REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Lietuvos krepšinio federacija ir Lietuvos sveikatos mokslų universitetas (LSMU) šiandien pasirašė bendradarbiavimo sutartį, pagal kurią LSMU Sporto institutas pradės kaupti duomenis apie visas Lietuvos vyrų ir moterų krepšinio lygose sportininkų patiriamas traumas, praneša LKF.

REKLAMA
REKLAMA

Šio projekto iniciatorius, Lietuvos vyrų rinktinės gydytojas, LSMU Sporto instituto vadovas profesorius Rimtautas Gudas pažymėjo, kad duomenų sisteminimas užsienyje vykdomas jau ne vieną dešimtmetį ir tai leidžia efektyviau dirbti traumų prevencijos srityje.

REKLAMA

„Tikimės surinkti duomenis apie traumas, su kuriomis dažniausiai susiduria paties aukščiausio lygio krepšininkai, — pasakojo R. Gudas. — Turėdami šiuos duomenis galėtume užkirsti kelią rimtoms traumoms ir ligoms. Pastaruoju metu sportinės traumos pasiekė epideminius skaičius — jų labai daug, tenka daug operuoti. Reikia kažką daryti, kad tų traumų išvengtume. Labai džiaugiamės, kad šiame projekte dalyvauja LMSU, mūsų ligoninė ir LKF. Labai tikiuosi, kad tai nebus banalus sausas mokslinis registras. Tikiu, kad remiantis tais duomenimis bus galima sudaryti prevencines programas ir išlaikyti jaunus žmones sveikus, kad jie galėtų saugiai ir ilgai sportuoti, nebaigtų karjeros sulaukę 30 metų. Deja, dabar Lietuvoje yra toks amžiaus vidurkis.“

REKLAMA
REKLAMA

LSMU rektorius Remigijus Žaliūnas ir Kauno klinikų generalinis direktorius Juozas Pundzius aktyviai palaiko R. Gudo iniciatyvą.

„Kad sportą taikytume, kaip galingą priemonę sveikatos stiprinimui ir profilaktikai, turime turėti visą sistemą. Turime turėti tokį registrą. Manau, idėja buvo paremta tuo, kad pradėsime nuo aukšto meistriškumo sportininkų, o šis tyrimas vėliau atvers dideles galimybes kitiems dar didesniems tyrimams“, — teigė R. Žaliūnas.

Lietuvos krepšinio pasaulio atstovai taip pat džiaugiasi naujuoju projektu. Anot LKF prezidento Arvydo Sabonio, jis savo karjeros metais galėjo tik pasvajoti apie tokias iniciatyvas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„LKF tikslas yra, kad kuo daugiau žmonių Lietuvoje sportuotų, žaistų krepšinį. Kuo daugiau jų žaidžia, tuo daugiau turime kandidatų į rinktines, — sakė LKF prezidentas. — Mano laikais jau menisko trauma būdavo rimta, kildavo abejonių dėl karjeros. Kryžminių raiščių trauma reiškė karjeros pabaigą. Aišku, mano laikais traumų nebuvo tiek, kiek dabar, bet šiuo metu ir medicina yra pažengusi labai toli į priekį. Vis dėlto traumų kiekis yra labai didelis, ypač tarp jaunimo. Dėl šios priežasties prarandame daug talentingų sportininkų. Kalbu apie visas sporto šakas, ne vien apie krepšinį. Todėl labai džiaugiuosi šia iniciatyva, o R. Gudui ir jo kolegoms lieka tik padėkoti už iniciatyvą ir palinkėti sėkmės!“

REKLAMA

Lietuvos krepšinio lygos direktorius Linas Gilys pažymėjo, kad šiuolaikiniai krepšininkai patiria labai daug traumų ir linkėjo projekto iniciatoriams, kad jų sąrašai būtų kuo trumpesni.

Ypatingai LSMU projektu džiaugėsi Lietuvos moterų krepšinio lygos direktorė Audra Ginelevičienė. Anot jos, vyrų komandos turi daug kandidatų pakeisti traumas patyrusius žaidėjus, o moterų krepšinyje tai yra didelė problema.

„Mūsų lygoje žaidžia 90 proc. Lietuvos jaunimo rinktinių narių ir 8 iš 12 moterų rinktinės žaidėjų. Todėl mums yra ypatingai svarbu auginti stiprias, sveikas krepšininkes, kurios galėtų atstovauti Lietuvai. Mūsų šalyje 100 krepšininkų berniukų tenką vos 5-10 krepšininkių mergaičių, tad įsivaizduokite, ką mums reiškia trauma“, — kalbėjo A. Ginelevičienė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų