Žemyninės jaunimo ledo ritulio lygos (MHL) pirmenybėse nutrūko šešių iš eilės Vilniaus „Baltica“ klubo pergalių serija. Ketvirtadienį Rusijoje rezultatu 2:4 (0:2, 0:0, 2:2) Lietuvos komanda nusileido Penzos „Dizelist“ ekipai, kuri atsirevanšavo už tris pralaimėjimus Vilniuje. Nepaisant to, sužaidę devyniolika rungtynių ir iškovoję 42 taškus, „Baltica“ ritulininkai užtikrintai pirmauja MHL B grupės Vakarų divizione, teigiama pranešime spaudai.

Penzos „Dizelist“ šios rungtynės buvo įsimintinos ne vien pergale, tačiau ir debiutu naujojoje ledo arenoje. Greičiausiai šis faktas taip pat pridėjo noro kovoti ir pirmojo kėlinio pabaigoje rusai pirmavo įmušę du įvarčius. Tuo Lietuvos ekipos bėdos nesibaigė – po nerezultatyvaus antrojo kėlinio, trečiąjį šeimininkai vėl pradėjo įvarčių dubliu ir „Dizelist“ susikrovė triuškinančią persvarą – 4:0. Jiems įvarčius pelnė Georgijus Busarovas (7-ąją žaidimo minutę), Aleksandras Tarasovas (15 min.), Sergejus Mazurinas (42 min.) bei Denisas Belovas (48 min.).

Tačiau „Baltica“ jau ne kartą įrodė, jog net ir sunkiausiose rungtynėse ginklų nesudeda ir iki finalinės sirenos į šeimininkų spurtą atsakė dviem įvarčiais. Šaltus nervus pademonstravo rezultatyviai pasižymėję pirmojo penketo žaidėjai. Po efektingos kombinacijos 49-ąją minutę ritulį į tuščius vartus pasiuntė puikų perdavimą iš komandos draugo gavęs Leonidas Kozlovas (atlikti ataką padėjo Robertas Mikesas bei Vadimas Chvolesas). 57-ąją  minutę varžovai dar kartą buvo nubausti už klaidą gynyboje, kuomet du „Baltica“ puolėjai atsidūrė prieš vieną gynėją ir R.Mikesas  pelnė antrąjį įvartį.

„Neturime keturių visaverčių žaidėjų penketų. Būtent po dviejų itin šiurkščių ketvirtojo penketo žaidėjų klaidų pirmajame kėlinyje praleidome du įvarčius. Vytis varžovus visuomet sunku, o juolab po sunkios, daug jėgų atėmusios kelionės. Trečiajame kėlinyje pelnėme du įvarčius, bet išsigelbėti nepavyko – pristigo ir laiko, ir jėgų“, – taip rungtynes komentavo „Baltica“ vyriausiasis treneris Dmitrijus Medvedevas.

Pirmą kartą „Baltica“ vartus nuo pat rungtynių pradžios gynė vienas jauniausių komandos žaidėjų – Vladislavas Kuzminas, kuriam tik gruodžio mėnesį sukaks aštuoniolika metų. Pagrindinis komandos vartų sargas –Nikiforas Ščerba negalėjo rungtyniauti dėl kelio traumos.

„Jaunas vartininkas pernelyg jaudinosi, o tai taip pat negelbėjo komandos sunkiose rungtynėse tais momentais, kuomet to reikėjo“, - pažymėjo D.Medvedevas.

Artimiausios „Baltica“ rungtynės su Penzos „Dizelist“ įvyks šeštadienį ir sekmadienį. Anot komandos vyriausiojo trenerio, nemaža tikimybė, jog poryt N.Ščerba jau galės ginti komandos vartus.