REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Vėlyvos šalnos ir ilgai alinusi sausra padarė savo juodą darbą ir miškuose, ir privačiuose uogynuose. Tiek uogautojai, tiek uogų augintojai tvirtina, kad šiemet uogų derlius – menkesnis. Tiesa, ir brangesnis.

Vėlyvos šalnos ir ilgai alinusi sausra padarė savo juodą darbą ir miškuose, ir privačiuose uogynuose. Tiek uogautojai, tiek uogų augintojai tvirtina, kad šiemet uogų derlius – menkesnis. Tiesa, ir brangesnis.

REKLAMA

Už miškuose raudonuojančias avietes uogautojai prašo net 8 eurų už litrą. Sako, uogų nedaug, o ir šios sirpsta vangiai, kai kur jau pernoko ir byra.

Miške netoli Panevėžio Janinai pavyko pririnkti apie 10 litrų aviečių. Uogautoja sakė, kad vietomis uogų nemažai, bet jos dar netinkamos rinkti.

„Klausimas, ar jos prinoks, ar neprinoks, viena kita raudonuoja, bet labai sunkiai. Šiemet aviečių mažiau“, – pasakojo Janina. 

O Danguolė tikino, jog dviese per tris valandas pavyko pririnkti 13 litrų.

„Labai mažytės, labai smulkios, sunku rinkti, karšta, vabzdžiai kanda, bet pinigėliai neblogi“, – neslėpė uogautoja.    

REKLAMA
REKLAMA

Uogautojai Panevėžio turguje už litrą miško aviečių prašo 8 eurų.   

„Avietė yra labai laikinas dalykas, labai greitai išbyra. Šilti orai, tuoj jos ir pasibaigs“, – suskubti ragino uogautoja Danguolė.

REKLAMA

Tad norintys pasirūpinti atsargomis žiemai skuba pirkti nė nesidairydami į kainą.

„Turiu mažą kūdikėlį, tai rūpinuosi jo sveikata ir reikia pasiruošti žiemai. Ne visada pavyksta rasti, reikia anksčiau ateiti, kad galėtum nusipirkti“, – pasakoja moteris.

Dalis, visgi, tik pasigroži raudonuojančiomis miško gėrybėmis ant prekystalių:  

„Brangu, labai brangu, bet ir sunku rinkti, ir karšta, ir laiko užima. – Pirksit ar uogausit patys? – Uogausiu geriau pati, nepirksiu.“  

„Nu beprotiškos, beprotiškos kainos.“   

„Mėlynė vertingesnė ir tik 6 eurai. Aš tai mėlynes geriau pirkčiau, aviečių prisiauginame visi.“  

REKLAMA
REKLAMA

O Vito rankose raudonuoja ūkyje Kėdainių rajone užaugintos avietės. Vyras paaiškino, kaip reikia tinkamai skinti uogas, kad jos išliktų tvirtos.   

„Negriebti, nespausti, kad išvaizda liktų ir iš jos nebūtų košė. Kokia uoga yra ant stiebo, tokia turi būti ir tavo rankose“, – patarė ūkininkas. 

Maždaug 2 hektarų avietyną turinti uogų augintoja sakė, kad šiemet derlius –menkesnis. Dalis uogyno nušalo, dalį nuskurdino sausra.   

„Pernai tokiu pat metu per dieną po 400 kg nuskindavome, šiemet – 150 kg. Buvo šaltas pavasaris, drėgmės visiškai negavo, tai gelbėjomės, laistėme“, – tikino Edita Pinskė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Pirmąsias avietes ūkininkė pardavė po 7 eurus už kilogramą. Sezonui įsibėgėjant parduoda po 4–5 eurus.   

„Už kiek pati pirkčiau, už tiek ir parduodu. Dabar, aišku, kaina krenta, nes jų daugėja. <...> Perka mažiausiai po 10 kg. Užsišaldo, verda uogienes, trina, viską daro“, – pasakojo uogų augintoja.

Vidurvasarį prasidėjęs aviečių sezonas įprastai trunka kelias savaites. Auginantys vėlyvąsias veisles, uogas skina kone iki pirmųjų šalnų.

Daugiau apie tai – aukščiau esančiame vaizdo įraše. 

tv3.lt

yra grupė žmonių,kurių mėgstamiausias užsiėmimas yra pastoviai kuo nors piktintis,o kas verčia pirkti brangias uogas, jei neįperki,apsieik be jų,nenumirsi
Ko tos babutės piksta dėl didelių kainų.Matyt pamiršo kaip mėlynės ,avietės miške auga.Čiupkit kibirus ir į mišką prisirinksit dar kaimynes pavaišinsit bus didesnė nauda negu burbuliuot kaip viskas brangu.
Palaukite,brolia ir sesess!As skaitau straipsni,jis ir pvdintas,kad mones isiute,pasipiktine,vos tvardosi,matydami uogu ir grybu,bei saltibarscu kainas Palangoje.Komentaruose irgi skaitau gresmingas uzuominas ir siulymus valdziai,bausti,atimti,uzdrausti,si ta ir kita.As tiesiog kaip ir susisteminau,sugeneravau tas mintis,sukius ir pasiuliau sprendima.Kodel mane durniumi isvadinote,juk as ne uz didesnes,o uz mazesnes kainas:(((.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų