• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Penktoji COVID-19 banga kyla Jungtinėje Karalystėje, susirgimų skaičius vis didėja ir Lietuvoje. Paskutinė viruso atmaina pasiekė ir Sveikatos apsaugos viceministrę Aušra Motiejūnienę Bilotienę.

Penktoji COVID-19 banga kyla Jungtinėje Karalystėje, susirgimų skaičius vis didėja ir Lietuvoje. Paskutinė viruso atmaina pasiekė ir Sveikatos apsaugos viceministrę Aušra Motiejūnienę Bilotienę.

REKLAMA

TV3 žinių „Dienos komentare“ A. Motiejūnienė Bilotienė papasakojo ne tik apie savo sveikatą, bet ir ko turėtume tikėtis rudenį.

Jūs susidūrėte su koronavirusu, kaip jaučiatės?

Dabar žinau, koks yra tas virusas, situacija be abejonės gerėja, tačiau simptomai nėra patys maloniausi.

Ar tai omikron banga, apie kurią tiek daug dabar kalbama? 

Tikriausiai taip. Šiai dienai mes turime omikroną ir, kaip ir visos kitos šalys, turime šiek tiek pavėlavusią, nes Portugalija ir Ispanija tai turi jau nuo balandžio mėnesio, dominuojančią omikron atmainą su BA4 arba BA5 potipiais.

Lietuva kaip ir dalis Europos Sąjungos šalių šiai dienai neatlieka sekoskaitos tyrimų, nes pačių tyrimų imtis dar yra maža. Europoje tik 15 šalių atlieka sekoskaitos tyrimus, bet iš to matyti, kad visur dominuoja minėti potipiai.

REKLAMA
REKLAMA

Jei vadinamoji 5 banga toliau stiprės ir iki rudens nenuslūgs, kaip Europos Sąjunga ketina su ja kovoti? Ar gali būti grįžtama prie tam tikrų veiklos, judėjimo ribojimų?

REKLAMA

Šį trečiadienį bus susitikimas, kuriuos mes turime nuolatinius. Tai susitikimai būtent su Europos prevencijos ligų centru ar Europos Komisija, kur pasikeičiame patirtimi ir žiūrime, stebime, kur galima keisti.

Šiuo metu žinome tik kelias šalis, pavyzdžiui, Kipras, kur padidėjus susirgimų skaičiui visi viešajame transporte privalo dėvėti kaukes. Šiandien dienai pas mus yra rekomendacijos ir turime įsivertinti...

Bet tai rekomendacijos, ar jūs matote, kokia situacija gali būti rudenį, ar tikrai vėl gali būti privalomų ribojimų, panašių į buvusius karantino ribojimus?

REKLAMA
REKLAMA

Jei pasižiūrėtume į tą patirtį, kuri yra Europoje, kalbant ir apie Portugaliją, kur prasidėjo vadinamoji 5 banga, tai šiandien dienai jau susirgimai slūgsta, yra sumažėjimas. 

Pas mus visą laiką maždaug mėnesiu vėliau atsirita vadinamoji banga ir pagal turimus duomenis tokių didelių susirgimų skaičių, kaip buvo prie omikron ar deltos, tikrai nebuvo, ši banga nebuvo tokia ypatinga.

Jei nebus naujos atmainos, tai pagal esamus rodiklius neturėtų būti tokio masto banga, kad reikėtų apribojimų.

Sakoma, kad užsikrėsti šiuo omikron potipiu galima ir praėjus keletui savaičių po sirgimo kovidu. Tai žmogus per metus kovidu sirgti gali 3, 4 ar 5 kartus?

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Duomenų iki šiol nėra, bet pastebima, kad taip – tas kas sirgo omikronu, gali sirgti ir šiuo potipiu. Turime tokių atvejų, kad liga kartojasi. Tokia tendencija yra lygiai taip pat, kaip sako ir mokslininkai ekspertai, kad tuo pat metu artėjant rudeniui galima sirgti gripu ir kovidu.

Ar atlaikys žmonių organizmai 3 sirgimus per metus, ar kai bus sergama kas mėnesį?

Tikėtina, kad kaip ir kiekvienas naujas virusas jis išsikvepia savo plitimu ir jau tada, kada dalis gyventojų jau yra vakcinuotų ar turinčių imunitetą, tada truputėlį yra drąsiau, nes kiekvienos valstybės baimė, kad nebūtų sudėtingai sergančių, kad nebūtų užpildyti stacionarai, kad nebūtų daug mirštančių asmenų nuo COVID-19 ligos.

Kol kas virusas tikrai dar turės pakilimus ir su juo susidursime rudenį.

Visą pokalbį išgirskite reportaže, esančiame straipsnio pradžioje. 

N E S I S K I E P Y S I U. Nė už ką. Geriau liksiu be darbo šioje ,,gerovės valstybėje,, (jei neleis dirbti be ne-gp), emigruosiu kur nors kur nereikia to pišpasio, bet jokių ,,sustiprinamųjų,, dozių. Dvi ir taip, per prievartą gavau.
Tik nebereikia gasdinti ir daryti baubų. Kiekviena liga yra nemaloni ir tam tikra rizika . Pvz sirgimas pūlinga angina yra daug kartų pavojingesnis,skausmingesnis ir sunkesnis, negu ,,madinga liga,,. O dėl eksperimentinių skiepų poveikio, pagal turimus konkrečius pavyzdžius, ypač jaunimui, yra daug blogesnių pavyzdžių
Na bet juk šita tai tikrai visus tris skiepus turi, o gal ir keturis. Ir vis dėlto serga. O juk skiepijimo pradžioje garantavo, kad po pirmos, na po antro dozės tai jau tikrai ne tik nemirs, bet ir nesirgs. O pasirodo serga ir dar kitus užkrėsti gali. Tai kaip čia bus rudenį? Ir vėl GP pasai, kad visus suvaryti skiepytis?
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų