REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Maždaug prieš metus Rachelės Palma sveikata pradėjo sparčiai blogėti. Pradėjo tirpti dešinė moters kūno pusė, ji patirdavo staigius sąmonės sutrikimus, dažnai sapnuodavo košmarus. Praeityje R. Palma nesirgo jokia liga, kuri paaiškintų šiuos simptomus, be to, ji buvo jauna ir, išskyrus šiuos simptomus, visiškai sveika.

Maždaug prieš metus Rachelės Palma sveikata pradėjo sparčiai blogėti. Pradėjo tirpti dešinė moters kūno pusė, ji patirdavo staigius sąmonės sutrikimus, dažnai sapnuodavo košmarus. Praeityje R. Palma nesirgo jokia liga, kuri paaiškintų šiuos simptomus, be to, ji buvo jauna ir, išskyrus šiuos simptomus, visiškai sveika.

REKLAMA

Siekiant išsiaiškinti, kas sukėlė šiuos staigius ir netikėtus neurologinius simptomus, jai buvo atliktas magnetinio rezonanso tyrimas. Jo atsakymas sukėlė daug nerimo ir baimės: kairioje priekinėje moters smegenų dalyje medikai aptiko nedidelį pažeidimą, kurio vieta smegenyse paaiškino dešinės kūno pusės patiriamus simptomus.

Jonathanas Rasouli, „Mount Sinai“ ligoninės neurochirurgas, „IFLScience“ sakė: „Remdamiesi atlikto tyrimo atsakymu, jos būkle ir klinikine istorija, manėme, kad aptikome smegenų auglį. Nebuvo jokių kitų ženklų, kad bet kurioje kitoje pacientės kūno vietoje būtų infekcija, piktybinis navikas ar vėžys.“

REKLAMA
REKLAMA

Medicinos ekspertų komanda manė, kad R. Palmos smegenyse išsivystė auglys. Jie nusprendė atlikti nedidelę kraniotomiją – operaciją, kurios metu virš auglio būtų išpjaunama nedidelė kaukolės dalis, o pakitimas būtų pašalinamas, nepažeidžiant šalia esančio smegenų audinio bei kraujagyslių. Tačiau operacijos metu chirurgai rado tai, ko dar niekada nėra matę.

REKLAMA

J. Rasouli pasakojo: „Atidengę pažeidimą, greitai supratome, kad tai, ką matome, akivaizdžiai nėra smegenų auglys. Iš tiesų, tai labiau priminė kiaušinį, o to tikrai nesitiki pamatyti žmogaus smegenyse“. Nors tai mediką sutrikdė, jis vis tiek stengėsi pašalinti „gerai apgaubtą ir kietą darinį“ jo nepažeisdamas.

„Jis atrodė kaip putpelės kiaušinis. Tokio paties dydžio, tokios pačios tekstūros“, – stebėjosi J. Rasouli, pridėdamas, kad po pašalinimo, chirurgas nusinešė šį darinį po chirurginiu mikroskopu ir perpjovė. Iš to, kas medikai manė yra smegenų auglys, iššliaužė kaspinuotis.

REKLAMA
REKLAMA

Pasirodo, R. Palma sirgo neurocisteroze – smegenų uždegimu, kurį sukelia į organizmą patekę kiaulinio kaspinuočio kiaušinėliai. Tai ta pati rūšis, galinti gyventi ir žmogaus žarnyne. Ši liga yra gana dažna neturtingose valstybėse, kuriose ne visuomet yra užtikrinama maisto sauga bei higieniškos sąlygos. Tačiau 42-ejų moteris pastaruoju metu nebuvo išvykusi iš šalies, taigi daktarų manymu, ji tikriausiai suvalgė užkrėstos žalios arba nepakankamai termiškai apdorotos kiaulienos, kitokios mėsos arba neplautų vaisių ar daržovių.

„Tam tikrose valstijose ir tam tikrose šalyse, šis parazitas yra labiau paplitęs. Jungtinėse Amerikos Valstijose juo dažniau yra užsikrečiama šalies pietvakarinėje dalyje, ypač didelėse imigrantų bendruomenėse, kurių nariai yra kilę iš valstybių, kur užsikrėtimas šiuo parazitu yra dažnas reiškinys“, – paaiškino J. Rasouli.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Jis pridūrė, kad pagrindinis vaistas užsikrėtus šiais parazitais yra antibiotikai. Jeigu daktarai būtų žinoję, kad moters smegenyse yra ne auglys, o kaspinuočio kiaušinėlis, jie tikriausiai net nebūtų atlikę operacijos.

Gydytojas pasakojo, kad jeigu liga nebūtų pastebėta, kaspiniuotis nebūtų toliau vystęsis dėl smegenų atsako į uždegimą: dėl kraujo trūkumo parazitas galiausiai žūtų ir taptų randiniu audiniu.

„Tačiau toks surandėjimas taip pat gali sukelti problemų, taigi nėra visiškai teisinga tiesiog palikti parazitą smegenyse ir laukti, kol jis išnyks savaime“, – sakė J. Rasouli.

Geriausia apsauga nuo šios infekcijos yra tinkamas mėsos apdorojimas, vaisių ir daržovių plovimas, ir įsitikinimas, kad jūsų valgomas maistas buvo pagamintas tinkamomis sąlygomis. Tačiau gydytojo teigimu, šis atvejis galėjo turėti daug liūdnesnes pasekmes, o R. Palmos liga suteikia daug peno apmąstymams.

„Gerai nuplauto ir tinkamai apdoroto peno“, – juokėsi daktaras.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų