• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Augusto II Stipriojo laikus menanti paroda

Parodos atidarymas: 2009 02 17 d. 12 val. VDA Kauno dailės fakulteto galerijoje „Studija“, Muitinės g. 4, Kaune.

REKLAMA
REKLAMA

Parodą pristato meno aspirantė Bronė Neverdauskienė

Ši paroda - tai istorinė metrika (XVII a. pab.-XVIII a. pr.), kuri atskleidžia Abiejų Tautų Respublikos istorinių karo vėliavų įvairovę. Vėliavos, mūšio metu buvo paimtos švedų kariuomenės Šiaurės karo metu. Parodoje eksponuojamos vėliavų fotografijos padarytos Švedijos karo muziejaus archyvuose.

REKLAMA

Parodoje bus eksponuojama originalaus dydžio dvipusė rekonstruojamos-atkuriamos AUGUSTO II STIPRIOJO LAIKŲ ABIEJŲ TAUTŲ RESPUBLIKOS KARIUOMENĖS vėliavos kopija (267x340 cm), bus pristatyta medžiagotyros analizė, technologiniai bandymai ir šilko pavyzdžiai, kurie įsigyti „The Silk Society“, Londone.

Atkuriamos vėliavos tyrimų rezultatas: gamybai buvo naudotas taftinis shantung šilkas, siuvinėta, aplikuota šilkiniais ir sidabruotais siūlais. Jos centre dominuoja herbo skydas, kuris apjuostas žalių palmės vainiku, apačioje apsuktas raudonu plevėsuojančiu kaspinu, viršuje – uždara karūna. Vienoje herbo skydo pusėje – karūnuotas baltas erelis raudoname lauke ir į dvi dalis padalintas širdies formos skydas, kurio viename lauke du sukryžiuoti kardai, o kitame juodi ir šviesūs įstriži dryžiai virš žalios vijos. Antrojo skydo pusėje raudoname lauke – baltos spalvos Lietuvos raitelis su melsvos spalvos dekoru. Vėliavos kraštus puošia 27 cm pločio apvadas su raudonos spalvos bordiūru. Vėliava pritvirtinta prie koto 2 cm pločio raudona šilko juosta. Pastaroji prie koto prikalta 4 eilėmis paauksuotų vinių. Vynys kaltos kas 10-15 cm. Vėliavos antgalis pagamintas iš paauksuoto metalo, kurio ornamentika sudaryta iš Augusto II inicialų.

REKLAMA
REKLAMA

Menininkės Bronės Neverdauskienės projektas siekia atskleisti įvairius šių valstybių kultūrinio bendradarbiavimo aspektus, amato, meno, mitologijos ir emblematikos istoriją 300 metų laikotarpyje. Kiekviena vėliava yra unikali ir į žiūrovą prabila keliomis kalbomis: istorine, heraldine, technologine ir menine. Istorinė kalba supažindina su mūsų šalies padėtimi tuometiniame politiniame žemėlapyje, heraldika teigia mūsų valstybės identifikaciją, technologijos primena aukščiausią amatininkų meistrystę, menas ženklina baroko laikotarpį, jautrius ir subtilius spalvinius derinius, medžiagų ir technologijų sintezę. Deja, tenka apgailestauti, kad kai kuriuose vėliavose laikas jau ištrynė visas išvardintas bendravimo formas ir liko tik istoriniai vėliavų fragmentai, kurie reikalauja išsamaus atkuriamojo proceso.

Šiuo metu tęsiami tyrimai: analizuojamos gamybos technoligijos, renkama istorinė medžiaga.

Projekto pabaiga – 2009 m.


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų