• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Baltieji rūmai į Didžiąją Britaniją nebežvelgia kaip į artimiausią savo sąjungininkę Europoje, Georgho W.Busho administracijos šaltinius cituoja „The Daily Telegraph“.

REKLAMA
REKLAMA

Situacija pasikeitė po to, kai ministro pirmininko postą Didžioje Britanijoje užėmė Gordonas Brownas. Jei G.W. Bushas su G. Browno pirmtaku T.Blairu kiekvieną dieną derindavo savo planus kalbėdamiesi telefonu bei bent kartą per savaitę rengdavo videokonferencijas, tai su dabartiniu premjeru JAV prezidentas per 3 mėnesius kalbėjo vos porą kartų.

REKLAMA

Šiuo metu amerikiečių žvilgsniai labiausiai krypsta į bendradarbiavimą su Prancūzija bei Vokietija. Prancūzijos prezidentas Nicolas Sarkozy yra regimas kaip žmogus, su kuriuo Vašingtonas linkęs susieti savo strateginį bendradarbiavimą. Be to, nors Vokietijos kanclerė Angela Merkel ir nepateisino pirminių Baltųjų rūmų lūkesčių, Vašingtonui ji yra žymiai parankesnė politikė nei jos pirmtakas Gerhardas Schroderis.

Baltųjų rūmų pareigūnai pridūrė, kad Britanija visada bus kertinis akmuo JAV užsienio politikoje, tačiau išreiškė gilų nepasitenkinimą dėl britų misijos Irako Basros regione bei kritikavo G. Browno planus kitais metais išvesti likusius 4500 karių iš šio regiono. Be to, manoma, kad Britanijos premjeras nepritartų JAV kariniams smūgiams prieš Iraną.

Tuo tarpu Prancūzijos užsienio reikalų ministras Bernardas Kouchneris yra netiesiogiai išreiškęs paramą JAV teigdamas, kad „pasaulis turi ruoštis blogiausiam, o blogiausia yra karas“.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų