REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Biudžeto pinigėlių savo uošvei parūpinęs Šiaulių meras Genadijus Mikšys bei visas būrys politikų gali prarasti galimybę dar kartą patekti į Šiaulių miesto tarybą.

REKLAMA
REKLAMA

Į etikos sargų nemalonę pateko būrys Šiaulių miesto tarybos narių, kuriems, kaip ir miesto merui, gali būti užkirsta galimybė dalyvauti artėjančiuose tarybos rinkimuose. Vyriausiajai tarnybinės etikos komisijai adresuotame rašte prašoma išsiaiškinti, ar Šiaulių banko akcijas valdantys politikai nesupainiojo interesų balsuodami už banko akcijų pardavimą.

REKLAMA

Pardavė akcijas

2008 metų balandžio mėnesį Šiaulių miesto taryba beveik vienbalsiai nusprendė parduoti valdomas Šiaulių banko akcijas. Iš viso – daugiau kaip milijoną vieno lito nominalios vertės akcijų. Nors praėjo pora metų, Šiaulių savivaldybės administracijos direktorius Vladas Damulevičius sako, kad akcijos – vis dar neparduotos.

Tuo metu, kai buvo nuspręsta akcijas parduoti, situacija buvo palanki, tačiau ji pasikeitė ir dabar laukiama, kol akcijos vėl pabrangs.

REKLAMA
REKLAMA

Balsavo ir akcininkai

Praėjusį penktadienį Vyriausiajai tarnybinės etikos komisijai Seimo narys Andrius Šedžius įteikė prašymą išsiaiškinti, ar grupė Šiaulių miesto tarybos narių nenusižengė etikai balsuodami už akcijų pardavimą. Komisijai pateiktame sąraše – valstietis liaudininkas Stasys Grigaliūnas, miesto Garbės pilietis, liberalcentristas Kazimieras Šavinis, jo bendrapartietis, miesto Tarybos sekretoriato vadovas Vaclovas Vingras, Miesto tarybos Konservatorių frakcijos seniūnas, vienas iš Šiaulių banko direktorių Jonas Bartkus.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Pajamas nurodė vienas politikas

A. Šedžiaus atstovės atsiųstoje rašto Vyriausiajai etikos komisijai kopijoje minima, kad buvo pateikti politikų viešųjų ir privačių interesų deklaracijų išrašai. Tai, kad daugelis rašte minimų asmenų deklaravo turį Šiaulių banko akcijų, patvirtina ir viešai publikuojamos viešųjų ir privačių interesų deklaracijos.

Išskyrus buvusį Šiaulių vicemerą Kazimierą Šavinį. Prieš rinkimus pateiktoje deklaracijoje nėra jokių užuominų apie santykius su Šiaulių banku. 2009-ųjų deklaracijoje, kurioje politikas nurodė 2008-ųjų interesus, Šiaulių bankas irgi neminimas. Pats K. Šavinis teigia, kad niekada banko akcijų nėra turėjęs. Taigi neturėjęs ir pajamų. „Nesąmonė – nesu joks akcininkas, todėl man dėl to nei šilta, nei šalta. Nežinau, kodėl užkliuvau. Gal kur nors perbėgau kelią“, - balsu svarstė K. Šavinis.

REKLAMA

„Taip, įdomią žinią pasakėte, reikės pasižiūrėti, kiek ten tų akcijų turiu. Jeigu jų ten ir yra – tai, manau, - mizeris“, - sakė S. Grigaliūnas.

V. Vingras „Šiaulių naujienoms“ teigė apie raštą etikos sergėtojams girdįs pirmą kartą, teigė nei gavęs pajamų iš akcijų, nei jų turįs.

„Dvi Šiaulių banko akcijas nusipirkau tada, kai bankas buvo steigiamas – 1991 metais. Tada jos kainavo labai brangiai – viena 500 litų. Po to dividendai buvo verčiami akcijomis, jų daugėjo. Kadangi neturėjau jokios naudos, prieš kokius devynerius metus nusprendžiau parduoti. Gal kiek paskubėjau, vėliau gal būčiau ir uždirbęs“, - sakė V. Vingras.

REKLAMA

Telefonu kalbinamas politikas paprašė pažiūrėti jo deklaraciją, ar iš tiesų nurodytos Šiaulių banko akcijos. Sulaukęs teigiamo atsakymo svarstė, jog galėjo būti ir taip, kad buvo parduotas „suapvalintas“ akcijų skaičius. „Galėjo likti kelios akcijos. Pranešėte man labai nemalonią žinią. Reikės eiti į banką, aiškintis, - atsiduso V. Vingras. Ir pabandė liūdnai pajuokauti, - Kitą kartą galėtumėte pranešti ir malonesnių žinių.“

Abejoja nauda bankui

„Dar klausimas, kas naudingiau bankui – kad akcijos būtų parduotos ar palaikytos“, - „Šiaulių naujienoms“ sakė Tarybos konservatorių frakcijos vadas J. Bartkus, skambučio užkluptas frakcijos posėdžio metu. Paprastai emocijų nerodantis konservatorių lyderis šįkart atrodė kiek pyktelėjęs.

„Gal ir balsavau, gal pražiūrėjau, pražiopsojau. Paprastai stengiuosi tokiuose balsavimuose nedalyvauti. Neturiu banko įgaliojimų ką nors daryti ar nedaryti“, - ironizavo J. Bartkus.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Nepratęsė kredito limito

Tarybos sekretorius V. Vingras sakė pastebįs gausėjantį skundų Vyriausiajai tarnybinės etikos komisijai srautą ir svarstė, ar komisija pastaruoju metu netampa rinkiminės kovos lauku.

J. Bartkus pasiūlė pasiaiškinti, kodėl Seimo narys A. Šedžius susidomėjo Šiaulių banku, kodėl jam nebuvo pratęstas „Auksinės“ kortelės kredito limitas, ar laiku atsiskaitydavo.

Seimo narys A. Šedžius neneigė, kad kredito limitas jam nebuvo pratęstas. „Banke išgirdau, kad limitas nebuvo pratęstas dėl to, kad bendrovė „Vaidva“ turėjo milijono litų nuostolį, nes sustabdžiau žvyro kasimą Zoknių oro uoste. Kredito limitas - 5 tūkstančių eurų kreditas – mirk iš juoko, gal ir esu kada nors užsienyje pasinaudojęs šimtu eurų, bet grįžęs padengiau“, - teigia A. Šedžius. Politikas teigia, kad jam be jokių problemų kreditines korteles išduoda užsienio bankai.

REKLAMA

Didžiausi nemalonumai – merui

Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos atstovai patvirtino, jog buvo gautas prašymas ištirti, ar Šiaulių politikai nesupainiojo interesų. Ar tyrimas bus atliekamas, turėtų paaiškėti po savaitės. Nepaisant sprendimo, kalbinti politikai žada jį skųsti ir dalyvauti rinkimuose.

„Šiaulių naujienos“ skelbė, kad kol kas neaišku, ar rinkimuose galės dalyvauti Šiaulių miesto meras, liberalcentristas Genadijus Mikšys. Vyriausioji tarnybinės etikos komisija nusprendė, jog miesto meras neetiškai pasielgė spręsdamas savo uošvės žemės būsimosiose Daišiškių kapinėse reikalus. G. Mikšys prisidėjo, kad jo žmonos artimiesiems iš miesto biudžeto būtų atseikėta 0,8 milijono litų.

Po komisijos sprendimo G. Mikšiui gali būti užkirstas kelias trejus metus ne tik pakartotinai tapti miesto meru, bet ir gauti Tarybos nario mandatą.

- Mykolas Deikus

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų