REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Seimo pirmininkas Arūnas Valinskas, susikvietęs opozicijos atstovus leido suprasti, jog iš posto nesitrauks ir jau planuoja pirmos iš atostogų sugrįžusio parlamento dienos darbus. Pats A. Valinskas pasikalbėti su žurnalistais nepanoro - tiesioginio eterio virtuozas apie savo apsisprendimą iš posto nesitraukti ketina pranešti penkių minučių trukmės vaizdo įraše.

REKLAMA
REKLAMA

Žadama, kad televizijas ir portalus jis pasieks prieš pat vakaro žinias, t.y. apie 18.45 val.

Pasak A. Valinsko atstovės spaudai, tokia forma pranešti savo sprendimą Lietuvos žmonėms A. Valinskui pasirodė priimtiniausia. Neoficialiomis žiniomis, A. Valinskas nusifilmavo sekmadienį.

REKLAMA

Seimo kuluaruose šaipomasi, esą taip elgdamasis buvęs šoumenas susireikšmina: siekia būti panašus į prezidentą, kuris turi teisę kreiptis į tautą per televiziją. 

I. Degutienė siūlo nusiraminti

Slaptas balsavimas dėl Seimo pirmininko  atstatydinimo greičiausiai įvyks kitą antradienį. Apie tai po su susitikimo su A. Valinsku pranešė jo pavaduotoja Irena Degutienė.

Konservatorė jam įteikė interpeliacijos tekstą su 30-čia parlamentarų parašų. Pasak politikės, apie atsistatydinimą su A. Valinsku ji nešnekėjo, esą tik supažindino su prasidėsiančia interpeliacijos procedūra.

REKLAMA
REKLAMA

Konservatorė, klausiama ar pasisakytų „už“ A. Valinsko atstatydinimą, tiesaus atsakymo vengė. „Kai bus procesas, tada ir žinosime, ką man reikia daryti“, - tepasakė ji.

Tačiau teorinė galimybė, kad A. Valinskas gali būti verčiamas jau per pirmąjį Seimo posėdį, kuris numatytas ketvirtadienį – yra: Seimas tiesiog turi balsuoti dėl atitinkamo nutarimo bei ypatingos skubos taikymo.

Klausiama, ar nebūtų geriau A. Valinsko klausimą išspręsti kuo greičiau, I. Degutienė samprotavo, kad reikia dar „visiems pasitarti“, esą kol kas „reikėtų ramybės“.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Kiekvienas Seimo narys informaciją gavo tik iš spaudos, niekas negirdėjo paaiškinimų (pačio A. Valinsko – red. past.) tiesiogiai“, - po susitikimo su A. Valinsku sakė galima jo įpėdinė.

Be to, politikė užsiminė, jog Seimo valdančiosios frakcijos ketina A. Valinską kviesti pasiaiškinti, tačiau kurios konkrečiai – neįvardijo.

Tuo metu valdančiųjų frakcijų atstovai - priešingai - A. Valinsko kviesti pasiaiškinti kol kas nesiruošia. Liberalsąjūdiečiai laukia šiandieninio A. Valinsko pareiškimo per televiziją, liberalcentristai ir konservatoriai kol kas tokios galimybės nesvarsto.

REKLAMA

A. Valinsko atsakymai nedomina ir buvusių bendražygių.

„Žinome daugiau atsakymų negu kiti gali sugalvoti klausimų“, - sakė Tautos prisikėlimo partijos frakcijos lyderis Laimontas Dinius.

Parašai jau įteikti

Tvarkos ir teisingumo frakcijos seniūnas Valentinas Mazuronis jau įteikė pareiškimą su parašais, kad jau per pirmąjį rudens plenarinės sesijos posėdį būdų svarstomas nepasitikėjimo A. Valinsku klausimas. Seimo pirmininko pirmoji pavaduotoja gavo pareiškimą su 30 parašų, nors prieš tai buvo kalbėta, jog jų pavyko surinkti virš 40.

REKLAMA

Anot nepasitikėjimo procedūros iniciatoriaus, tarp pasirašiusiųjų yra visų opozicinių ir Tautos prisikėlimo partijos frakcijos narių.

Valinskas: su manim norima susidoroti

A. Valinskas norėjo apie savo sprendimą opoziciją informuoti anksčiau, tad į savo kabinetą vieną po kito pasikvietė socialdemokratą Algirdą Butkevičių, darbietį Vytautą Gapšį bei opozicijos lyderį Valentiną Mazuronį.

„A. Valinskas kalbėjo apie pirmąjį Seimo posėdį. Iš konteksto supratau, kad jokio atsistatydinimo nebus“, - po susitikimo sakė Darbo partijos frakcijos lyderis Vytautas Gapšys. Tą patį teigė ir A. Butkevičius, pridurdamas, kad socialdemokratų frakcija rems nepasitikėjimą A. Valinsku.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Jis teigė iš Seimo Pirmininko išgirdęs, esą susidoroti su juo norima dėl to, kad A. Valinskas užkirto kelią kai kuriems savo buvusios frakcijos nariams į Ministrų Kabinetą, dėl ko tie nariai labai pasipiktino ir net norėjo perimti vadovavimą pačioje partijoje.

Socialdemokratų lyderis sakė taip pat išgirdęs iš A. Valinsko patikinimą, kad jis nieko bendro su "Daktarų" grupuote neturi. A. Butkevičius teigė labai nustebęs, kai A. Valinskas jam pasakė, kad jį remia Premjeras Andrius Kubilius.

Pasak V. Gapšio, Darbo frakcija nėra priėmusi vieningo sprendimo, kaip elgtis balsuojant dėl nepasitikėjimo Seimo Pirmininku, ir laikosi pozicijos, kad atsakomybę dėl parlamento vadovo balsuojant turi prisiimti valdantieji, kurie jį ir delegavo.

REKLAMA

Nepasitikėjimą inicijuojančios partijos Tvarka ir teisingumas seniūnas Valentinas Mazuronis per susitikimą su A. Valinsku teigė sulaukęs klausimo apie surinktus parašus.

"Jis (A. Valinskas - ELTA) mano, jog yra gerai, kad parašai jau yra surinkti, ir pasakė, kad jam yra labai svarbi Seimo nuomonė", - sakė V. Mazuronis.

"Tvarkiečių" frakcijos Seime vadovas teigė susidaręs įspūdį, jog parlamento vadovas viliasi išlikti savo poste, tačiau nežino, kaip elgsis valdančioji koalicija per balsavimą.

"Man sunku pasakyti, ko Seimo Pirmininkas tikisi, bet jei jis laukia Seimo sprendimo, tai aš manau, kad jis neabejotinai tikisi, kad valdančioji dauguma jį parems. Jeigu nesitikėtų, kam laukti Seimo sprendimo?" - retoriškai klausė V. Mazuronis.

REKLAMA

"Mes nekaltiname Seimo Pirmininko kokia nors neteisėta, nusikalstama veikla. Mes tik sakome, kad toks gyvenimo būdas, toks draugų ratas, toks elgesys su kitais Seimo nariais, toks vadovavimas Seimui yra nesuderinamas su Seimo Pirmininko pareigybėmis ir jį paprasčiausiai reikėtų pakeisti, nes tai kenkia Seimui ir mūsų valstybei", - sakė V. Mazuronis.

"Tvarkiečių" frakcijos Seime vadovas jau mato alternatyvą dabartinei valdančiajai koalicijai.

"Premjero Andriaus Kubiliaus teiginiai, kad dabartiniame Seime esamai koalicijai nėra alternatyvos, yra neteisingi. Gali būti alternatyva", - sakė V. Mazuronis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

A. Valinskas pasisiūlė ateiti į opozicinių partijų frakcijų susirinkimus ir, jei reikia, plačiau paaiškinti juos dominančius dalykus.

***

Dar praėjusią savaitę Seimo vadovas sakė per atostogas turėjęs progą apsvarstyti susidariusią situaciją ir buvę priimti tam tikri sprendimai. Pirmadienio rytą A. Valinskas "Žinių radijui" pareiškė, kad šiandien (pirmadienį) viešai pranešiąs, ar traukiasi iš posto.

Prezidentė Dalia Grybauskaitė pažymi, kad parlamento vadovo statusas įpareigoja A. Valinską prisiimti ne tik teisinę, kuri būtų neišvengiama, jei kaltė būtų įrodyta, bet ir politinę atsakomybę. Valstybės vadovė neneigia raginusi Seimo Pirmininką pasitraukti garbingai.

REKLAMA

Nemalonumai A. Valinską užgriuvo žiniasklaidai pareiškus, kad jis esą artimai bendrauja su vienu iš Kauno nusikalstamos grupuotės "Daktarai" narių.

Be to, A. Valinsko rinkimų štabas yra įtariamas parašų klastojimu Prezidento rinkimų kampanijos metu. Generalinė prokuratūra yra pradėjusi ikiteisminį tyrimą.

Pagal Seimo statutą, siūlymą atleisti Seimo Pirmininką gali pateikti ne mažiau kaip penktadalis parlamentarų, tai yra ne mažiau kaip 29 tautos išrinktieji, Seimo valdyba arba komitetas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų