REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Pietų Anglijos archeologai aptiko vieną iš stambiausių viduramžių karališkųjų rūmų, kurį nuo žmonių akių slėpė storas žemės sluoksnis. Aptiktoji pilis – pačiame didžiulės tvirtovės centre, priešais soborą, kuris buvo atrastas prieš keleirius metus.

REKLAMA
REKLAMA

XII a. statiniai buvo rasti viduramžių gyvenvietėje senasis Sarumas (Old Sarum). Mokslininkai, kurie pasinaudodami georadaru, tomografija, ultragarsu ir kitais būdais, tyrė vietovę, pamatę gautus duomenis suvokė, kad kelių metrų po žeme gylyje yra kažkoks monumentalus objektas.

REKLAMA

„Tai labai reikšmingas atradimas, atskleidžiantis, kokio masto statybos vyko XII a.“, teigia istorikai kuriuos cituoja „The Independent“.

Senasis Sarumas – tai beveik apvalus plokščias piliakalnis, kurio centre kyla dar vienas. Juos supa grioviai ir pylimai, tad mokslininkai daro prielaidą, jo g pirmiausia gyvenvietės vietoje buvo fortas , įkurtas maždaug 400 metų prieš mūsų erą, o 43-siais mūsų eros metais buvo užgrobtas romėnų.

REKLAMA
REKLAMA

Užkariavę Angliją, normandai XI a. įkūrė čia savo miestą, o Vilhelmas Užkariautojas pavertė jį vienu iš svarbiausių politinių Normandijos-Anglijos centrų – vieta, kur rinkdavosi aukštuomenė prisiekti ištikimybę valdovui.

Karališkoji pilis, kuri greičiausiai buvo pastatyta vėliau, – tai kelių aukštų kompleksas, kurio ilgis apie 170, plotis 65 metrai, su dideliu vidiniu kiemu ir didžiulėmis menėmis. Rūmus gynė sienos, kurių storis siekė iki 3 metrų.

Mokslininkai mano, kad pastatyti pilį buvo Vilhelmo sūnaus Henriko I sumanymas, ir tai įvyko XII a. pradžioje.

Gyvenvietėje taip pat buvo gyvenamieji namai, aikštės. Miestas sparčiai augo iki XIII a., mano ekspertai.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų