REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Vyras grįžta namo, o ten – ant stalo garuojanti žmonos paruošta gardi vakarienė. Vyras prieina prie žmonos, ją pabučiuoja ir sako: „ačiū, brangioji, bet aš jau pavalgiau pas mamą“. Ir taip tv3.lt skaitytojai Irenai nutinka nuolatos.

Vyras grįžta namo, o ten – ant stalo garuojanti žmonos paruošta gardi vakarienė. Vyras prieina prie žmonos, ją pabučiuoja ir sako: „ačiū, brangioji, bet aš jau pavalgiau pas mamą“. Ir taip tv3.lt skaitytojai Irenai nutinka nuolatos.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Moteris nebežino, ką daryti, nes visi draugai jos gamintą maistą giria, o štai jos vyras kažkodėl jo atsisako ir važiuoja valgyti pas mamą:

REKLAMA

„Nežinau, ką daryti. Mano vyras nevalgo mano pagaminto maisto. Atrodo, stengiuosi, darau kuo skaniau, visiems mano draugams visada, ką pagaminu, patinka, o vyrui – ne. Jis važiuoja valgyti pas mamą! Šiaip mūsų santykiai geri, nesipykstam, tačiau mane skaudina, kad jis nevalgo to, ką pagaminu. Jaučiuosi kažkokia nepilnavertė, neįvertinta...

Nežinau, kaip pasielgti: skolintis jo mamos receptų nenoriu, nes ji gamina labai riebiai, viską kepa aliejuje – man nuo tokio maisto skrandis sustotų, dėl to aš gaminu sveikai. Nežinau, kaip atpratinti vyrą nuo to mamytės maistelio“, – tv3.lt pasakojo Irena.

REKLAMA
REKLAMA

Nori keisti vyrą

Internetinės asmenybės stiprinimo „Lūšis“ erdvės kūrėja, psichologė ir lektorė Rasa Venckutė tv3.lt nurodė, kad tokių istorijų pastaruoju metu girdinti labai daug.

„Kai moteris pradeda lankyti asmenybės tobulinimo kursus, užsiima saviugda, pradeda keisti savo vyrus. Vyrai labai inertiškai nori likti savo vietoje ir dažniausiai dar neigiamiau pradeda gyventi ar blogiau sutarti su savo moterimi. Atsakomybė dėl šitos situacijos krenta abiem žmonėms. Žmona, žmona nori gero – ne mėsainiais vyrą maitinti, ne tempti jį į klubus, nekviečia sėdėti prie televizoriaus – bet ji kišasi į vyro asmenybę ir laisvę. Vyras yra atskira asmenybė, kuri pati sprendžia, kiek sveikai ji nori gyventi. Kol moteris įsivaizduos, kad ji turi teisę ir pareigą kištis į jo pasirinkimus, tol nieko gero nebus ir vyras nepriims jos pasiūlymų“, – kalbėjo R. Venckutė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Patarimai moteriai

Ji visų pirma tokiai porai patarė atvirai pasikalbėti, o moteriai reikėtų pasakyti, kad ji savo vyro nelaiko kvailesniu ir nežemina jo pasirinkimų.

„Tas atviras pokalbis, jei žmona nežemina vyro pasirinkimo, turėtų padėti. Antras žingsnis yra stengtis suprasti, kodėl vyrui patinka tas riebus maistas. Galbūt jam patinka sūrumas ar aštrumas, tuomet tokius prieskonius moteris galėtų naudoti sveikuoliškam maiste. Galbūt jam patinka, kad maistas yra sotesnis ir kaloringesnis, tuomet moteris turėtų taip ir gaminti“, – sakė psichologė.

REKLAMA

Specialistė nurodė, kad taip reikia atsiminti, kad vyro ir jo mamos santykis yra labai svarbus, ir jis taip pat atsispindi per maistą.

„Vyras nuo pat mažumės valgė mamos maistas, ir dabar tas prisiminimas jam yra išlikęs. Todėl tai nėra vien tik maistas – tai yra psichologinis santykis. Jeigu moteris žemins savo anytos maistą, ji kartu žemins ir jo santykį, o tas santykis yra vyro esmė, jo šaknys. Tad čia yra kur kas svarbesni dalykai nei tiesiog maistas“, – kalba R. Venckutė.

Psichologė nurodė, kad moteris gali bandyti patenkinti abiejų pusių poreikius vienu metu: savo norą vyrą maitinti sveikiau ir vyro norą valgyti mamos ruoštą maistą.

REKLAMA

„Pavyzdžiui, žmona gali pasikviesti vyro mamą į svečius ir kartu su ja pagaminti kažką skanaus ir sveiko. Žmona taip pat gali paprašyti vyro mamos keleto receptų ir ruošti vyro mėgstamus patiekalus pakeitusi kelias sudedamąsias patiekalų dalis sveikesnėmis. Taip ne tik bus patenkinti vyro skonio receptoriai, bet ir bus išlaikytas pagarbus santykis su jo įpročiais, pasirinkimais bei prisirišimu prie mamos ir jos maisto“, – nurodė psichologė.

Moters manipuliacija

Santykių ABC.lt konsultantas Šarūnas Mažuolis, komentuodamas Irenos atvejį, sakė, kad moteris daro tai, ko vyrui nereikia: kiša jam nemėgiamą maistą.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Kai vyrui duodama per prievartą tai, ko jis nenori, tai yra užslėpta manipuliacijos ir aiškinimo forma. Meilė yra atsižvelgimas į kito poreikius. Apskritai man čia kvepia vegetarų ir sveikuolių ideologija, kuri, deja, kai kada apima nesveikas formas. Šie žmonės paprastai nekenčia ir nepripažįsta mėsėdžių ar riebiaėdžių ir giliai viduje labai juos smerkia. Po viso to doroviškumo kauke iš tikro slepiasi kontrolė ir nemeilė.

Todėl pirmiausia žmona turėtų pasižiūrėti į save, nes ji daro tai dėl idėjinių paskatų, o ne dėl to, ko reikia vyrui ir tai nėra meilė“, – kalbėjo Š. Mažuolis.

REKLAMA

Netikusi prekyba

Santykių ekspertas sako, kad moteriai reikėtų baigti mėginti keisti vyrą, nes vyro keitimas priveda prie vis gilėjančio jo pasipriešinimo.

„Jei žmona pyksta, kad vyras neįvertina jos pastangų gaminant maistą, reiškias, kad iš tikro moteris prekiauji, nes ji bando kažką duoti, kad ją įvertintų, ir tai yra prekyba. Tai nieko neturi bendro su mylinčiu elgesiu. Tai tiesiog reiškia, kad ji bando vyrui per prievartą sukišti jo nemylimą maistą ir už tai dar gauti įvertinimą.

Moteris čia prekiauja netikusiai ir dar nervinasi, kad už netikusią prekybą gavo keistą įvertinimą. Jeigu jis valgo mėsą ar riebiai, reikia ir maitinti jį atitinkamai. Žmogaus sąmoningumas keičiasi jo laisva valia, o ne bandant sukišti per prievartą“,– kalbėjo santykių konsultantas.

REKLAMA

Š. Mažuolio teigimu, jeigu moteriai pakeitus savo gaminimo įpročius ir pradėjus gaminti riebiau vyrui vis tiek nepatinka jos maistas, čia jau gali būti daugiau variantų, kas negerai.

„Gal vyras kabinėjasi, gal maistas yra per daug sudievinamas ir bandoma juo mėgautis per daug, o gal moteris iš principo kažką daro ryškiai ne taip. Čia reikia žiūrėti, ar vyrui netinka vien tik maistas, ar jo bendras požiūris į pasaulį yra neigiamas. Dar vienas dalykas yra toks , kai bandoma per daug patenkinti jusles: vyras turėtų valgyti tai, ką moteris duoda. Aišku, moteris gaminant turi pasistengti, o jei jau nesigauna, tai nesigauna. Visgi čia porai reikia kalbėtis ir išsiaiškinti, ar tikrai tik maistas yra kaltas“, – kalbėjo Š. Mažuolis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų