REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė po susitikimo su prekybos tinklų atstovais tikino, kad prašė jų savanoriškai susiaurinti asortimentą, kad būtų sumažinti pirkėjų srautai ir užtikrina lygi konkurencija.

Ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė po susitikimo su prekybos tinklų atstovais tikino, kad prašė jų savanoriškai susiaurinti asortimentą, kad būtų sumažinti pirkėjų srautai ir užtikrina lygi konkurencija.

REKLAMA

Ministrė tikisi, kad prekybos tinklai paseks užsienio pavyzdžiu ir ne maisto prekes atitvers nuo pirkėjų, kad šie negalėtų jų įsigyti.

Anot A. Armonaitės, geriau prekybos tinklams patiems savanoriškai apriboti prekių asortimentą, o ne laukti, kol tai lieps padaryti Vyriausybė.

Ministrė neatmetė galimybės, kad jeigu prekybos tinklai patys neapsiribos Vyriausybė gali ir pati imtis veiksmų.

Tačiau reakcijų iš prekybos tinklų ji tikino, kad sulaukė įvairių. Šie tikino, kad ir taip pirkėjų srautai sumažėjo 40 proc. Taip pat prekybos tinklai teigė, kad kad verslui ir taip nelengva. Todėl jie nori užtikrinti darbuotojams darbo vietas ir būtinų prekių pardavimus pirkėjams.

REKLAMA
REKLAMA

„Pati atlikau slapto pirkėjo tyrimą, aplankiau keletą parduotuvių ir nepastebėjau, kad jos piktnaudžiautų Vyriausybės nutarimu, ten lentų nusipirkti tikrai negalima nebent katinui maisto“, – pastebėjo A. Armonaitė.

REKLAMA

Kalbėdama apie smulkiuosius verslininkus ministrė teigė, kad jie gali veikti jeigu prekybą vykdo internetu, prekes pristato į pirkėjams į namus arba atsiėmimo punktuose. Šie anot A. Armonaitės, gali būti labai paprasti, įsikūrę šalia parduotuvės.

„Prekyba nėra uždrausta, ji tik negali turėti kontaktų“, – sakė ministrė.

Smulkieji verslininkai piktinasi Vyriausybės sprendimu

Smulkiųjų verslininkų ir prekybininkų asociacijos pirmininkė Zita Sorokienė teigė, kad labai nustebino Vyriausybės pozicija.

„Taikomi tie patys sugriežtinimai, kokie buvo taikomi prekybos srityje ir pavasarį. Smulkieji verslininkai ir pavasarį, ir dabar jaučiasi diskriminuojami. Pramoninėmis prekėmis dar pavasarį buvo draudžiama prekiauti turgavietėse, o prekybos centruose buvo galima nusipirkti visko – maisto produktų ir pramoninių prekių.

REKLAMA
REKLAMA

Dar pavasarį kreipėmės į Vyriausybę, tačiau tikslaus atsakymo negavome. Tačiau Vyriausybė priėmė nuostatą, kad veikla leidžiama tiems, kurių pagrindinė veikla yra prekyba maistu. Tačiau juk Lietuvoje tokių prekeivių beveik nėra. Jie prekiauja arba maistu, arba pramoninėmis prekėmis“, – aiškino Z. Sorokienė.

Anot jos, pikta, kad ši naujoji Vyriausybė priėmė tokį patį sprendimą, kuris buvo priimtas ir pavasarį, skriaudžiant smulkiuosius verslininkus.

„Juk vien pažiūrėjus į didžiųjų prekybos centrų prekių asortimentą matome, kad dažnai netgi pusė prekių sudaro ne maisto produktai, bet kitos, pramoninės prekės.

Turgavietės yra pajėgios užtikrinti darbuotojų ir pirkėjų saugumą. Jose netgi saugiau, nes jos veikia lauke, gryname ore“, – tikino smulkiųjų prekybininkų atstovė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Sugriežtinto karantino ribojimai

Portalas tv3.lt primena, kad nuo 2020 m. gruodžio 16 d. 00 val. iki 202l m. sausio 3 d.24 val. Lietuvos teritorijoje ribojamas asmenų judėjimas tarp savivaldybių, išskyrus atvejus, kai vykstama į savo gyvenamosios vietos savivaldybę, kai vykstama i kita nei savo gyvenamosios vietos savivaldybę dėl artimųjų giminaičių mirties ar atlikti darbo, kai darbo vieta yra kitoje savivaldybėje, kai vykstama į ar iš oro uostų ar dėl sveikatos priežiūros paslaugų, taip pat dėl kitų objektyviai pagristų neatidėliotinų priežasčių, kai vykimas į kitą nei savo gyvenamosios vietos savivaldybę yra neišvengiamai būtinas.

REKLAMA

Šis ribojimas netaikomas asmenims, kurie vyksta į kitą nei savo gyvenamosios vietos savivaldybę, kurioje turi nekilnojamojo turto, priklausančio jiems nuosavybės teise, jų šeimos nariams.

Taip pat bus draudžiama palikti gyvenamąją vietą išskyrus atvejus, kai vykstama į darbą (darbo reikalais), prekybos vietą, į nekilnojamojo turto objektą, valdomą nuosavybės teise, laidotuves, dėl sveikatos priežiūros ir kitų būtinų paslaugų ar objektyviai pagristų priežasčių, kai vykimas neišvengiamai būtinas, kai ne daugiau kaip vienos šeimos ir (ar) vieno namų ūkio nariai vyksta pasivaikščioti atvirose vietose, taip pat kai vyksta prižiūrėti sergantį ar negalintį savimi pasirūpinti asmenį.

Nuo trečiadienio draudžiama parduotuvių, įskaitant parduotuves prekybos ar pramogų centruose, turgaviečių ir kitų viešų prekybos vietų veikla. Šis draudimas netaikomas: parduotuvėms, kurių pagrindinė veikla yra maisto, veterinarijos, vaistinių, optikos prekių ir ortopedijos techninių priemonių pardavimas, maisto prekybai turgavietėse ir kitose viešose prekybos vietose, internetinei prekybai ir kai prekės pristatomos fiziniams ir juridiniams asmenims ar atsiimamos atsiėmimo punktuose.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų