REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

„Naujosios Sąjungos“ atstovai teigia, kad renovuojant daugiabučius pagal naują tvarką, visa našta teks gyventojams, o pelnas – bankams ir statybininkams. Anot partijos lyderio Artūro Paulausko, „gyventojai bus priversti nusimauti paskutines kelnes ir premjero įsakymu pasiųsti į frontą, o dar prieš tai apkrauti naujais mokesčiais“.

REKLAMA
REKLAMA

A. Paulauskas piktinosi, kad renovacija bus vykdomas bene prievarta. Tokius Vyriausybės ketinimus jis pavadino „absurdu“ ir „gyventojų finansinių galimybių neišmanymu“. „Negalime  vos galą su galu suduriantį gyventoją versti pirkti „Mercedes““, - spaudos konferencijoje kalbėjo „Naujosios Sąjungos“ vadovas. Gyventojai, anot jo, yra suinteresuoti, kad būtų renovuojamos tos sritys, kurios greičiausiai atsiperka, o bankai ir statybininkai esą pasisako už kompleksinę renovaciją, kuri daugumai gyventojų yra ne pagal kišenę.

REKLAMA

Jis teigė nesiginčijantis dėl renovacijos būtinumo, tačiau pasak A. Paulausko, jis negali būti vykdomas per prievartą ir įvedant naujus mokesčius bei „karinę diktatūrą“.

Vyriausybės būsto strategijoje yra iškeltas uždavinys – iki 2020 metų atnaujinti 24 tūkstančius namų. Pasak A. Paulausko, tam reikia 14 milijardų litų.

Pagal dabar galiojančią tvarką, gyventojai, surinkę 50 procentų jų daugiabučio atnaujinimui reikalingų lėšų, kitą dalį pinigų gali tikėtis gauti iš Vyriausybės. „Dabar ruošiama tvarka, kai šita parama nubraukiama visiškai“, - reiškė nepasitenkinimą „Naujosios Sąjungos“ lyderis. Pasak jo, rengiamasi sukurti fondą, kuris bus administruojamas Vyriausybės įgaliotų bankų, ir iš kurio gyventojai galės skolintis pinigus, tačiau už tam tikras palūkanas.

REKLAMA
REKLAMA

Pabrėždama, kad svarbiausias akcentas turi būti dedamas šilumos taupymui, „Naujoji Sąjunga“ siūlo, kad gyventojams būtų leidžiama pasirinkti vieną iš dviejų  paketų – būtinosios renovacijos arba kompleksinį. Pagal pirmąjį, būtų panaudotos šilumos taupymo priemonės, kurios atsiperka greičiau – šilumos punktų sutvarkymas ir pan. Pagal antrąjį, kuris būtų skirtas didesnes pajamas turintiems gyventojams, būtų įgyvendinamos ir kitos renovacijos priemonės, kaip sienų ir stogo šiltinimas.

Investicijų valdymo konsultantas Nerijus Bakasėnas ; spaudos konferencijoje sakė, kad apšiltinus daugiabučių sienas, būtų sutaupoma apie 60 procentų išnaudojamos energijos, tačiau investicijos į tokią renovaciją atsipirktų tik per 20-23 metus, o jei būtų panaikintos lengvatinės sąlygos ir Vyriausybės parama – net per 40 metų. Sutvarkius šilumos punktus, būtų sutaupoma mažiau šilumos energijos (apie 25-30 procentų), tačiau investicijos atsipirktų per 2-3 metus.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų