REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Jaučiatės pavargę? Miego ekspertė pasidalino ir atskleidė tobulo pogulio trukmę ir kada jam atlikti yra tinkamiausias metas.

Jaučiatės pavargę? Miego ekspertė pasidalino ir atskleidė tobulo pogulio trukmę ir kada jam atlikti yra tinkamiausias metas.

REKLAMA

Nieko nėra geriau už miegą, kuris leidžia pradėti dieną žvaliai. Tačiau, nepakankamai išmiegojus, pritrūksta energijos ir neretai dėl to, dienos metu, leidžiame sau užsnūsti. Visgi, toks energijos suteikiantis pogulis, jeigu bus pernelyg ilgas arba per trumpas dar labiau gali pabloginti savijautą.

Blogai išmiegojus, visą dieną lydi viena ir ta pati mintis – lova ir miegas. Prirūkus energijos, puikia pagalba gali būti pogulis, kuris leis įgauti energijos ir gerai jaustis likusią dienos dalį.

Tačiau, jam atlikti taip pat reikalinga tam tikra technika. Snūduriuodami pietų miego pernelyg trumpai ar per ilgai rizikuojate jaustis dar labiau mieguisti arba visai sutrikdyti įprastą miego rutiną.

REKLAMA
REKLAMA

Laimei, miego ekspertė Kiera Pritchard iš „Everynight.com“ pasidalino patarimais, kaip efektyviai nusnūsti, atskleisdama idealą pogulio trukmę.

Kokia yra geriausia poguliui skirta trukmė?

Puikus pogulis trunka 10–20 minučių arba 90 minučių. Tokios trukmės skiriasi todėl, kad miegas vyksta ciklais.

REKLAMA

Įprastas miego ciklas vidutiniškai trunka 90 minučių ir prasideda lengvesniais miego etapais prieš pradedant gilų, greitų akių judesių (REM) miegą. Užsnūdus, pagunda prabusti gali kilti maždaug p 30–60 minučių, nes tai yra būtent tas laiko tarpas, kurį jūs galite valdyti. Tačiau, Kiera paaiškina, kad pabudę galite patirti miego inerciją.

Miego inercija – pereinamasis etapas tarp miego ir pabudimo, dėl kurio vėliau galite jaustis mieguisti. Jei jums trūksta energijos ir laiko ilgesniam poguliui, pabandyti galite sumerkti akis ir 10–20 minučių laikotarpiui, kuris taip pat puikiai padidina energiją ir budrumą, rašoma mirror.co.uk.

REKLAMA
REKLAMA

Kiera priduria: „Snausdami išlaikote pirmąsias dvi negreito akių judesių stadijas – tai lengviausios miego fazės, kas reiškia, kad jų metu galite lengvai pabusti. Energijos pasikrovimo miegas suteikia tiesioginę naudą – jis padidina budrumą ir žmogaus našumą bei gali sumažinti mieguistumo jausmą.“

Svarbiausia pogulio gulti ne per vėlai

Vis dėlto, geriausia pogulio trukmė, anot Kieros, yra 90 minučių, nes tai leidžia užbaigti vieną pilną miego ciklą:

„Pabusti iš tokio miego yra taip pat paprasta ir lengva. Kai patiriate kiekvieną miego etapą ir vėl pabundate pirmoje stadijoje, šie skirtingi etapai leidžia pasijusti žvalesniems ir labiau pabudusiems, todėl nesukelia miego inercijos, ką gali sukelti valandą trunkantis pogulis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Visas miego ciklas gali paskatinti kūrybiškumą ir pagerinti procedūrinę bei emocinę atmintį. Tačiau turėtumėte vengti 90 minučių snaudimo per septynias valandas nuo numatyto laiko miegoti, kad įsitikintumėte, jog tai netrukdo jūsų nakties miegui.“

Kiera aiškina, kad geriausias laikas nusnūsti dažniausiai yra šešios-aštuonios valandos po rytinio pabudimo. Ji pridūrė: „Daugeliui žmonių pogulio laikas paprastai būna nuo 13 iki 15 val. Apskritai tikėtina, kad snūduriavimas bet kuriuo metu po to sutrikdys jūsų miego grafiką ir turės įtakos jūsų nakties miegui.“

Miego ekspertė taip pat pataria stengtis nemiegoti vėliau nei po ankstyvos popietės. „Daugeliui snūduriuojančių dienos metu, vėliausias pogulio laikas būtų apie 15 valandą. Jei nuspręsite pagulėti vėliau, kils rizika jūsų miego režimo išbalansavimui“, – teigė ji.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų