REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Ketvirtadienį Seimo posėdis neapsiėjo be trikdžių ir diskusijų dėl nuotolinio darbo. Opozicijos atstovai reikalavo Seimui posėdžiauti gyvai, tačiau Seimo pirmininkė tokius prašymus kategoriškai atmetė.

Ketvirtadienį Seimo posėdis neapsiėjo be trikdžių ir diskusijų dėl nuotolinio darbo. Opozicijos atstovai reikalavo Seimui posėdžiauti gyvai, tačiau Seimo pirmininkė tokius prašymus kategoriškai atmetė.

REKLAMA

Ketvirtadienį Seimas posėdžiavo nuotoliniu būdu. Trikdžiai prasidėjo tvirtinant darbotvarkę, kai daugeliui Seimo narių nepavyko užsiregistruoti. Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen paskelbė techninę pusvalandžio pertrauką.

Tačiau grįžę parlamentarai toliau susidūrė su sunkumais.

„Aš registravausi replikai gal šešis ar aštuonis kartus jau, jokio dėmesio. Jei mes dirbam nuotoliniu būdu ir yra kažkokios problemos, tai reikia reaguoti į jas“, – kalbėjo socialdemokratų frakcijos seniūnas Algirdas Sysas.

Nesklandumų sukėlė ir balsavimas dėl Gyvūnų gerovės įstatymo. Valstiečiai siūlė šį įstatymą išbraukti iš darbotvarkės.

REKLAMA
REKLAMA

Balsuojat dėl šio klausimo, dalis Seimo narių susipainiojo, kadangi balsavimo sistemoje buvo nurodyta, kad balsuojama ne dėl šio klausimo, o dėl darbotvarkės tvirtinimo. Parlamento vadovė galiausiai leido politikams perbalsuoti.

REKLAMA

Darbietis Andrius Mazuronis pasiūlė, kad visas technines problemas būtų galima išspręsti tiesiog Seimui popietę susirinkus posėdžiauti gyvai.

„Man atrodo, išspręstume visas kylančias problemas“, – teigė A. Mazuronis.

Posėdžiauti nuotoliniu būdu nusprendė Seimo valdyba, tačiau Remigijus Žemaitaitis tvirtino, kad šį sprendimą pakeisti gali pats Seimas.

Valstiečių frakcijos narys Saulius Skvernelis tvirtino, kad dėl rimtų sutrikimų dalis Seimo narių negali pareikšti savo valios.

„Suprantu, kad aštuoni valdybos nariai apsprendžia, kaip turi dirbti visas Seimas ir kitų Seimo narių nuomonė nėra svarbi. <...> Galbūt galėtų visi Seimo nariai apsispręsti, kokiu būdu mes dirbame“, – teigė S. Skvernelis.

REKLAMA
REKLAMA

 V. Čmilytė-Nielsen teigė, kad Seimas nuotoliniu būdu dirba ne todėl, kad taip yra patogiau, o dėl pandeminės situacijos.

„Retorinis klausimas, o sekantį ketvirtadienį pandeminės situacijos šalyje nebus, kad rengiamas jau gyvas posėdis? Kažkaip mes selektyviai tą pandeminę situaciją vertiname. Vienu atveju, kai patogu darom nuotolinį, o kai nelabai patogu ar kai reikia darome gyvą posėdį“, – sakė S. Skvernelis.

Valstietė Laima Nagienė su humoru sureagavo į A. Mazuronio pasiūlymą popietę Seimui rinktis posėdžiauti gyvai.

„Sėdint Mažeikiuose per dvi valandas nebent jūs lėktuvą man išnuomosite ir aš tada galėsiu atskristi“, – juokavo L. Nagienė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Politikė kreipėsi į Seimo pirmininkę prašydama, kad parlamentarai būtų paskiepyti nuo koronaviruso.

„Nemanau, kad čia būtų didelė problema, jei sveikatos ministras pakeistų įsakymą“, – kalbėjo L. Nagienė.

Darbietis Aidas Gedvilas frakcijos vardu siūlė balsuoti dėl kolegos A. Mazuronio pasiūlymo posėdžiauti gyvai. V. Čmilytė-Nielsen tokį pasiūlymą atmetė.

„Kolega, tokio balsavimo dabar turėti negalime“, – sakė V. Čmilytė-Nielsen.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų