiomis sąnaudomis reikia užtikrinti patikimą ir kokybišką šilumos tiekimą vartotojams", - mano Seimo Energetikos komisija.

Ji atkreipia dėmesį, kad Nacionalinėje energetikos strategijoje šilumos ūkio sektoriuje nėra subalansuotos biokuro plėtros perspektyvos, neaiški socialinė ir ekonominė nauda vartotojui ir valstybei.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų