REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS
0
TV3

Portalas Balsas.lt jau skelbė apie policijos operaciją, kurios metu buvo sulaikyti trys vilniečiai, įtariami prieš dvi savaites Vilniaus centre nudurto visuomenės veikėjo, miesto tarybos nario, teisininko Sergejaus Novikovo žmogžudystės organizavimu.

REKLAMA
REKLAMA

Nors teisėsaugos pareigūnai kategoriškai atsisako komentuoti apie sulaikytus asmenis. Tačiau patikimų šaltinių teigimu, praėjusį sekmadienį Vilniaus 2-asis apylinkės teismas leido suimti Vilniaus mafijos veteraną, iš boksininkų suformuotos Dambrauskinių gaujos autoritetą Joną Dambrauską.

REKLAMA

Oficialiai neskelbiama kuriam laikui yra suimtas J. Dambrauskas.

Klastotės leido sukaupti milijonus

Portalo Balsas.lt šaltinių teigimu, vilnietis J. Dambrauskas nuo senų laikų yra minimas didelio visuomenės atgarsio sulaukusiose kriminalinėse istorijose.

Dar 1998 metų pabaigoje iš tuometinio „Vilniaus banko“ pasklido žinia, jog Vilniuje labai aktyviai pradėtos naudoti padirbtos bankinės kortelės „Visa“, „Master card“ ir „American express“.Tačiau kurį laiką tyrimas nedavė jokių rezultatų, kol nebuvo užčiuopta bankinių kortelių klastotojų šutvė.

REKLAMA
REKLAMA

1999 metų viduryje Vilniaus tardymo valdyba ir Vilniaus Organizuotų nusikaltimų tyrimų tarnyba gavo pirmąją operatyvinę informaciją, jog padirbtomis bankinėmis kortelėmis naudojasi, jas gamina ir pardavinėja J. Dambrausko vadovaujama Boksininkų gauja.

Negalutiniais duomenimis gauja tokiu būdu užsidirbo apie 2-3 milijonus JAV dolerių.

Tais laikais gauja turėjo ne tik puikų kompiuterinės technikos specialistą, tačiau ir patikimų žmonių bankuose. Operatyviniais duomenimis su jų pagalba buvo planuojama įsilaužti į bankinės sistemos apsaugos sistemą. Šio įsilaužimo tikslas - pertvarkyti programą taip, jog ji neatpažintų falsifikuotų kortelių.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Taikėsi į užsienio piliečius

Gauja savo aukas rinkdavosi tik iš pasiturinčių užsieniečių, kurie lankydavosi prestižiniuose Vilniaus restoranuose ir naktiniuose klubuose.

Pareigūnams jau pavyko nustatyti, jog gauja savus žmones turėjo tais laikais populiariausiose pasilinksminimo vietose - „Ponių laimėje“, Karolinoje„, naktiniame klube “Exlusiv„, “Vilniaus„ ir “Hermio" bankuose.

Pradinis aferos etapas buvo labai paprastas. Kai turtingas klientas, sąskaitą apmokėdavo kortele, barmenas arba padavėjas jo kortelę ne tik įkišdavo į banko terminalą, tačiau ir į šalia padėtą skanerį. Beje, pareigūnų žiniomis, gaujos nariai dažnai patys atsivesdavo užsieniečius į restoranus, kur jau būdavo paruošti skaneriai.

REKLAMA

Panašiai viskas vykdavo ir „Vilniaus“ bei „Hermio“ bankuose. Kai čia užeidavo užsienietis išsigryninti pinigų, jų kortelė taip pat būdavo nuskanuojama.

Kortelės duomenys būdavo įrašomi į paprasčiausią garso kasetę.

Šią kasetę restoranų ar bankų darbuotojai perduodavo J. Dambrausko gaujai. Pastarajai turint visą reikalingą įrangą pagaminti falsifikuotą kortelę nebūdavo jokio vargo.

Tarp gaujos aukų buvo Vokietijos, Brazilijos, Gvatemalos, Italijos ir kitų šalių piliečiai. Nuo mafijozų nukentėjo ir garsios Vokietijos televizijos kompanijos „Deutche Welle“ sporto žinių vedėja.

REKLAMA

Graibstė prestižinę buitinę techniką

Kadangi mafijozai nežinodavo bankinės kortelės PIN kodo, jie galėjo jomis atsiskaityti tik už pirktas prekes ar už suteiktas paslaugas. Tačiau ir šioje aferose grandyje gauja buvo sukūrusi puikiai veikiančią sistemą.

Didžioji dalis parduotuvių ir benzino kolonėlių, kur mafijozai atsiskaitydavo falsifikuotomis kortelėmis, buvo jų pačių kontroliojamos.

Šių įstaigų vadovai arba pardavėjai dažniausiai žinodavo, jog atsiskaitoma falsifikuota kortele.

Su falsifikuotomis bankinėmis kortelėmis mafijozai dažniausiai pirkdavo

naujausią vaizdo ir garso aparatūrą, prestižinę buitinę techniką, mobiliuosius telefonus ir aukso dirbinius.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Nupirktus daiktus J. Dambrausko gaujos nariai per savo patikėtinius dažniausiai realizuodavo Gariūnų turguje. Be to laikydamiesi konspiracijos, jie ne visada patys pirkdavo korteles - kartais į parduotuves būdavo siunčiami eiliniai nusikaltėliai. Jų atrankos kriterijus buvo: turėti civilizuoto vakariečio išvaizdą.

Naktinės pramogos – už 140 tūkst. Lt

Teisėsaugos pareigūnus ypač sudomino piniginės operacijos vykdomos keliose degalinėse. Šiose kolonėlese buvo įrengti bankiniai terminalai, todėl nusikaltėliai per juos galėdavo persivesti dideles pinigų sumas.

REKLAMA

Gavus iš bankų duomenis apie atsiskaitymą falsifikuotomis kortelėmis, paaiškėjo jog mafijozai ypač buvo pamėgę benzino kolonėlę Vilniaus rajone, Medininkų plente. Čia per trumpą laiką į degalinės sąskaitą iš falsifikuotų kortelių buvo pervesta apie 140 000 litų. Tačiau rekordininkas šioje aferoje buvo anuomet sostinėje veikęs naktinis klubas „Exlusive“. Čia mafijozai sugebėjo prapramogauti už daugiau nei 160 000 litų. Jų apmokėtos sąskaitos už praleistą vakarą klube taip pat įspūdingos - per vakarą jie sugebėdavo „išleisti“ nuo 15 000 iki 22 000 litų.

REKLAMA

Beje, „Exlusive“ klube mafijozai ne tik grynindavo pinigus, bet čia ir nuskanuodavo korteles. Įtariama, jog būtent šiame naktiniame klube, slaptame ir gerai saugojamame kambarėlyje buvo laikomas kortelių gaminimo aparatas.

Falsifikuotomis bankinėmis kortelėmis nusikaltėliai atsiskaitydavo ne tik Vilniuje, bet ir kituose didžiuosiuose Lietuvos miestuose.

Visagalė „Visa“

Mafijozai, turėdami kreditinių kortelių gamybos aparatą, sugalvojo ir kitą aferos būdą. Vienas jų nuėjo į banką ir oficialiai, savo vardu atidarė valiutinę sąskaitą. Į šią sąskaitą jis iškart įnešė 50 000 dolerių.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Sąskaita buvo valdoma „Visa“ kortele.

Gavęs savo vardu kortelę, mafijozas iškart su aparatu „Emboser“ padarė jos kopiją, kurią atidavė sėbrui. Sutartą dieną sėbras su falsifikuota kortele išvyko į Švediją, o tikrasis kortelės savininkas nuėjo į banką.

Čia jis, pateikęs tikrąją kortelę pasiima 1000 dolerių ir išeina lauk. Taip sukuriamas alibi, nes bankas visus lankytojus fiksuoja vaizdo kameromis. Lauke skambinama sėbrui tuo metu jau esančiame Švedijoje ir pradedamas kitas aferos etapas.

Mafijozas Švedijoje, nueina prie bankomato ir, žinodamas PIN kodą, su falsifikuota kortele „nusiima“ likusius 49 000 dolerių.

REKLAMA

Kai pinigai jau mafijozų kišenėje, pirmasis jų vėl ateina į banką.

Antrojo apsilankymo tikslas - nusiimti dar 500 dolerių. Banko darbuotojai paaiškinama, jog pritrūko pinigų. Tačiau šiai patikrinus kortelę, paaiškėjo, jog sąskaita jau tuščia. Tad mafijozas, pasipiktinęs sukelia banke triukšmą: „Kaip taip galima! Juk aš prieš kelias minutes čia buvau ir sąskaitoje pinigai buvo. Juk visa tai užfiksuota vaizdo kamera.“

Kadangi „sąžiningo“ indėlininko bankas negalėdavo įtarti, į jo sąskaitą lengva ranka būdavo pervedami 49 000 dolerių. O nuostolius bankui padengia „Visa“ koncernas.

REKLAMA

Reketuoti paskatino policijos kursantus

1993 metų gruodžio pradžioje Vilniaus Organizuoto nusikalstamumo tyrimo tarnyba (ONTT) kartu su „Aro“ rinktinės pareigūnais surengė operaciją, kurios metu buvo sulaikyti penki nusikaltėliai atiminėję automobilius iš prekeivių: J. Dambrauskas, Tomas Maliauskas, Andrius Norgėla, Gintaras Barynas ir Linas Sudikas.

Keturi pastarieji - buvę policijos akademijos studentai.

1993-iųjų gruodžio 4 dieną gauja, grasindama automatu „Uzi“ atėmė iš pardavėjo automobilį VAZ 2109. Išmetę automobilio savininką lauk nusikaltėliai pasakė, jog jei žmogus nori atgauti savo automobilį, jis turi susirasti savo pažįstamą Tomą ir su juo derėtis dėl išpirkos.

REKLAMA
REKLAMA

„Tomas" pasirodė besąs Policijos akademijos studentas Tomas Maliauskas, pravarde Margunovas.

Tačiau nukentėjusysis kreipėsi ne tik į Tomą, bet ir į policijos pareigūnus. Nukentėjusiajam perduodant pinigus visi penki nusikaltėliai buvo sulaikyti.

Pas juos buvo rastas visas ginklų arsenalas: automatas „Uzi“, nupjautavanzdis šautuvas, kastetai, specialūs antrankiai.

Advokato S. Novikovo nužudymas: sulaikyti dar du asmenys, atliekamos kratos

Dėl advokato S. Novikovo nužudymo Vilniaus pareigūnai sulaikė pirmą įtariamąjį

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų