Prancūzijoje tęsiasi prestižinio „Roland Garros“ jaunių (iki 18 metų) teniso turnyro pagrindinio etapo kovos. Dvejetų varžybų favoritai – 17-metis lietuvis Edas Butvilas (10-a vieta ITF jaunių reitinge) ir kroatas Mili Poljičakas – penktadienį pusfinalyje per 69 minutes 6:4, 3:6, [10:8] įveikė amerikietį Nicholą Godsicką ir portugalą Henriquę Rochą.

Pirmajame sete lietuvis su kroatu problemų neturėjo. Jie anksti laimėjo varžovų padavimų seriją, nesuteikė oponentams „break pointų“ ir išlaikė pranašumą. Setą jie galėjo baigti ir anksčiau, jei devintajame geime būtų realizavę vieną iš trijų „break pointų“.

Antrojo seto pradžioje abi tenisininkų poros nerealizavo „break pointų“. Vėliau lygi kova tęsėsi iki aštuntojo geimo, kai N.Godsickas ir H.Rocha laimėjo varžovų padavimų seriją. Jie įgytos persvaros neišbarstė.

Lemiamą setą E.Butvilas su M.Poljičaku pradėjo prastai. Jie pralaimėjo 3 taškus savo padavimų metu ir atsiliko 3:6. Lietuvis su kroatu savo spurtą pradėjo nuo 11-ojo taško. Tuomet jie laimėjo atkarpą net 5:0 ir įgijo du „match pointus“ (9:7). Pirmo bandymo savo padavimų metu jie nerealizavo, tačiau antru mėginimu jau paduodant varžovams įtvirtino savo pergalę.

Finale lietuvio ir kroato lauks antra pagal skirstymą turnyro pora – Gonzalo Bueno ir Ignacio Buse iš Peru.

Pernai E.Butvilas jau laimėjo kito „Didžiojo kirčio“ turnyro – Vimbldono – jaunių dvejetų varžybas. Tada jis žaidė kartu su ispanu Alejandro Manzanera Pertusa.

Šių metų „Roland Garros“ turnyre iš vienetų varžybų E.Butvilas pasitraukė po trečiojo rato, kai per 2 valandas 9 minutes 6:7 (6:8), 6:3, 4:6 pralaimėjo 17-mečiui šveicarui Dylanui Dietrichui (ITF jaunių-87).