REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Jei yra pavojus, kad kūdikis su tėvų genais paveldės pavojingą ligą, galima dalį embriono DNR pakeisti, paėmus genus iš donoro, teigia Jungtinės Karalystės medikai. Šalies vyriausybė ėmė svarstyti tokio sprendimo saugumą ir etikos klausimus.

REKLAMA
REKLAMA

Vienas iš 6 tūkstančių vaikų gimsta su paveldėta liga, kurią sukelia genetiniai mitochondrijos – biologinio ląstelių energijos „akumuliatoriaus“ – sutrikimai, rašo „The Guardian“. Mitochondrijos paveldimos tik iš motinos ir susideda vos iš 37 genų, kurie nėra susiję su kitais 23 tūkstančių genų, lemiančių mūsų asmenybę bei išvaizdą. Jų ligos ima aštrėti laikui bėgant ir labiausiai pažeidžia daugiausiai energijos reikalaujančius organus – širdį, smegenis ir raumenis.

REKLAMA

Daugelis žmonių, kuriems diagnozuojama ši liga vėliau miršta dėl organų veiklos sutrikimų. Mokslininkai teigia radę būdų, kaip „nekokybiškus“ genus pašalinti. Tam reikia tėvų genus įterpti į sveikos moters kiaušialąstę.

Tokia ligos prevencijos forma vertinama prieštaringai: sveikatos saugos tarnybų atliktoje apklausoje 44 % žmonių pasisakė už šį gydymą, 29 % prieš. Vieša diskusija internete sulaukė kritiškesnio atsako: iš tūkstančio 455 buvo už, o 502 teigė, kad tokios procedūros yra nepriimtinos.

REKLAMA
REKLAMA

Labiausiai nerimą kelia tai, kad genų pakeitimai tampa „amžini“ ir paveldimi palikuonių. Kol kas nėra atlikti bandymai su žmonėmis, nors bandant tokį gydymą su gyvūnais, jis pasirodė sėkmingas.

Galiojantys teisės aktai Jungtinėje Karalystėje draudžia tokio pobūdžio gydymą, todėl gydytojai privalėjo kreiptis į sveikatos ministeriją ir šalies parlamentą. Jei politikai pritars siūlymui, Jungtinė Karalystė taps pirmąja pasaulio šalimi, kurioje vaikai galės gimti su trijų žmonių DNR.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų