REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Su vaistais nuo koronaviruso eksperimentuojantys Amerikos mokslininkai turi gerų žinių. Anot jų, ir kovai su Ebola naudotas vaistas, ne tik padeda greičiau įveikti koronavirusą, bet ir mažina mirtingumą. Tuo tarpu Jungtinėje Karalystėje – ženklus aukų skaičiaus šoktelėjimas. Kas tai lėmė?

Su vaistais nuo koronaviruso eksperimentuojantys Amerikos mokslininkai turi gerų žinių. Anot jų, ir kovai su Ebola naudotas vaistas, ne tik padeda greičiau įveikti koronavirusą, bet ir mažina mirtingumą. Tuo tarpu Jungtinėje Karalystėje – ženklus aukų skaičiaus šoktelėjimas. Kas tai lėmė?

REKLAMA

Jungtinėje Karalystėje niūrios naujienos. Koronaviruso aukų skaičius šalyje šoktelėjo iki daugiau nei 26 tūkstančių. Pagal šį rodiklį britai jau antri Europoje ir treti pasaulyje po Jungtinių Valstijų ir Italijos. Jungtinė Karalystė už savęs paliko ir iki šiol ją lenkusias Prancūziją bei Ispaniją. Aukų keliais tūkstančiais Jungtinėje Karalystėje padaugėjo, nes į mirčių registrą pirmą kartą įtraukti ne tik ligoninėse, bet ir globos įstaigose nuo COVID-19 mirę žmonės.

„Dėl šių naujų priemonių iš viso užregistravome 3811 papildomų mirčių atvejų. Svarbu pasakyti, kad šios mirtys fiksuotos nuo kovo 2-osios iki balandžio 28-osios, tad šie duomenys nerodo staigaus naujų mirties atvejų skaičiaus šuolio“, – sako užsienio reikalų sekretorius Dominic Raab.

REKLAMA
REKLAMA

Tačiau bent iš Ispanijos skrieja geresnės žinios. Ten užfiksuotas žemiausias net per 40 dienų paros aukų skaičius – 268. Visgi karantiną švelninančią šalį pradeda drebinti skandalai. Šių privačių senolių globos namų Barselonoje vadovas sako, kad apie 70 procentų čia įsikūrusių globotinių nukentėjo nuo COVID-19. Vadovas kaltina vietos valdžią, kad ši laiku tinkamai nesureagavo į virusą – senukų netestavo, apsaugos priemonėmis neaprūpino darbuotojų. Dėl to 42 iš 99 darbuotojų užsikrėtė virusu ir bent keli senukai mirė.

REKLAMA

„Valdžia užtruko, kol liepė uždaryti globos namus, o kai tai padarėme neturėjome kuo saugotis, net kaukių. Nebuvo ir testų. O kad globotinis galbūt susirgo, sužinodavome tik pasireiškus simptomams“, – pasakoja globos namų vadovas Manel Vates.

Iš daugiau nei 24-ių tūkstančių mirusiųjų Ispanijoje kiek daugiau nei 16 tūkstančių – globos namų gyventojai. Pasidavė daug, tačiau ne visi.

„Jis manęs nenugalėjo. Aš stipresnė už tą virusą. Aišku, buvo sunkus metas, bet turėjau pakankamai drąsos jį nugalėti“, – teigia globos namų gyventoja Dolores Tourino.

REKLAMA
REKLAMA

O viena biofarmacijos įmonė Amerikoje skelbia, kad vaistas „Remdesivir“, kuris anksčiau buvo naudojamas gydant Ebolą ir Marburgo virusinę infekciją, padeda žmonėms greičiau įveikti ir koronavirusą. Preliminarūs rezultatai rodo, kad „Remdesivir“ sutrumpino ligos laiką nuo 15 iki 11 dienų ir kai kuriais atvejais net sumažino mirtingumą.

„Įrodyta, kad šis vaistas gali sustabdyti virusą. Ir aš netrukus duosiu pavyzdį, kodėl jis, mano nuomone, suteikia daug optimizmo. Mirštamumas „Remdesiviro“ grupėje buvo mažesnis“, – kalbėjo koronaviruso darbo grupės narys Anthony Fauci.

Nors Pasaulio sveikatos organizacija ragina neskubėti, su tyrimo rezultatais, kuriame dalyvavo 1090 žmonių, susipažinęs Donaldas Trumpas sako sieksiantis, kad šalies Maisto ir vaistų administracija kuo greičiau suteiktų leidimą „Remdesiviru“ gydyti koronavirusą. Jei vaistas kovai su COVID-19 visgi būtų patvirtintas, šiuo metu Amerikoje turimų „Remdesiviro“ atsargų užtektų 140 tūkstančių užsikrėtusiųjų. Tuo tarpu aukščiausi Amerikos lyderiai dėl pasaulį apėmusios pandemijos ir toliau kaltina Kiniją, o ši atrėžia rūpintis savo reikalais.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Mes ir pasaulis vis dar neturi prieigos prie virusologijos instituto Uhane. Mes vis dar tiksliai nežinome, kaip prasidėjo šis virusas. Kinijoje yra dar bent kelios laboratorijos, kurios dirba su užkratais. Ir mes nežinome, ar jos veikia saugiai, ar tai nenutiks ir vėl. Atminkite, tai ne pirmas kartas, kai virusas pasklinda iš Kinijos“, – pasakoja JAV valstybės sekretorius Mike Pompeo.

„Norėčiau pabrėžti, kad viruso kilmė yra sudėtingas mokslinis klausimas, kurį turėtų ištirti mokslininkai ir profesionalai. Mes raginame Amerikos politikus nustoti kaltinti Kiniją. Teguls jie geriausi skiria laiką ir energiją epidemijos kontrolei savo šalyje“, – teigia Kinijos diplomatijos atstovas Geng Shuang.

Amerikos kritikai sako, kad Donaldas Trumpas, dėl viruso kaltindamas Kiniją, nori išvengti kaltinimų dėl jo paties klaidų reaguojant į epidemiją, kuri Jungtinėse Valstijose pareikalavo daugiau nei 60 tūkstančių gyvybių – daugiau negu bet kurioje kitoje šalyje.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų