• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Pietų ir Pietryčių Azijoje dėl žemės drebėjimo ir jo sukelto cunamio žuvusių žmonių skaičius perkopė 29 tūkstančius. Baiminamasi, kad aukų skaičius gali padidėti iki beveik 57 tūkst. Jungtinės Tautos paskelbė, kad šimtai lėktuvų su būtiniausiais daiktais iš maždaug 20-ies šalių į nelaimės regioną atskris per 48 valandas.

REKLAMA
REKLAMA

Jungtinių Tautų teigimu, tai bus viena didžiausių humanitarinių akcijų visoje pasaulio istorijoje.

REKLAMA

Jungtinės Tautos skelbia, kad ši stichinė nelaimė buvo netipiška, nes jos rajonas yra itin didelis ir apima labai daug šalių. Žalos padaryta už milijardus dolerių, sakė JT generalinio sekretoriaus pavaduotojas humanitariniams reikalams Janas Egelandas (Janas Egelanas).

"Tačiau negalime įsivaizduoti, kiek tai kainavo toms skurdžioms visuomenėms, bevardžiams žvejams ir žvejų kaimams, ... kurie buvo tiesiog nušluoti", - sakė jis.

REKLAMA
REKLAMA

Dvi dienos po stipriausio pasaulyje per 40 pastarųjų metų žemės drebėjimo, kuris Indijos vandenyne sukėlė cunamį, nuniokojusį daugelio regiono šalių pakrantes, Šiaurės Indonezijos miestų gatvėse vis dar matyti daugybė lavonų.

Šiuo metu patvirtintas žuvusiųjų skaičius yra 29 030. Jungtinių Tautų Vaikų fondo duomenimis, trečdalis cunamio aukų yra vaikai.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Sekmadienio stichinės nelaimės mastas vis dar neaiškus, nes nukentėjusiuose rajonuose tebetvyro chaosas, o galutinis žuvusiųjų skaičius, kaip nurodė pareigūnai, gali viršyti 57 tūkstančius.

Cunamis, kurio bangų aukštis buvo iki 10 metrų, nuniokojo tūkstančius kilometrų pakrančių nuo Indonezijos iki Somalio. Viso regiono miestų ir kaimų gatvėse matyti į eiles suguldyti lavonai, susukti į polietileną, patiesalus ar antklodes.

REKLAMA

Šri Lankos ir Tailando kurortuose žuvo šimtai turistų iš Vakarų valstybių, visame regione buvo nusiaubti žvejų kaimeliai, nutrūko elektros tiekimas ir ryšiai, buvo sugriauta daug namų.

"Tai buvo blogiausia diena per visą mūsų istoriją, - sakė Šri Lankos verslininkas Y. P. Wickramsinghe (Y. P. Vikramsinghė), stovėdamas šalia sugriautos savo nardymo reikmenų parduotuvės nusiaubtame Galės mieste salos pietvakariuose. - Geriau būčiau miręs. Nėra prasmės gyventi".

REKLAMA

Bene labiausiai nukentėjo Šri Lanka, kurioje žuvo 12 212 žmonių, taip pat - Indija, kur žuvo apie 9,4 tūkst. žmonių, ir Indonezija, kur stichija pareikalavo maždaug 5,7 tūkst. gyvybių. Tailande žuvo beveik tūkstantis žmonių, tarp jų - maždaug 800 užsienio turistų.

38 žmonės žuvo net Somalyje, kuris buvo 6 tūkst. km nuo drebėjimo epicentro.

Indonezijos viceprezidentas Yusufas Kalla (Jusufas Kala) sakė, kad žuvusiųjų šioje šalyje skaičius gali padidėti iki 25 tūkstančių. Šri Lankos pareigūnai nurodo, kad saloje galėjo žūti iki 20 tūkst. žmonių, o Tailandas teigia, kad žuvusiųjų skaičius tikriausiai padidės iki 2 tūkstančių.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Pareigūnai pranešė, kad Indijai priklausančiose atokiose Andamanų ir Nikobarų salose, kurios buvo netoli 9 balų pagal Richterio skalę stiprumo drebėjimo epicentro, žuvo iki 5 tūkst. žmonių, tačiau dar tūkstančiai žmonių yra dingę. Daugelis šių salų rajonų tebėra atkirsti nuo išorinio pasaulio.

"Reuters"-BNS, Reuters-ELTA, www.lrt.lt

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų