REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Rusijos kareivis, kuris „Instagram“ tinkle gyrėsi nužudymais Ukrainos fronte, tiesioginės transliacijos metu žuvo į jį pataikius bombai.

Rusijos kareivis, kuris „Instagram“ tinkle gyrėsi nužudymais Ukrainos fronte, tiesioginės transliacijos metu žuvo į jį pataikius bombai.

REKLAMA

Jaunas rusų kareivis nerūpestingai gyrėsi savo sekėjams sėkme aktyvioje karo zonoje kalbėdamas į kamerą. Po kelių akimirkų nugriaudėjo didelis sprogimas, kuris staiga sustabdė vaizdo įrašą ir, kaip pranešama, nusinešė kareivio gyvybę, rašo dailystar.co.uk.

„Mūsų pagrindinis tikslas pasiektas. Išnaikinome beveik visą būrį“, – rašoma antraštėje kartu su vaizdo įrašu, paskelbtu platformoje „Reddit“. Kyla neaiškumų, ar karys filmavo tiesioginį vaizdo įrašą, ar istoriją, ir ar tai buvo „Instagram“, ar „TikTok“.

Bet kuriuo atveju žmonės internete sutarė, kad karo zonoje nerekomenduojama vaizduoti tokio nerūpestingumo.

„Įsivaizduokite, kad vaikštote taip, lyg būtumėte parke aktyvioje karo zonoje. Jokių taktinių stulpelių, jokių tarpų ir absoliučiai jokio situacijos suvokimo. Antra geriausia kariuomenė pasaulyje? Eik š****, orką“, – piktinosi vienas komentatorius.

REKLAMA
REKLAMA

Kitas pridūrė: „Bičiuli, tu esi siaubingo karo viduryje ir filmuoji „TikTok“ vaizdo įrašą? Tu absoliutus kvailys, Slava Ukraini.“

„Na, karma greitai prisivijo“, – rašė trečiasis asmuo.

Teigiama, kad prieš Vladimiro Putino plataus masto invaziją į Ukrainą vasario pabaigoje ekspertai stebėjo savo kariuomenės judėjimą naudodami „TikTok“ programėlę. Profesionalūs karo analitikai, tokie kaip Konradas Muzyka, kaip užuominas naudoja vaizdo įrašus, kuriuos „TikTok“ paskelbė Rusijos ir Baltarusijos civiliai.

REKLAMA

„Kiekvienas konfliktas turi savo socialinės žiniasklaidos platformą, kuri perkelia istoriją į pasaulį. Dabar tai yra „TikTok“, – sakė Muzyka. – Mes taip pat didžiąja dalimi remiamės palydoviniais vaizdais, o tai yra ir „TikTok“ vaizdo įrašų deriniuose.

Manau, kad viskas kartu suteikia mums šiek tiek geresnį supratimą apie tai, kas iš tikrųjų vyksta.“

„Stengiamės išsiaiškinti, kurie padaliniai kurioje vietoje yra“, – sakė Lukas Andriukaitis iš Atlanto tarybos Skaitmeninės teismo medicinos tyrimų laboratorijos. „Kur jie yra, kur jie įsikūrę, kokią įrangą atsiveža. Socialiniai tinklai tą padaryti labai padeda.“

 

 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų