REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Kiekvienas savyje nori kažką pakeisti – tapti ne tokiu jautriu, nepažeidžiamu, labiau savimi pasitikinčiu, ramesniu ir optimistiškesniu.

REKLAMA
REKLAMA

Tai nėra lengva, bet visi turi galimybę išlikti savimi... tik tapti šiek tiek geresniais! Jei, aišku, žinome, ko siekiame ir su kokiomis savybėmis norime kovoti.

REKLAMA

 „Tai buvo pokalbis jau su trečiu darbdaviu. Labai jaudinausi. Bet vos tik įėjau į kabinetą, man tarsi prasidėjo antras kvėpavimas. Aš tarsi persiorientavau – įprastas jaudulys išnyko ir tiesiog pradėjau pasitikėti savimi.“ Dabar, praėjus pusmečiui, 38 metų moteris dirba būtent tą darbą, kurį gavo būtent tą dieną. Nors ir, kaip seniau, ji dažnai jaudinasi, nes ir vėl grįžo jos nepasitikėjimas savimi, kuris tuo metu buvo pasitraukęs vos vieną akimirką.

REKLAMA
REKLAMA

Tikriausiai, kiekvienam iš mūsų teko patirti tokį jausmą, kai kažkokią akimirką dėl savęs pavyko perlipti vidinius barjerus ir užtikrintai žengti žingsnį į priekį. Panašioje situacijoje kartais tiesiog tampame kitu žmogumi, mes tiesiog sugebame pademonstruoti geriausias savo savybes. Jei tik tai galėtų tapti kasdienybe! Jei tik pavyktų spontaniškai, nekontroliuojant savęs žengti į nežinomybę ramiai ir užtikrintai!

Pasikeitimas, vidinės metamorfozės – ar ne tai mumyse stengiasi sukelti psichologai ir psichoterapiautai? Vos vienas žvilgsnis į knygynų lentynas, kuriose guli psichologijos knygos, gali padėti rasti atsakymą į šį klausimą: „Pakeiskite savo gyvenimą per septynias dienas!“, „Pakeiskite mąstymą, kad taptumėte laimingais!“, „Pažvelkite į gyvenimą kitaip!“.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Bet egzistencializmo psichoterapiautės Svetlanos Krivcovos nuomone, mes taip galime padaryti didelę klaidą, jei tuos viliojančius pažadus priimsime tiesiogiai: „Visiškas pasikeitimas vargu ar įmanomas: mūsų esybės pagrindus − fizinius duomenis, intelektualinius gebėjimus, prisiminimus, t.y. viską, kas glūdi mūsų asmenybėje – pakeisti labai sunku.“

Jos nuomone, panašios frazės, žadančios pasikeitimus, yra neteisingai suprantamos: mes gyvename tokioje epochoje, kai bet kokie pasikeitimai atrodo įmanomi – televizorių ekranuose ir žurnaluose mes matome žmones, kurie sugebėjo labai greitai iš niekur „prasimušti“, tapti žinomais.

REKLAMA

 „Mūsų laikais „kieti“ pasikeitimai profesiniame, meilės ar geografiniame sektoriuje – įprastas reiškinys, - teigia daugelis psichologų. – Todėl ir atsiranda jausmas, jog galima per akimirką pasukti savo gyvenimą 180 laipsnių kampu. Bet iš tikrųjų, mes sumaišome savo fantazijas kartu su realiu pasikeitimų faktu, o gilius vidinius pasikeitimus su išoriniais, paviršutiniškais pasikeitimais.“

 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų