Gairės

lietuvos aukščiausiasis teismas

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „lietuvos aukščiausiasis teismas“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „lietuvos aukščiausiasis teismas“.

„MG Baltic“ byloje nuteistas Gapšys kreipėsi į LAT: prašo stabdyti bausmės vykdymą ir panaikinti teismo sprendimą

Šiandien Lietuvos Aukščiausiajame Teisme gautas Vytauto Gapšio kasacinis skundas, kuriuo prašoma panaikinti apeliacinės instancijos teismo nuosprendį ir palikti galioti pirmosios instancijos teismo išteisinamąjį nuosprendį. Kasaciniame skunde yra teikiamas ir prašymas stabdyti bausmės vykdymą, rašoma Lietuvos Aukščiausiojo Teismo sprendime Pagal galiojantį teisinį reguliavimą, kasacinis skundas bus perduotas nagrinėti trijų teisėjų atrankos kolegijai.

Aukščiausiasis Teismas skelbs nuosprendį „Tvarkos ir Teisingumo“ byloje

Lietuvos Aukščiausiasis Teismas (LAT) trečiadienį skelbs verdiktą byloje, kurioje kaltais prekyba poveikiu yra pripažinta partija „Tvarka ir Teisingumas“, jos buvęs atsakingasis sekretorius ir verslininkai. Bylos duomenimis, verslininkų nurodymais pagal pagamintus ir panaudotus netikrus dokumentus pervedus lėšas į vieno jų vadovaujamų įmonių sąskaitas buvo apmokėtos „Tvarkos ir teisingumo“ viešinimo paslaugos. „Tvarkai ir teisingumui“ buvo skirta beveik 113 tūkst.
Aktualijos 2023-11-22

Buvusią Konsitucinio Teismo pirmininkę planuojama skirti Aukščiausiojo Teismo teisėja

Buvusią Konstitucinio Teismo (KT) pirmininkę Danutę Jočienę planuojama skirti Lietuvos Aukščiausiojo Teismo teisėja. Prezidentas Gitanas Nausėda dėl šio skyrimo kreipėsi patarimo į Teisėjų tarybą. Šiai pritarus, prezidentas D. Jočienės kandidatūrą turės teikti Seimui. Pagal Konstituciją Aukščiausiojo Teismo teisėjus skiria ir atleidžia Seimas prezidento teikimu. D. Jočienė yra baigusi Vilniaus universiteto Teisės fakultetą, čia apsigynusi daktaro disertaciją.

LAT paliko galioti bausmes visiems nuteistiesiems Palangos kredito unijos byloje

Lietuvos Aukščiausiasis Teismas (LAT) paliko galioti bausmes visiems šešiems nuteistiesiems Palangos kredito unijos byloje, konstatavęs, kad jie nuteisti pagrįstai – jiems paliktos galioti baudos ir lygtinis laisvės atėmimas.
Kriminalai 2023-11-16

Gražulis lieka pripažintas kaltu dėl piktnaudžiavimo

Lietuvos Aukščiausiasis Teismas (LAT) antradienį  galutiniu sprendimu paliko galioti apkaltinamąjį nuosprendį už piktnaudžiavimą nuteistam Seimo nariui  Petrui Gražuliui.  Nutartimi P. Gražulio advokato skundas atmestas. LAT išplėstinė septynių teisėjų kolegija paskelbė baudžiamasis įstatymas pritaikytas tinkamai, naikinti ankstesnius teismų verdiktus nėra pagrindo, paskelbė teisėjas Alvydas Pikelis. Verdiktas yra galutinis ir neskundžiamas.

Buvęs „Kauno švaros“ generalinis direktorius lieka nuteistas už kyšininkavimą

Lietuvos Aukščiausiasis Teismas (LAT) pirmadienį paskelbė, kad buvęs savivaldybės įmonės „Kauno švara“ generalinis direktorius Dalius Tumynas pagrįstai nuteistas už kyšininkavimą. Patvirtinta anksčiau jam skirta bausmė – treji metai laisvės atėmimo, jos vykdymą atidedant dvejiems su puse metų, įpareigojimas neišvykti už gyvenamosios vietos miesto ribų be leidimo ir teisės eiti valstybės tarnautojui prilyginto asmens pareigas savivaldybės ar valstybės įmonėse atėmimas trejiems metams.

LAT atsisakė priimti Misiūno skundą dėl Nausėdos veiksmų

Lietuvos Aukščiausiasis Teismas (LAT) atsisakė priimti buvusio vidaus reikalų ministro ir Vilniaus miesto apylinkės teismo teisėjo Eimučio Misiūno skundą, susijusį su Prezidento kanceliarija ir prezidentu Gitanu Nausėda. E. Misiūnas į įvairių instancijų teismus yra kreipęsis dėl atsisakymo jį grąžinti į teisėjų luomą.

„DFDS Seaways“ akcininkai LAT apskundė sprendimą dėl privalomojo akcijų išpirkimo

Smulkieji Danijos kapitalo Klaipėdos keltų bendrovės „DFDS Seaways“ akcininkai Lietuvos Aukščiausiajam Teismui apskundė žemesnės instancijos teismų sprendimus, atmetusius jų ieškinį pagrindinei akcininkei – Danijos bendrovei DFDS – dėl jos pasiūlytos ir jų netenkinančios privalomojo akcijų išpirkimo kainos.  Tai BNS trečiadienį patvirtino LAT atstovė Rimantė Kraulišė. „Skundas gautas rugsėjo 29 dieną, priimtas spalio 16 dieną“, – BNS teigė ji.
2023-10-18

Buvęs LNOBT direktorius Kėvišas išgirdo galutinę ir neskundžiamą teismo nutartį

Lietuvos Aukščiausiasis Teismas rugsėjo 29 d. išnagrinėjo bylą, kurioje buvo sprendžiama dėl Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro (LNOBT) buvusio vadovo Gintauto Kėvišo atleidimo iš pareigų. G. Kėvišas iš pareigų buvo atleistas dėl darbo santykių su VšĮ „Vilniaus festivaliai“ ir individualios veiklos vykdymo, negavus Kultūros ministerijos (atsakovės) leidimo, rašoma pranešime žiniasklaidai.

LAT baigė nagrinėti Gražulio bylą, galutinis verdiktas – lapkritį

Išplėstinė Lietuvos Aukščiausiojo Teismo septynių teisėjų kolegija per posėdį antradienį išnagrinėjo už piktnaudžiavimą nuteisto Seimo nario Petro Gražulio bylą. Galutinį verdiktą teisėjai skelbs lapkričio 7 dieną, jis bus galutinis ir neskundžiamas. P. Gražulis į savo bylos nagrinėjimą neatvyko, nors byla buvo nagrinėta pagal jo ir advokato kasacinį skundą. Teismas išklausė tik advokato ir prokuroro kalbų, posėdis truko mažiau nei valandą.
REKLAMA
REKLAMA
Į viršų