• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

2009 m. gruodžio 11 d. 18 val. galerijoje „Meno niša“ bus atidaryta išskirtinio lietuvių menininko Algio Griškevičiaus tapybos ir objektų paroda „Yra šalis...“ bei pristatyta pirmoji autoriaus fotografijų knyga „Mikališkių stebuklai“.  

REKLAMA
REKLAMA

Parodoje – dar niekur nematyti, per pastaruosius du metus sukurti tapybos darbai „Skulptūrų parkas“,  „Prisiminimai apie tylą“, „Apleisti atrakcionai“ ir daugelis kitų bei objektai: „Šliaužiantis“ ir „Pavasario linksmybės“.

REKLAMA

Menininkas save vadina susapnuoto gyvenimo realistu. „Ir fotografija ir tapybos darbais bandau papasakoti istoriją. Tik tapyboje gal kiek daugiau ilgesio ir neapibrėžtumo, o fotografijose daugiau ironijos ar net sarkazmo. Mano, kaip menininko uždavinys – išmokti sustabdyti laiką“, - pasakoja Algis.

Parodos atidarymo metu bus galimybė pavartyti ir pirmąją leidyklos „Tyto Alba“ išleistą autoriaus fotografijų knygą „Mikališkių stebuklai“, kurioje publikuojamos visos iki šiol sukurtos serijos „Zodiako ženklai“ (2007), „Mikališkių stebuklai“ (2008), „Cirkas“ (2009) bei ankstyvosios fotografijos. „Kartais pagalvoju: kodėl taip taikliai skaudžiai? Atsakymas ateina žiūrint ne į darbus, o į Algį. Kokie darbai, toks ir jis. O tiksliau, koks jis, tokie ir darbai. Itin jautrus asociatyviai mąstantis perfekcionistas, nuolatos esantis kažkur tarp juoda ir balta, tarp tragedijos ir komedijos. Teatrališkai į gyvenimą žvelgiantis metaforų kolekcininkas“, - teigia knygos sudarytoja Eglė Deltuvaitė. 

REKLAMA
REKLAMA



Apie lietuvių kilmę ir jų dvasios restauraciją. 2009 m. 200x150

Naujuose tapybos darbuose Algiui Griškevičiui būdingą siurrealizmą, literatūrinę potekstę keičia metafizinės erdvės, sustabdyto laiko būsenos pojūtis. Čia mažiau simbolių ir paslėptų prasmių, tačiau daugiau monumentalumo ir apgaulingos ramybės. Atrodo, kad juose dar daugiau tylos...

Algis Griškevičius gimė 1954 m. Vilniuje. 1985 m. baigė Vilniaus dailės institutą (dabar Vilniaus dailės akademija). 1976–1980 m. dirbo dailininko padėjėju Operos ir baleto teatre, 1980–1990 m. – Vilniaus Jaunimo teatro vyriausiuoju dailininku dekoratoriumi. 1988 m. įstojo į Lietuvos dailininkų sąjungą. Parodose dalyvauja nuo 1986 m. Surengė 47 personalines ir dalyvavo daugiau nei 80 grupinių parodų Lietuvoje ir užsienyje. Jo darbų yra įsigiję: Lie­tu­vos dai­lės mu­zie­jus, Nacionalinis M.K. Čiur­lio­nio dai­lės mu­zie­jus, Lie­tu­vos te­at­ro, mu­zi­kos ir ki­no mu­zie­jus, Aly­taus krašto­ty­ros mu­zie­jus, Tret­ja­ko­vo dai­lės ga­le­ri­ja, Ru­si­ja, Je­ka­te­rin­bur­go vaiz­duo­ja­mo­jo me­no mu­zie­jus, Ru­si­ja, Ja­ne Vo­or­he­es Zim­mer­li meno mu­zie­jus, Naujasis Džer­sis, JAV bei įvairių šalių meno kolekcionieriai.



Vaikščiojantis padebesiais 2009 m. 90x60 juodai balta fotografija

Parodos atidarymas: 2009 gruodžio 11 d., penktadienį nuo 18 iki 21 val.

Galerijos darbo laikas: II-V 12.00-19.00 val., VI 12.00-16.00 val.



Paroda veiks iki 2010 m. sausio 8 d.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų