REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Valstybei jau ketvirtus metus nevertinant kompensacijų už šildymą bei kitų socialinių išmokų gavėjų turto, socialinės apsaugos ir darbo ministrė sako, kad šią tvarką būtų galima atšaukti ir turto vertinimą grąžinti. Monika Navickienė sako, kad to pageidauja savivaldybės. 

Valstybei jau ketvirtus metus nevertinant kompensacijų už šildymą bei kitų socialinių išmokų gavėjų turto, socialinės apsaugos ir darbo ministrė sako, kad šią tvarką būtų galima atšaukti ir turto vertinimą grąžinti. Monika Navickienė sako, kad to pageidauja savivaldybės. 

REKLAMA

„Būčiau linkusi sutikti, kad į savivaldybių teikiamas tam tikras rekomendacijas reikėtų įsiklausyti ir šiek tiek anksčiau grįžti prie turto vertinimo vertinant, ar skirti kompensacijas už šildymą“, – Seimo Socialinių reikalų ir darbo komitete trečiadienį teigė ministrė.   

„Nesakau, kad sprendimas jau galutinis, bet tarsimės ir su Savivaldybių asociacija, atarsime tarpusavyje ir galbūt tokį pasiūlymą teiksime anksčiau nei numatyta įstatyme“, – pabrėžė M. Mavickienė. 

Valstybės kompensacijos už šildymą nevertinant į jas pretenduojančių žmonių turto skiriamos nuo 2020-ųjų birželio, kai prasidėjo koronaviruso pandemija ir buvo paskelbta ekstremali situacija. Vėliau Seimas įstatymu leido turto nevertinti iki 2024 metų balandžio pabaigos. 

REKLAMA
REKLAMA

Navickienė: šildymo ir kitų išmokų prašymų nagrinėjimas bus automatizuotas

Socialinės apsaugos ir darbo ministrė Monika Navickienė sako, kad kompensacijų už šildymą mokėjimo pamokos yra išmoktos „gana gerai“, todėl kitą šildymo sezoną tam bus pasiruošta geriau – procesas bus automatizuotas, žmonėms nereikės teikti informacijos, esančios registruose. Pasak ministerijos atstovų, kartu bus palengvintas ir socialinių išmokų prašymų nagrinėjimas. 

REKLAMA

„Pamokas išmokome gana gerai ir pasiruošę ateities šildymo sezonams būsime geriau. Būsime daugiau automatizuoti , to mes pasieksime. Ateinantį šildymo sezoną bus sklandesnis prašymų nagrinėjimas, kad nereikėtų dalies informacijos, kuri bus prieinama kituose registruose, iš žmonių papildomai prašyti“, – Seimo Socialinių reikalų ir darbo komitete trečiadienį teigė ministrė.

Jos teigimu, dėl individualių prašytojų aplinkybių dar neišnagrinėta dalis prašymų skirti kompensacijas už praėjusį šildymo sezoną.  

„Paskutiniai pranešimai dar neišnagrinėti ne dėl programinės įrangos trikdžių – dažniausiai tai yra dėl tam tikrų individualių žmogaus, kuriam ta kompensacija dar nėra skirta, aplinkybių“, – pridūrė M. Navickienė.     

REKLAMA
REKLAMA

Ministerijos kanclerė Ana Selčinskienė pranešė, kad netrukus bus pradėta testuoti programa, leisianti greičiau apdoroti prašymus skirti ne tik šildymo kompensacijas, bet ir kitas socialines išmokas.  

„Iki Joninių paleisime testavimui įrankį, kuris palengvins savivaldybėms žmonių prašymų nagrinėjimą dėl visos piniginės paramos, įskaitant ir dėl šildymo kompensacijų. Iki šildymo sezono, kai jau viskas bus ištestuota, bus paleista aplikacija dėl automatizuoto skyrimo tai daliai gyventojų, apie kurių pajamas visa informacija bus valstybės registruose“, – kalbėjo A. Selčinskienė.  

Ministerijos Piniginės paramos grupės vadovė Svetlana Kulpina informavo, kad visose savivaldybėse daugiau negu 90  proc. prašymų dėl kompensacijų už praėjusį šildymo sezoną jau yra išnagrinėta. Tuo metu Vilniuje išnagrinėta 85 proc. prašymų. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Liko atskiri gyventojai, kurie kreipėsi dėl kompensacijų paskutinėmis dienomis. Pastebėjome suaktyvėjimą balandžio mėnesį, nes kompensacijas galima skirti už visą šildymo sezoną“, – sakė ji. 

S. Kulpinos teigimu, kompensacijos buvo skirtos 80 proc. visų besikreipusiųjų.  

Pasak M. Navickienės, kompensacijų prašytojų praėjusį šildymo sezoną išaugo pusantro karto, palyginti su 2021-2022 metų šildymo laikotarpiu.   

Anksčiau ministerija yra nurodžiusi, kad nuo 2022 metų pradžios kompensacijų gavėjų padaugėjo daugiau kaip 2,5 karto, o išlaidos šiai paramai – 3,4 karto.  

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų