• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Darbdaviai neranda darbininkų, darbininkai — darbo

Kelmiškė Birutė sako, jog darbdaviams netinka jos amžius ir išvaizda. Tuo tarpu daugelis provincijos darbdavių tvirtina, jog atleidę keturis darbininkus, į jų vietą randa tik du. Darbdaviai galėtų mokėti didesnius atlyginimus, bet darbininkai esą jų neverti, rašo "Šiaulių kraštas".

REKLAMA
REKLAMA

Verslininkai nori „jaunų ir kūdų“

Kelmiškė Birutė, pusmetį padirbėjusi kebabų kepėja, vėl neteko darbo. Moteris dabar serga. Bet bijo ateisiant dienų, kai vėl teks ieškoti darbo. Ne vienerius metus varsčiusi įvairių darboviečių duris Birutė mena vis tą patį scenarijų. Nueini, darbdavys su tavimi pasikalba. Pažada paskambinti ir nepaskambina. „Darbdaviai nori jaunų ir kūdų, — padarė išvadą Birutė. — O aš neatitinku jų etalono.“

REKLAMA

41 metų moteris turi buhalterės specialybę. Bet dabar jau tai, ką mokėsi, primiršusi. Norėtų paprasto fizinio darbo, kurio moteriai gauti nelengva. Gauna tik viešųjų darbų.

Konkurencija biubžetinėse įstaigose

Kelmės „Kražantės“ pagrindinė mokykla ieškojo sekretorės. Atlyginimas — tik šimtu litų didesnis už minimalų. Tačiau į šią darbo vietą atsirado net penkiolika pretendenčių. Ir tik viena iš jų nesutiko dirbti dėl per mažo atlyginimo. “Dirbti norėjo pardavėjos, draudėjos ir kitokių profesijų moterys. Galbūt jos nelabai įsivaizdavo, koks čia darbas. Priėmėme jauną, studijuojančią sekretorę. Esame patenkinti, — sako mokyklos direktorius Stasys Jokubauskas. — Įdarbinome ir naują kiemsargę. Ji taip pat mielai dirba už minimalų atlyginimą. Žmonių dar yra. Juk ne visi gali išvažiuoti į užsienį.“

REKLAMA
REKLAMA

Kol kas iš kelių ar keliolikos pretendentų darbuotojus renkasi ir kitos biudžetinės įstaigos. Kartais „reikalingam žmogui“ specialiai sukuriama darbo vieta.

Paklausta, kodėl iš bendrovės perėjo dirbti į biudžetinę įstaigą kelmiškė Vida sakė, jog biudžetinėje įstaigoje jaučiasi saugiau. Visas atlyginimas išmokamas legaliai. Nereikia dirbti viršvalandžių ir poilsio dienomis. Nereikia pataikauti darbdaviui.

Trūksta kvalifikuotų ir geranoriškų darbininkų

Užventiškis ūkininkas Algimantas Vaupšas įdarbina 74 žmones. Ūkininkas pripažįsta, jog atlyginimai bendrovėje — ne didžiausi. Tačiau už ką mokėti, jeigu darbininkas pakenčiamai dirba tik tris dienas? Ketvirtąją pasigeria. Kai kurie į darbą eina nuo mėnesio pirmosios iki dvyliktos dienos, kol išmokami atlyginimai. Gavę atlyginimą, daugiau nebedirba.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Mūsų įmonėje atlyginimas svyruoja nuo 900 iki 1900 litų, — sako individualios įmonės savininkas Izidorius Šimkus. — Tačiau maksimalų atlyginimą galiu mokėti tik vienam kitam darbuotojui. Daugelis nenori daug dirbti ir uždirbti. Jam užtenka ir devynių šimtų.“

Kelmės autobusų parkui trūksta vairuotojų. Autobuso vairuotojas turėtų būti mandagus. Tačiau pasak, UAB „Kelmės autobusų parkas“ direktoriaus Petro Barakausko, daugelis Darbo biržos atsiųstų vairuotojų pradaro direktoriaus kabineto duris ir nė nepasisveikinę klausia: “Tai kiek aš čia gausiu?“. Atlyginimas — per tūkstantį litų.

Kavinių savininkai sako galintys mokėti aštuonių šimtų litų atlyginimą. Darbo biržos siųstos bedarbės tikina ir namie sėdėdamos gaunančios po septynis šimtus. Dirbdamos neturės jokių lengvatų. Negaus kompensacijų už šildymą, vaikai mokykloje negaus nemokamo maitinimo.

Regina Musneckienė

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų