Prancūzijoje tęsiasi prestižinio „Roland Garros“ jaunių (iki 18 metų) teniso turnyro pagrindinio etapo kovos. Dvejetų varžybų favoritai – 17-metis lietuvis Edas Butvilas (10-a vieta ITF jaunių reitinge) ir kroatas Mili Poljičakas – ketvirtadienį ketvirtfinalyje po dramatiškos 1 valandos 26 minučių kovos 2:6, 7:6 (7:3), [12:10] nugalėjo čeką Hyneką Bartoną ir amerikietį Aidaną Kimą.

Antrajame sete lietuvis su kroatu panaikino net 4 geimų deficitą (0:4, 4:4) ir perėmė iniciatyvą. H.Bartonas su A.Kimu taip ir nepajėgė susikurti bent vieno „match pointo“. Trečiajame sete E.Butvilas su M.Poljičaku buvo atsilikę 7:8 ir varžovai stojo atlikti dviejų padavimų, kuriais galėjo baigtį mačą, tačiau abu tuos taškus jie pralaimėjo. E.Butvilas su M.Poljičaku vėliau nerealizavo dviejų „match pointų“, bet trečiu bandymu įtvirtino pergalę.

Pusfinalyje lietuvio ir kroato lauks amerikietis Nicholas Godsickas ir portugalas Henrique Rocha.

Pernai E.Butvilas jau laimėjo kito „Didžiojo kirčio“ turnyro – Vimbldono – jaunių dvejetų varžybas. Tada jis žaidė kartu su ispanu Alejandro Manzanera Pertusa.

Šių metų „Roland Garros“ turnyre iš vienetų varžybų E.Butvilas pasitraukė po trečiojo rato, kai per 2 valandas 9 minutes 6:7 (6:8), 6:3, 4:6 pralaimėjo 17-mečiui šveicarui Dylanui Dietrichui (ITF jaunių-87).