REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

„Akademines kančias“ studentai lengvina nesąžiningai

Kurių specialybių studentai sukčiauja daugiausia?

Baigiantis mokslo metams aukštosiose mokyklose ne vienam studentui prasidėjo bemiegės naktys, mat reikia spėti laiku atiduoti akademinius ar baigiamuosius studijų darbus. Tiesa, ne visiems studentams mokslo metų pabaiga tokia įtempta. Yra ir tokių, kurie „akademines kančias“ pasilengvina nusirašinėdami ar net nusipirkdami akademinius darbus. Šio reiškinio paplitimas kelia nerimą ne tik aukštųjų mokyklų vadovams, bet ir patiems studentams. Gegužės 28 dieną buvo pristatytas tyrimas apie akademinį sąžiningumą „Akademinio sąžiningumo indeksas 2013“.

REKLAMA
REKLAMA

Lietuvos studentų sąjungos prezidentas Paulius Baltokas pradėdamas spaudos konferenciją sakė: „Akademinis nesąžiningumas yra viena iš aukštojo mokslo sistemos spragų. Kalbu ir apie špargalės darymąsi, ir apie baigiamojo akademinio darbo pirkimą.“

REKLAMA

Lietuvos studentų sąjungos sociologinių tyrimų koordinatorius Martynas Kriaučiūnas pristatė organizacijos atliktus tyrimus, kuriais buvo siekiama išsiaiškinti, kokios akademinio nesąžiningumo formos paplitusios. Tyrimuose dalyvavo aukštųjų mokyklų studentai ir dėstytojai.

„Labiausiai paplitę yra nusirašinėjimas, ruošinukų naudojimas“, – teigė M. Kriaučiūnas ir pridūrė, kad analizuojant tyrimo rezultatus paaiškėjo, jog dėstytojai ir studentai skirtingai vertina akademinio nesąžiningumo mastą.

REKLAMA
REKLAMA

Tyrimas parodė, kad kur kas dažniau sukčiauja kolegijų studentai, o universitetų studentai yra sąžiningesni. Taip pat neakivaizdžiai studijuojantys studentai sukčiauja dažniau už dienine studijų forma besimokančius studentus.

Patys studentai, anot tyrėjų, teigia, kad su sukčiavimu labai glaudžiai susiję moralinės nuostatos, motyvacija ir dėstytojų autoritetas. „Savo studijomis patenkinti studentai sukčiauja mažiau“, – kalbėjo M. Kriaučiūnas.

Švietimo ir mokslo ministras Dainius Pavalkis konferencijoje sakė: „Esama didelio nesąžiningumo, kai universitetai ruošia nereikalingas specialybes. Nors visi žino, kad specialybė nereikalinga, studentas ruošiamas. Pats studentas tada mokosi tik dėl popierėlio, kad gautų diplomą. Čia taip pat reikia ieškoti nesąžiningumo priežasčių tarp studentų.“

Ministras kalbėjo ir apie akademinių darbų pirkimo problemą, kuri šiuo itin aktuali. „Sąžiningumas labai daug priklauso ir nuo universiteto pozicijos. LSMU taisyklės griežtos – pagautas su ruošinuku studentas tampa metams laisvas.“

 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų