Pozoblanko mieste (Ispanija) vykstančiame ATP „Challenger“ serijos „Open de Tenis Ciudad de Pozoblanco“ vyrų teniso turnyre antradienį startavo 33-ejų Ričardas Berankis (ATP-194).

Septintoji turnyro raketė iš Lietuvos pirmajame vienetų varžybų rate per 1 valandą 25 minutes 6:4, 6:4 nugalėjo 31-erių prancūzą Julesą Marie (ATP-294).  Pozoblanke dienomis temperatūra dabar kyla iki 41 laipsnio karščio, todėl mačai vyksta tik anksti ryte arba vėlai vakare. Mačo vaizdo įrašas: Pirmojo seto lūžis įvyko septintajame geime, kai R.Berankis varžovo padavimų metu atitrūko 40:15 bei pirmu mėginimu realizavo „break pointą“.

Kituose geimuose žaidėjai „break pointų“ neturėjo, tad lietuvis pranašumą išlaikė iki seto pabaigos. Antrąjį setą lietuvis pradėjo nuo laimėtos varžovo padavimų serijos, bet jau antrajame geime J.Marie R.Berankiui atsakė tuo pačiu. Dar kartą lietuvis iniciatyvą perėmė trečiajame geime, kai vėl realizavo „break pointą“. Vėliau problemų R.Berankis turėjo tik dešimtajame geime, kai savo padavimų metu atsiliko 15:40. Visgi, sunkiu momentu lietuvis žaidė tiksliai ir neutralizavo abu „break pointus“.

Šie tenisininkai vienas prieš kitą anksčiau nebuvo žaidę. 2014 m. J.Marie nugalėjo Julių Tverijoną, o pernai atvyko į ATP „Challenger“ turnyrą Vilniuje, kur įveikė kvalifikaciją ir krito pagrindinio etapo starte. J.Marie 2015 m. ATP vienetų reitinge buvo pakilęs iki 228-os vietos. Per profesionalo karjerą jis yra laimėjęs 16 vienetų turnyrų. Visus juos – ITF ture. Vien šiemet J.Marie jau laimėjo 3 ITF vienetų turnyrus ant kietos dangos. Ant šios dangos, kuri paranki ir R.Berankiui, bus žaidžiama Ispanijoje.

R.Berankis pelnė 7 ATP vienetų reitingo taškus ir 1165 eurus, o aštuntfinalyje susitiks su prancūzu Terence‘u Atmane‘u (ATP-250) arba su kvalifikaciją įveikusiu ispanu Pedro Vivesu Marcosu (ATP-704).

ATP „Challenger“ serijos vyrų teniso turnyro Ispanijoje prizų fondą sudaro 73 tūkst. eurų.