REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen teigė, kad balsų Civilinės sąjungos įstatymo projektui turėtų pakakti.

Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen teigė, kad balsų Civilinės sąjungos įstatymo projektui turėtų pakakti.

REKLAMA

Į Seimo ketvirtadienio darbotvarkę įtraukti projektai dėl civilinės sąjungos įteisinimo ir alternatyvus artimo ryšio susitarimą siūlantis projektas.

Valdančiųjų frakcijų vadovų kaip kompromisinį variantą siūlomą Civilinės sąjungos įstatymo projektą ir oponentų parengtas Civilinio kodekso pataisas dėl artimo ryšio numatoma pateikti rytiniame posėdyje.

„Suskaičiuoti balsai, taip“, – paklausta, ar užteks balsų Civilinės sąjungos įstatymui, atsakė Seimo pirmininkė V. Čmilytė-Nielsen.

Pasak jos, darbotvarkėje įrašytas tiek civilinę sąjungą įtvirtinantis projektas, tiek dalies valdančiųjų teikiamos Civilinio kodekso pataisos, kuriomis įteisinama „artimojo ryšio“ sąvoka.

REKLAMA
REKLAMA

„Puikiai žinote, kokią reakciją sukelia tie projektai“, – teigė parlamento vadovė.

V. Čmilytė-Nielsen pripažino, kad Liberalų sąjūdžio frakcijos balsavimas nebus vieningas.

„Tai nepasikeitė, yra vienas kitas frakcijos narys, kuris nepritaria iš esmės šiems projektams, tačiau didžioji dalis Liberalų sąjūdžio frakcijos palaikys“, – teigė ji.

REKLAMA

Kalbėdama apie „artimojo ryšio“ sąvoką, V. Čmilytė-Nielsen pabrėžė, kad nevertina to kaip pilnavertės alternatyvos civilinei sąjungai.

„Civilinės sąjungos įstatymo projektas jau yra labai konservatyvus kompromisas tam, kas buvo teikta anksčiau“, – sakė parlamento vadovė.

Civilinės sąjungos įstatymo projektu siūloma  atsisakyti partnerystės apibrėžimo Civilinio kodekso „Šeimos knygoje“, vietoj jos įkuriant naują institutą – civilinę sąjungą. Ja būtų laikomas savanoriškas dviejų asmenų susitarimas teisiškai apsaugoti tarpusavio asmeninius santykius.

REKLAMA
REKLAMA

Šį projektą Seimo valdančiųjų frakcijų seniūnai registravo kaip kompromisinį variantą, parlamente prieš metus atmetus Partnerystės įstatymo projektą. 

Partnerystės įteisinimui besipriešinantys politikai sukritikavo ir šią naują versiją, Seime įregistruota alternatyva – Civilinio kodekso pataisos dėl artimo ryšio.

Per 20 parlamentarų, daugiausiai prieš partnerystę pasisakančių politikų, teikiamos pataisos nustatytų, kad „artimas ryšys – tai asmens santykis su kitu asmeniu, kylantis iš tvaraus ir pasitikėjimu grįsto asmeninio socialinio ryšio“.

Pasak projekto autorių, tokį ryšį turėtų ne tik šeimos nariai ir artimi giminaičiai, bet ir asmenys, kurie yra sudarę susitarimą dėl bendro gyvenimo, bei asmenys, kuriuos sieja globos ar rūpybos santykiai, arba jie yra sudarę susitarimą dėl tarpusavio išlaikymo. Civiliniame kodekse taip pat būtų nustatyta, kad artimą ryšį savaime turi šeimos nariai bei artimieji giminaičiai. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Praėjusį pavasarį Seimas atmetė Partnerystės įstatymo projektą, kuriuo norėta įteisinti tiek vyro ir moters, tiek tos pačios lyties asmenų partnerystę, ją apibrėžiant kaip oficialiai registruotą dviejų asmenų bendro gyvenimo faktą, siekiant sukurti, plėtoti, apsaugoti partnerių santykius.

Lietuvoje partnerystė nėra įteisinta nei vyro ir moters, nei vienos lyties poroms.

Keli ankstesni liberalių politikų bandymai šalyje įteisinti civilinę partnerystę Seime buvo nesėkmingi.

 

Tegyvuoja gejai ir leisbietes,tegyvuoja vistgaidziu partija su draugais konservatoriais.
Negaliu ziuret i sita KGBistu palikuoni.....Kaip ...CELKA.. galva kraipo, balseli plonina..
SLYKSTI boba.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų