REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Įgudę sodininkai pomidorus paprastai augina sėkmingai, tačiau naujokai gali prisirankioti įvairiausių patarimų, kurie dažnai tėra tik mitai. Sodininkystės ekspertė paneigė kelis populiarius mitus – du iš jų gali sukelti augalo žūtį.

Įgudę sodininkai pomidorus paprastai augina sėkmingai, tačiau naujokai gali prisirankioti įvairiausių patarimų, kurie dažnai tėra tik mitai. Sodininkystės ekspertė paneigė kelis populiarius mitus – du iš jų gali sukelti augalo žūtį.

REKLAMA

Pomidorus nėra sunku auginti, tačiau jie gali būti jautrūs tam tikriems dalykams. Norėdami išvengti įprastų problemų auginant pomidorus daržuose ar soduose, daugelis ieško patarimų internete.

Tačiau Nastia Vasilčišina, sodininkystės ekspertė ir nuolatinė „NatureID“ botanikos ekspertė, perspėjo, kad yra keletas mitų, kurie gali padaryti žalos pomidorams ir pasidalijo geriausiais patarimais, kaip jų išvengti, rašo express.co.uk.

Pirmas mitas: kuo daugiau trąšų, tuo geriau

Ekspertė tvirtino, kad didelis kiekis trąšų ne visada turi teigiamą poveikį pomidorų vystymuisi. Ji paaiškino: „Kiekvienam augimo etapui reikalingas tam tikras augalinis maistas, o per daug trąšų iš tikrųjų gali nudeginti šaknis ir augalas gali žūti“.

REKLAMA
REKLAMA

Ankstyvose pomidorų vystymosi stadijose, kai augalas tik pradeda formuotis, naudokite trąšas, kuriose yra daug azoto, nes jos skatina augimą.

Vėliau, žydėjimo metu, sodininkai gali tręšti fosforo-kalio trąšomis, kad padidintų geresnio derliaus tikimybę.

REKLAMA

Fosforas padeda augalams prisitaikyti prie aplinkos veiksnių, skatina šaknų augimą, o kartu su kaliu padeda stabilizuoti vandens balansą audiniuose.

Nastia perspėjo: „Jei žydėjimo metu tręšite daug azoto turinčiomis trąšomis, paskatinsite sveikų, didelių lapų ir tvirto stiebo augimą, tačiau augalas negalės suformuoti vaisių“.

Antras mitas: pesticidus naudokite tik infekcijoms gydyti, o ne jų prevencijai

Pomidorai yra ypač jautrūs vėlyvajam marui ir kitoms grybelinėms infekcijoms, kurių lengviau išvengti nei jas išgydyti.

Ekspertė sakė: „Pavėluotas gydymas yra žalingas, nes gali sumažėti derlius arba visiškai žūti augalas.

REKLAMA
REKLAMA

Rekomenduoju atlikti profilaktinį gydymą fungicidais iš karto po pasodinimo, ypač auginant veisles, kurios nėra labai atsparios tokioms grybelinėms infekcijoms“.

Nastia paaiškino, kad geriausia naudoti plataus veikimo spektro fungicidą, pavyzdžiui, vario pagrindu, arba biofungicidą su Bacillus subtilis bakterijų kultūra.

Trečias mitas: dažnai laistant pomidorai tampa neskanūs

„Tai netiesa, nes skonis ir jo intensyvumas labiausiai priklauso nuo veislės ir auginimo sąlygų“, – pažymėjo ekspertė.

Ji rekomendavo: „Patarčiau per daug kasdien nelaistyti, nes tai gali sukelti ligas ir šaknų puvinį. Tačiau taip pat svarbu neleisti dirvožemiui visiškai išdžiūti“.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Pomidorai labai mėgsta vandenį ir juos reikia reguliariai laistyti, kad palaikyti stiebų augimą, žiedų ir vaisių formavimąsi. Sodininkai turėtų leisti viršutiniam dirvožemio sluoksniui išdžiūti tarp laistymų ir stebėti, kad jis neįmirktų.

 

Pavasarį ir vasaros pradžioje, kai oro temperatūra yra vidutinė, dažniausiai pakanka laistyti kartą per savaitę, tačiau vasaros karščių piko metu pomidorus gali tekti laistyti du-keturis kartus per savaitę.

Nastia ragino: „Atkreipkite dėmesį į dirvožemio būklę. Reguliarus laistymas ypač svarbus vaisių augimo metu, nes dėl sausros jie gali trūkinėti“.

Ketvirtas mitas: pomidorų daigams reikia daug šilumos

Sodininkystės specialistės teigimu, optimalios temperatūros diapazonas pomidorų daigams auginti yra 17–22°C. Dėl aukštesnės temperatūros ir gausaus laistymo ūgliai pailgės, taps trapesni ir silpnesni, o pasodinus lauke, aklimatizacija užtruks ilgiau.

Nastia sakė: „Rekomenduoju grūdinti sodinukus jiems išdygus. Nakčiai padėkite juos įstiklintame balkone, kuriame temperatūra žemesnė – apie 12–16°C. Dėl to sodinukai bus stipresni, atsparesni. Kai išdygs keli tikrieji lapai, naktimis temperatūra neturėtų būti žemesnė nei 15°C“.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų