REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen socialiniame tinkle „Facebook“ prakalbo apie nuo koronaviruso mirusią gimdyvę. Pasak Seimo pirmininkės, jei gimdyvė būtų pasiskiepijusi, merginos galimybės gyventi ir auginti vaiką būtų didensės. 

Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen socialiniame tinkle „Facebook“ prakalbo apie nuo koronaviruso mirusią gimdyvę. Pasak Seimo pirmininkės, jei gimdyvė būtų pasiskiepijusi, merginos galimybės gyventi ir auginti vaiką būtų didensės. 

REKLAMA

V. Čmilytė-Nielsen sako, kad tikisi, jog ši istorija pažadins sąžinę tų, kurie skleidžia dezinformaciją ir melagienas apie skiepus. 

„Labai sunku negalvoti apie vakar išėjusią jauną mamą, kuri pabijojo skiepytis ir dėl to jos gyvenimas nutrūko vos pradėjęs realizuotis. Kiekvieną rytą būna sunku matyti covid-19 pasiglemžtas gyvybes. Labai sunku nuolat skaityti, kad didžioji jų dauguma aukų savo kelionę baigė nepasiskiepiję. Taip, dauguma jų – vyresnio amžiaus žmones, bet vis dažniau pamatome šiurpius sakinius apie labai jauną mirusių amžių.

Ar vakar išėjusi mama galėjo išgelbėti save, jeigu nebūtų bijojusi skiepo? Taip, jai galimybės gyventi ir auginti naujagimį būtų nepalyginamai didesnės. Matau viešumoje sklindančią informaciją apie tai, kuo savo facebook paskyroje dalinosi ši moteris. Labai apmaudu, kad jos sprendimo nesiskiepyti atspirties tašku tapo kai kurie politikai ir pseudo ekspertai.

REKLAMA
REKLAMA

Aš labai tikiuosi, kad ši tragiška istorija vis tik pažadins sąžinės likučius tuose politikuose, kurie lipa ant scenos skiepų priešininkų mitinguose, kurie skatina ir aktyviai dalyvauja pseudo institutų kūrime ir jų veiklos palaikyme. Labai tikiuosi, kad bent dalis save nesistemine žiniasklaida vadinantys veikėjų taip pat susivoks, kokia yra melagienų ir manipuliatyvios informacijos sklaidos kaina.

REKLAMA

Deja, žinau, kad kai kurių asmenų tai nepalies, kad ir kaip norėtųsi tikėti žmogiškumu. Jiems ir jų sekėjams tegaliu palinkėti kuo lengvesnio persirgimo ir kad jų sąžinės neužspaustų dar daugiau nesiskiepijusių žmonių aukų. Jaunų, brandžių, tėvų, senelių, vaikų. Visi mes turime šeimas, kurios tikrai nenori planuoti laidotuvių.

Saugokime save, skiepykimės ir pamėginkime dar ir dar kartą įkalbėti tuos, kurie mano kitaip. Kito kelio tiesiog nėra, bet kam žaisti rusišką ruletę savo gyvybe, jeigu galima minimalizuoti riziką?“ – rašo V. Čmilytė-Nielsen. 

REKLAMA
REKLAMA

Naujienų portalas tv3.lt primena, kad Kauno klinikose – tragiškas įvykis, trečiadienį ryte nuo COVID-19 mirė vos 23-erių gimdyvė. Kaip aiškėja, moteris pasiskiepijusi nebuvo, o pagrindine moters mirties priežastimi laikoma COVID-19 sukelta sunki plaučių pažaida. Gimusi mergytė – išnešiota ir sveika, ji koronavirusu neserga.

Kaip reikšdamas užuojautą dėl įvykio informavo Kauno klinikų Akušerijos ir ginekologijos klinikos Gimdymo skyriaus vadovas prof. dr. Mindaugas Kliučinskas, gimdyvė, sirgusi COVID-19 liga, mirė spalio 27 d. 11 val.

„Pacientė į ligoninė atvyko spalio 21 d., pervežta iš LSMU Kauno ligoninės blogėjant kvėpavimo funkcijai, esant 39 savaičių nėštumui. Kadangi nėštumas buvo išnešiotas, gimdymo takai nepasiruošia gimdymui natūraliais takais, buvo priimtas sprendimas užbaigti nėštumą atliekant cezario pjūvio operaciją. Gimė sveika, išnešiota mergytė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Pacientė toliau buvo gydoma akušerijos skyriuje COVID-19 padalinyje, skirtas adekvatus, šioms dienoms patvirtintas ir visiems skiriamas COVID-19 gydymas, tačiau 26 d. blogėjant moters būklei ji buvo perkelta į Intensyvios klinikos COVID-19 reanimaciją, kur buvo toliau gydyta“, – kalbėjo jis.

Pirmas toks atvejis Lietuvoje

Kaip konstatavo Intensyviosios terapijos klinikos vadovas doc. dr. Tomas Tamošuitis, tai neįprastas ir tragiškas atvejis.

„Pas mus pacientė pateko vėlai 26 d. naktį jau ženkliai blogėjant būklei, progresuojant kvėpavimo funkcijos nepakankamumui“, – sakė jis.

Kaip nurodė jis, pagrindine mirties priežastimi laikoma COVID-19 sukelta sunki plaučių pažaida, kuri galimai komplikavosi masyviomis trombotinėmis komplikacijomis ir plaučių arterijos tromboze. 

REKLAMA

T. Tamošuitis pridūrė, kad tokie atvejai yra nedažni, bet tai nėra vienintelis toks atvejis Kauno regione ir Kauno klinikose.

„Šiandien turime virš 100 moterų, kurios gydytos Kauno klinikose, sirgusios COVID-19 liga, visos jos buvo neskiepytos. Bet tai yra pirmas toks sudėtingas atvejis ir pirma gimdyvės, sirgusios COVID-19, mirtis Lietuvoje“, – pridūrė M. Kliučinskas.

Kur gimdyvė galėjo užsikrėsti COVID-19, nėra žinoma. Kaip nurodė medikai, tarp artimųjų sergančių nėra.

Ragino skiepytis nėščiąsias

Moteris nebuvo pasiskiepijusi nuo COVID-19. Kaip komentavo M. Kliučinskas, bendra gimdyvės nėštumo eiga buvo normali, moteris buvo sveika.

REKLAMA

„Nėštumo metu ji gal turėjo su nėštumu susijusių klausimų, tačiau tai nebuvo kažkokia sunki nėštumo komplikacija. Apskritai kalbant apie nėščiųjų skiepijimąsi, turbūt šiandien yra galimybė kreiptis į nėščiąsias, lygiai taip pat – į kolegas akušerius, akušerius-ginekologus, kviesti, raginti nėščiąsias, planuojančias nėštumą moteris skiepytis.

Iš atliktų tyrimų, stebėjimų JAV matome, kad skiepas neturi jokių išskirtinių šalutinių poveikių nei nėščiajai, nei vaisiaus vystymuisi. Jau šiandien yra daugiau kaip pusantro šimto tūkstančio nėščiųjų, kurios buvo skiepytos, ir rezultatai rodo, kad kažkokių išskirtinių požymių nėra“, – komentavo jis. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Taip pat JAV atlikti tyrimai rodo, jog pati COVID-19 liga tiek nėščiosioms, tiek gimdyvėms yra pavojingesnė.

„Jos eiga yra daug sudėtingesnė, jos dažniau patenka į reanimacijas, jos dažniau miršta lyginant su to paties amžiaus ne nėščiomis moterimis“, – kalbėjo Gimdymo skyriaus vadovas.

Be to, M. Kliučinsko teigimu, viena iš dažnų COVID-19 ligos komplikacijų yra priešlaikinis gimdymas.

Kūdikiu rūpinsis artimieji

Kaip portalą tv3.lt informavo Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnyba, kūdikiu rūpinsis artimiausi šeimos nariai.

„Be mamos liko kūdikis, todėl situacija itin skaudi. Dėl šios netekties nuoširdžiai užjaučiame artimuosius.

REKLAMA

Paaiškiname, kad kai kūdikis lieka be mamos dėl jos mirties, juo rūpinasi tėtis. Tam tikrai atvejais, kai tėtis nežinomas arba negali tinkamai pasirūpinti kūdikiu, globėju skiriamas kitas asmuo iš artimos aplinkos. Svarbiausia kūdikiui užtikrinti tinkamą aplinką augti ir vystytis“, – komentavo tarnyba.

3360 naujų atvejų

Praėjusią parą nustatyta 3360 naujų COVID-19 atvejų, mirė 34 žmonės, ketvirtadienį pranešė Statistikos departamentas.

26 mirusieji buvo neskiepyti arba paskiepyti nepilnai.

Praėjusią parą 2562 žmonės paskiepyti pirmąja vakcinos doze, iš viso paskiepyti 7655 žmonės.

Ligoninėse šiuo metu gydomi 1822 COVID-19 sergantys žmonės – maždaug dviem dešimtimis mažiau nei prieš parą, 150 iš jų – reanimacijoje.

REKLAMA

Šalyje praėjusią parą atlikta 16,4 tūkst. molekulinių (PGR) ir 8,4 tūkst. antigeno tyrimų dėl įtariamo koronaviruso.

14 dienų naujų susirgimų koronavirusu skaičius 100 tūkst. gyventojų toliau kyla ir pasiekė 1382,1 atvejo. Septynių dienų teigiamų diagnostinių testų rodiklis  pakilo iki 14,2 procento.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų