REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Apeliacinis teismas trečiadienį baigė nagrinėti buvusio šio teismo teisėjo Valdimaro Bavėjano ir jo pažįstamo Valio Venslovo korupcinę baudžiamąją bylą.

Apeliacinis teismas trečiadienį baigė nagrinėti buvusio šio teismo teisėjo Valdimaro Bavėjano ir jo pažįstamo Valio Venslovo korupcinę baudžiamąją bylą.

REKLAMA

Ši byla yra atskirta iš platesnės vadinamosios korupcijos teisinėje sistemoje bylos.

Eksteisėjas ir jo vaikystės draugas žemesnės instancijos teismo buvo visiškai išteisinti dėl korupcijos. Bylos duomenimis, V. Bavėjanas ir V. Venslovas galėjo ne kartą tartis, kaip galėtų susitarti duoti 10 tūkstančių eurų kyšį Kauno apygardos teismo Baudžiamųjų bylų skyriaus teisėjui, kad šis neteisėtai paveiktų kaltinamojo V. Venslovo bylą nagrinėjusį teisėją dėl švelnesnės bausmės skyrimo.

Šiaulių apygardos teismas, vasarį paskelbęs išteisinamąjį nuosprendį abiem kaltinamiesiems, pažymėjo, kad įrodymai šioje byloje surinkti neteisėtai.

REKLAMA
REKLAMA

Teisėjų kolegija konstatavo, kad kriminalinės žvalgybos veiksmai V. Bavėjano atžvilgiu buvo atliekami neteisėtai, tai yra nesilaikant Kriminalinės žvalgybos įstatymo reikalavimo bei sankcionuoti teisėjui pateikus tikrovės neatitinkančią informaciją.

REKLAMA

V. Venslovas buvo kaltinamas padėjęs V. Bavėjanui piktnaudžiauti.

Nustačius, kad V, Bavėjano veikloje nėra piktnaudžiavimo sudėties, teismo manymu, V. Venslovui inkriminuotą veiką taip pat nėra pagrindo vertinti kaip padėjimą piktnaudžiauti.

Šiaulių apygardos teismas mano, kad prokuratūros kaltinime nurodyti V. Bavėjano veiksmai buvo vertinami kaip nesuderinami su teisėjo garbe, neatitinkantys teisėjų etikos kodekso reikalavimų.

Už tai V. Bavėjanas dar anksčiau buvo atleistas iš pareigų kaip savo poelgiu pažeminęs teisėjo vardą.

Generalinė prokuratūra su Šiaulių apygardos teismo išvadomis nesutiko ir pateikė apeliacinį skundą, juo prašoma panaikinti išteisinamąjį nuosprendį, V. Bavėjaną ir V. Venslovą pripažinti kaltais ir paskirti V. Bavėjanui 35 tūkstančių eurų baudą, V. Venslovui – 46 tūkstančių eurų baudą bei lygtinį laisvės atėmimą.

REKLAMA
REKLAMA

Areštinė teisėjui – pragaras žemėje

Trečiadienį per Apeliacinio teismo posėdį gavęs paskutinio žodžio teisę V. Bavėjanas pareiškė, kad ilgai nekalbės.

„Iš patirties žinau – kuo daugiau šnekėsi, tuo blogiau bus. Nešališkas buvo procesas, aš tikiuosi, kad nugalėsit spaudimą, jis, be abejo, yra, ir priimsite teisingą ir pagrįstą nuosprendį. Atleido iš darbo, sveikata sugadinta, netekau finansiškai tris kartus daugiau, šešiaženklė suma, pensijos dingo“, – per posėdį kalbėjo V. Bavėjanas.

Jis Apeliaciniame teisme dirbo daugiau nei 20 metų.

Kilus korupcijos skandalui ir sulaukęs įtarimų, teisėjas iš pareigų buvo atleistas 2019 metų rudenį. Jis neteko teisės į valstybinę pensiją. Buvęs teisėjas BNS teigė, kad kas mėnesį būtų gavęs apie 1,2 tūkst. eurų valstybinės pensijos.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Daugybę baudžiamųjų bylų išnagrinėjęs ir nuosprendžių paskelbęs V. Bavėjanas per posėdį kalbėjo, kad niekam nelinkėtų atsidurti buvusioje Vilniaus policijos areštinėje T. Kosciuškos gatvėje.

„Niekam nelinkėčiau, taip elgtis negalima, T. Kosciuškos gatvėje areštinė yra pragaras žemėje, ten kažkas baisaus“, – sakė 67 metų eksteisėjas.

2019 metais jis buvo suimtas kartu su kitais korupcija įtartais teisėjais. V. Bavėjano suėmimas buvo sankcionuotas dešimčiai parų. Į minėtą areštinę žiemą nuvežtas teisėjas teigė radęs iškritusį kameros langą, užsikišusį tualetą. 

Buvęs teisėjas pripažino, kad STT slapta užfiksuotose pokalbiuose „nebuvo šventas ir gražus“, teisėjo etika buvo pažeista.

„Įsivaizduokit, kad čia eilinė byla, priimkit pagal sąžinę nuosprendį, etika pažeista, suklydau“, – sakė V. Bavėjanas.

Jis ir jo advokatas prašo palikti galioti Šiaulių apygardos teismo nuosprendį.

Verdiktas eksteisėjo ir jo pažįstamo byloje bus skelbiamas lapkričio 29 dieną.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų