REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Konkurencijos tarybai nustačius, kad produktų kainos kyla dėl kartelinio prekybos centrų susitarimo, Vyriausybė žada kreiptis į teismą. Tuo tarpu parlamentaro Kęstučio Glavecko nuomone, Vyriausybė pati tinkamai nepasiruošė kainų augimui, kadangi ji yra netiesiogiai suinteresuota kainų didėjimu.

REKLAMA
REKLAMA

Seimo Biudžeto ir finansų komiteto nario, liberalcentristo Kęstučio Glavecko nuomone, Vyriausybė nebuvo tinkamai pasiruošusi maisto kainų padidėjimui.

REKLAMA

"Prekybininkai, kaip ir gamintojai, elgiasi pagal rinkos dėsnius ir šiuolaikiškos Vyriausybės priedermė yra reguliuoti tuos dalykus", - sakė jis Eltai, komentuodamas Premjero Algirdo Brazausko poziciją, kuris dėl augančių kainų yra apeliavęs į prekybininkų ir gamintojų sąžinę.

Prof. K. Glaveckas sakė nesutinkąs su ta nuomone, kad Vyriausybė neturi poveikio priemonių kainas didinantiems prekybininkams. "Vyriausybė visuomet gali juos veikti netiesiogiai, pavyzdžiui, per mokesčius, per valstybinę Konkurencijos tarybą, per vartotojų teises ginančias institucijas", - sakė K. Glaveckas.

REKLAMA
REKLAMA

Jo nuomone, Vyriausybė pati yra netiesiogiai suinteresuota kainų didėjimu, nes kuo daugiau padidėja kainos, tuo daugiau mokesčių suplaukia į biudžetą.

Liberalcentristo K. Glavecko teigimu, Vyriausybės priedermė ir uždavinys yra kompensuoti kainų didėjimą ir ypač tiems socialiniams sluoksniams, kurie gauna mažas pajamas.

"Kitaip tariant, algų didėjimas turėjo būti daug spartesnis ir tam padėti turi visi teisiniai ir kiti pagrindai", - teigė politikas. Jo nuomone, pensijos ir algos mokytojams, gydytojams bei kitiems turėjo augti gerokai sparčiau.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

"Metų viduryje reikėtų iš esmės pakoreguoti valstybės biudžeto socialinę orientaciją, nes, priešingu atveju, ypač neturtingų žmonių kišenėse pinigų bus daug mažiau", - sakė Eltai K. Glaveckas.

Jis prognozavo, kad rudenį daugeliui žmonių gali pabrangti šildymas, ir tai bus dar vienas smūgis, kuriam, jo nuomone, Socialinės apsaugos ir darbo ministerija bei Vyriausybė nėra pasiruošusios.

Tačiau A. Brazauskas pabrėžė, kad Konkurencijos tarybai nustačius, kad produktų kainos kyla dėl kartelinio prekybos centrų susitarimo, Vyriausybė žada kreiptis į teismą.

REKLAMA

“Tai yra numatyta įstatymais - ir teismas, ir nuobaudos. Reikia Civilinį kodeksą žiūrėti. Mūsų teisinėje bazėje yra numatytos priemonės", - penktadienį spaudos konferencijoje sakė Premjeras Algirdas Brazauskas, patvirtinęs, kad Vyriausybė tokiu atveju kreiptųsi į teismą.

Premjeras dar kartą akcentavo, kad objektyvių kainų augimo priežasčių yra labai nedaug. Pavyzdžiui, transporto pabrangimas vieno ar kito produkto kainoje sudaro vos 0,2-0,3 proc. iki 0,5 proc., tačiau kai kurios prekės, apeliuojant į pabrangusį benziną, brango iki 30 proc.

REKLAMA

"Visiškai nesuprantama, kodėl pabrango cukrus, ir ne tik pas mus. Skaičiau, kad Estijoje cukrus pabrango 3 kartus. O jokių objektyvių priežasčių nėra. Ir niekas negali paaiškinti. Litras pieno - 2 litai. Nors transporto pabrangimas jo kainoje sudaro 1 centą", - teigė Vyriausybės vadovas.

Pasak A. Brazausko, bus bandoma ateinančią savaitę susitikti su prekybininkais, institucijos analizuoja situaciją.

"Bandysime kalbėti ir aiškintis", - patvirtino Premjeras.

Konkurencijos taryba žada per du artimiausius mėnesius atlikti rinkos tyrimą.

"Analizuojame ne tik prekybininkų, bet ir gamybininkų kainas", - sakė Eltai Konkurencijos tarybos atstovė spaudai Palmira Kvietkauskienė.

ELTA

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų