REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Lietuvos Aukščiausiasis Teismas (LAT) išnagrinėjęs kasacinę bylą dėl Lietuvos specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) reikalavimo atlyginti žalą iš oro linijų bendrovės „Air Baltic“, nutarė kreiptis į ES Teisingumo Teismą ir prašyti priimti prejudicinį sprendimą.

REKLAMA
REKLAMA

Nesutarimo objektas byloje - tam tiktų Monrealio konvencijos normų aiškinimas ir taikymas. Bylą nagrinėjusi teisėjų kolegija, atkreipė dėmesį į tai, kad nėra aišku ar STT, keleivių oro transportu darbdavė, dėl su kelione susijusių nesklandumų darbuotojams atlyginusi iš anksto neplanuotas išlaidas, pagal Monrealio konvenciją, turi teisę šią sumą prisiteist iš oro vežėjo.

REKLAMA

Pasak ieškovės, dėl „Air Baltic“ kaltės, du STT darbuotojai komandiruotėje praleido papildomai beveik 15 valandų, todėl institucija turėjo jiems sumokėti papildomų komandiruotpinigių ir valstybinio socialinio draudimo įmokų. Pareigūnai pavėluotai iš Rygos atvykę į Maskvos Šeremetjevo oro uostą planavo persėsti į kitą lėktuvą, tačiau šis dėl bendrų oro taisyklių jų nepalaukė. Viešbučio atsakovas laukiantiems darbuotojams nesuteikė.

REKLAMA
REKLAMA

Lietuvos Aukščiausiasis Teismas suabejojo, ar tikrai ieškovė kaip juridinis asmuo pagal Monrealio konvenciją, neturi teisės reikalauti atlyginti nuostolius. Tai, pasak LAT, prieštarautų konvencijos preambulėje išdėstytiems siekiams. Teisėjų kolegija taip pat atkreipė dėmesį į minėtos konvencijos atitinkamos nuostatos kalbines versijas, kurios, teismo vertinimu, nėra identiškos. Lietuviškoje ir angliškoje versijose kiek abstrakčiau įtvirtinta vežėjo atsakomybė dėl vėlavimo, o prancūziškoje - nurodyta apie paties keleivio patirtą žalą.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Lietuvos Aukščiausiasis Teismas ES Teisingumo Teismo prašo išaiškinti, ar Monrealio konvencijos nuostatos suprantamos ir aiškintinos taip, kad oro vežėjas tretiesiems asmenims, keleivių darbdaviui – juridiniam asmeniui, su kuriuo buvo sudarytas tarptautinio keleivių vežimo sandoris, atsako už žalą, atsiradusią už skrydžio vėlavimą, dėl kurio darbdavys patyrė papildomų su vėlavimu susijusių išlaidų (pvz., komandiruotpinigių mokėjimo) ir ar patyręs nuostolių darbdavys turi teisę reikšti reikalavimą ją atlyginti.

Civilinės bylos nagrinėjimas stabdomas iki Europos Sąjungos Teisingumo Teismo sprendimo gavimo.

Živilė Jokimaitė-Dolgich

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų