REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Baisus ne kiek pats peršalimas, kiek jo galimos komplikacijos. Apleidus jį, galima sulaukti tokių rimtų problemų, kaip sinusitas, bronchitas, ausų infekcijos, kurios turi būti gydomos antibiotikais arba kitais specialiai parinktais preparatais. Bendros praktikos gydytoja Kristina Morkūnienė akcentuoja, kad labai svarbu žinoti galimus peršalimo koplikacijų simtomus.

Baisus ne kiek pats peršalimas, kiek jo galimos komplikacijos. Apleidus jį, galima sulaukti tokių rimtų problemų, kaip sinusitas, bronchitas, ausų infekcijos, kurios turi būti gydomos antibiotikais arba kitais specialiai parinktais preparatais. Bendros praktikos gydytoja Kristina Morkūnienė akcentuoja, kad labai svarbu žinoti galimus peršalimo koplikacijų simtomus.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Įprasti peršalimo simptomai: sloga, nuovargis, silpnumas praeina savaime, bet jei jaučiate skausmus kūne arba jus vargina karštinė, taip gali pasireikšti gripas, kurį gydyti būtina.

REKLAMA

Bet kartais pats peršalimas paskatina kitas, rimtesnes medicinines komplikacijas: sinusų infekcijas (sinusitą), astmos priepuolius, bronchitą, ausų infekcijas. Be to, jei jūs jau sergate astma, chronišku bronchitu arba emfizema, net ir praėjus peršalimui kvėpuoti jums gali būti vis dar sunku.

Sinusitas

Sinusų infekcija – tai gleivinių, dengiančių sinusų ertmes uždegimas. Normaliomis sąlygomis sinusuose per dieną susidaro iki 1,5 litro gleivių. Šis uždegimas paskatina didesnį gleivių išsiskyrimą, gali pakisti jų savybės, todėl jos negali nutekėti ir užkemša nosį. Pasak gyd. K. Morkūnienės, jei peršalimas vargina ilgiau kaip savaitę ir jūs jaučiate skausmus sinusų (kitaip vadinamų prienosiniais ančiais) srityje, jums skauda galvą, dantis, nosį, ir aplink ją, kosite, išskyros iš nosies – tirštos ir yra gelsvos arba žalsvos spalvos, kreipkitės į gydytoją. Visa tai jau gali būti sinusitas.

REKLAMA
REKLAMA

Astmos priepuolis

Jei sergate astma, peršalimas gali jūsų būklę pabloginti. Gali prasidėti sausas kosulys ir stridoras – šiurkštus, panašus į gaidžio giedojimą, triukšmingas kvėpavimas, varginti dusulys ir apsunkti kvėpavimas. Jei tokie simptomai atsirado, gyd. Kristina Morkūnienė, pataria tuoj pat kreiptis į medikus.

Bronchitas

Ūmus bronchitas tai kvėpavimo takų uždegimas ir suerzinimas. Jį sukelia virusinė arba bakterinė infekcija. Esant bronchitui galite atsikosėti tirštais skaidriais gelsvais ar žalsvais skrepliais, o kartais, net krauju. „Dažniausiai (apie 90 proc.) ūminį bronchitą sukelia virusai.“ – aiškina bendros praktikos gydytoja. – „Primenu, kad antibiotikai virusų neveikia. Virusinės kilmės bronchitas dažniausiai yra trumpalaikis ir praeina savaime, tad dauguma žmonių pasveiksta be ypatingo gydymo, sergant skiriamas gydymas, kuris palengvina esamus simptomus. Tačiau jei simptomai vargina ilgiau kaip savaitę, skubiai eikite pas gydytoją, nes gali paaiškėti, kad jūsų bronchito kilmė bakterinė ir reiks gydytis antibiotikais".

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Angina

Ūminis tonzilitas (angina) – tai ūminė infekcinė liga, kai pažeidžiami gomurio migdolai ir tampa skausminga ryti. Angina, priklausomai nuo formos gali būti ūminė ar lėtinė, virusinė ar bakterinė. Dažniausiai sergama katarine angina, kuri prasideda palaipsniui, peršalimo požymiais: sloga, kosuliu, pakimusiu balsu, akių skausmais ir yra sukelta virusų. Tokia angina dažniausiai trunka 3-5 dienas ir jai gydyti pakanka pastilių ir šiltų arbatų. „Tačiau jei būklė negerėja, būtina kreiptis į savo šeimos gydytoją, išsiaiškinti ar tikrai problemas sukėlė virusai„ – ragina pašnekovė. – „Nes jei ligą sukėlė mikrobas streptokokas, o tai visgi yra dažniausia priežastis, tai ir ligos eiga, ir gydymas bus kitoks. Jei kaltos bakterijos, slogos ir kosulio gali net nebūti, tačiau ligos pradžia bus ūmi, jus gali pykinti, skaudėti galvą, padidėti kaklo lifmazgiai, kankinti staigūs kūno temperatūros šuoliai: temperatūra daug kartų tai kyla, tai krenta. Tokia angina jau turi būti gydoma antibiotikais, nes netinkamai arba per trumpai gydant anginą, galimos netgi gyvybei pavojingos komplikacijos“.

REKLAMA

Ausų uždegimai

Ausų uždegimai – dar viena galima peršalimo komplikacija. Pasak statistikos, apie 80 proc. peršalimo sukeltų ausies uždegimų praeina be antibiotikų. Tačiau jei ausį labai skauda, susilpnėjo klausa, iš ausies pasirodo skaidrios, kartais gleivingos ar net su krauju išskyros, bekvapiai pūliai, gali būti, kad uždegiminis proceas prasidėjo problematiškiausioje ausies strūktūros vietoje – vidurinėje ausyje. Laiku nepradėjus gydyti, uždegimas gali pereiti į smegenis, kurios yra visai šalia, ten sukelti meningitą, smegenų abscesus ar išplisti į gretimus organus. „Jei ausį skauda, galima ant jos uždėti šildantį kompresą, bet jokiu būdu nelašinti jokių vaistų, o tuoj pat kreiptis į gydytoją“. – sako konsultavusi gydytoja.

REKLAMA

Pasak gyd. Kristinos Morkūnienės, jei jums ar jūsų vaikui yra bent vienas iš žemiau išvardintų simptomų reikia kreiptis į gydytoją. Tai:

ausų skausmai;

ilgiau kaip savaitė jaučiamas skausmas ertmėse, esančiose aplink nosį ir akis;

karščiavimas;

ilgiau kaip savaitę trunkantis kosulys;

dusulys;

peršalimo simptomai trunka ilgiau, kaip dvi savaites.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų