REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Jei šaltuoju metų laiku didžioji dalis vairuotojų kur kas atsargiau spaudžia greičio pedalą ar išvis baiminasi išvažiuoti į gatves, vasaromis kelių erelių padaugėja.

Jei šaltuoju metų laiku didžioji dalis vairuotojų kur kas atsargiau spaudžia greičio pedalą ar išvis baiminasi išvažiuoti į gatves, vasaromis kelių erelių padaugėja.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Šiltuoju metų laiku gatvėse drąsiau jaučiasi net ir mažiau prie vairo patyrę vairuotojai. Kadangi kelio danga dažniausiai yra sausa, o net ir vakarais matomumas yra ganėtinai geras, atsiranda tų, kurie drįsta pažeisti kelių eismo taisykles.

REKLAMA

Greitį viršyti mėgsta jauni vairuotojai

Draudikai perspėja, kad mintys apie vasariškus malonumus neturėtų blaškyti dėmesio dar nepasiekus kelionės tikslo, o per didelis atsipalaidavimas vairuojant gali sukelti nemažai problemų ir piniginių nuostolių. Draudimo įmonės „ERGO Insurance“ atstovų teigimu, Lietuvoje praėjusią vasarą buvo fiksuota per 4 tūkst. eismo įvykių kelyje – 25 proc. daugiau nei tuo pačiu laikotarpiu metais anksčiau.

REKLAMA
REKLAMA

Pagrindinėmis eismo įvykių priežastimis vasarą, anot specialistų, išlieka saugaus greičio nesilaikymas ir neatsargumas, dėl kurių kyla ir pačios skaudžiausios avarijos. Eismo dalyviai vasarą labiau atsipalaiduoja, yra linkę stipriau paspausti greičio pedalą. Dažnas mano, kad jei eismo sąlygos yra geros, kelio danga neslidi, tuomet šimtaprocentinis susikaupimas nebūtinas. Vis tik vairuojant neturėtų galioti atostogų rėžimas, o maksimalią koncentraciją prie vairo reikėtų išlaikyti visuomet, jau nekalbant apie kelių eismo taisyklių laikymąsi.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Europos Sąjungos mirčių statistika rodo, kad automobilių avarijose žūsta vis daugiau jaunų vairuotojų. Ypač daug 18-24 metų amžiaus jaunimo avarijose užsimuša vasarą, o kas penktas žuvusysis šiltuoju sezono metu yra jaunas žmogus. Pagrindine tokių eismo įvykių priežastimi įvardijamas rizikingas vairuotojų elgesys ir greičio viršijimas.

Apsvaigti galima ir nuo vaistų

Pasak Valstybinės vaistų kontrolės bendradarbiavimo su Europos vaistų agentūra ir tarptautinių ryšių skyriaus vedėjos Jolantos Gulbinovič, įtakos vairuotojų dėmesingumui, atidumui ir reakcijai turi ne tik alkoholis, bet taip pat ir kai kurie medikamentai: „Galima išskirti kelias grupes vaistų, darančių įtaką vairuotojams, viena jų – stiprūs raminamieji vaistai“, – sako J. Gulbinovič.

REKLAMA

Stiprų šalutinį poveikį turintys vaistai gali paveikti kiekvieną vairuotoją individualiai, tačiau dažniausiai jų poveikis pasireiškia reakcijos greičio sulėtėjimu. „Vairuotojas jaučiasi tarsi apsvaigęs nuo alkoholio – kliūtis gali pasirodyti kur kas toliau nei yra iš tiesų, todėl labai svarbu vairuoti sukaupus dėmesį“, – teigia specialistė.

Kad atostogų meto neapkartintų nelaimės kelyje, pareigūnai primena neatsipalaiduoti už transporto priemonės vairo. Greičio viršijimas yra viena dažniausių eismo įvykių priežasčių, todėl reikėtų nepamiršti saugoti tiek save, tiek kitus. Policijos pareigūnai taip pat ragina nevairuoti išgėrus. Net minimalus alkoholio kiekis kraujyje sulėtina reakciją ir gali būti lemtingas.

 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų