REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Antras mėginimas už 9 mln. litų parduoti buvusią Lietuvos ambasadą Varšuvoje buvo nesėkmingas. Dar kartą niekas nepirko ir draustinyje prisiglaudusios Seimo poilsinės. Turto ekspertai pataria mažinti kainą, rašo „Lietuvos žinios".

REKLAMA
REKLAMA

Parduoti Lietuvai priklausantį 682 kv. m pastatą, esantį pačiame Varšuvos centre, Vyriausybė leido prieš penkerius metus. Dvejais metais anksčiau į erdvesnes atstovybės patalpas iš jo išsikraustė mūsų diplomatai. Pirmas aukcionas buvo surengtas pernai spalį. Pradinė objekto kaina liko tokia pati, kaip ir praėjusią savaitę vykusiame aukcione, - 2,6 mln. eurų (apie 9 mln. litų).

REKLAMA

„Dalyvauti aukcione neužsiregistravo nė vienas dalyvis", - LŽ vakar sakė Turto banko Turto atnaujinimo tarnybos direktorius Laimas Daniūnas. Tačiau prieš aukcioną buvo susidomėjusiųjų šiuo objektu - lietuvių, lenkų, ukrainiečių. Pasak L. Daniūno, Lenkijos nekilnojamojo turto brokeriai, kurių paslaugomis naudojasi Lietuvos ambasada, mano, kad prašoma kaina per didelė, nes pastatas „užspaustas" aplink esančių didesnių statinių. Tai pagrindinė priežastis, kodėl nesiseka parduoti buvusios ambasados. „Tikėtina, kad iki kito aukciono, kuris vyks gegužės mėnesį, Užsienio reikalų ministerija priims sprendimą kainą mažinti", - kalbėjo L. Daniūnas. Visas tuščio namo Lenkijos sostinėje išlaikymo išlaidas padengia Lietuvos ambasada.

REKLAMA
REKLAMA

1885 metais suprojektuotas eklektikos stiliaus pastatas vadinamas Olševičių vila, arba Milicerio rūmais. Jis stovi geroje strateginėje vietoje Varšuvos centre, šalia Lenkijos užsienio reikalų, Švietimo ministerijų ir kitų Lenkijos valdžios įstaigų. Šiame dviejų aukštų pastate su mansarda nuo 1992 iki 2006 metų veikė Lietuvos ambasada ir generalinis konsulatas.

Po visu namu yra rūsys, įrengtas kaip gyvenamosios patalpos. Pirmas aukštas naudojamas reprezentacijai, čia įrengti biurai, o antrame - gyvenamosios patalpos. Pagrindinis pastatas yra įtrauktas į paminklų registrą.

 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų