REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Klaipėdos gimnazijos tualete mokiniai aptiko sąmonę beprarandančią visiškai girtą vienuoliktokę. Septyniolikametę į reanimaciją paguldę medikai jos kraujyje rado pusantros promilės alkoholio. Tai – sunkus girtumas. 

Klaipėdos gimnazijos tualete mokiniai aptiko sąmonę beprarandančią visiškai girtą vienuoliktokę. Septyniolikametę į reanimaciją paguldę medikai jos kraujyje rado pusantros promilės alkoholio. Tai – sunkus girtumas. 

REKLAMA

Mokyklos vadovai aiškina, kad tokiems incidentams užkirsti kelio neįmanoma – Lietuvos įstatymai be tėvų žinios draudžia tikrinti nepilnamečių kuprines bei spinteles.

Į Klaipėdos vaikų ligoninės reanimaciją tiesiai iš pamokų greitoji atgabeno visiškai girtą vienuoliktokę. Sąmonę vis prarandančią septyniolikametę pastebėjo mokiniai, kurie nesuprasdami, ar mergina apsinuodijo alkoholiu, ar narkotikais, ar kokiomis kitomis medžiagomis, iškvietė medikus: „Teigė, kad alkoholiu, tiesiog perdozavo tualete ir ją rado ten vieną. Daugiau nieko, tiesiog sklinda gandai, kad prisigėrė, o daugiau tai nieko.“

Paaiškėjo, kad po trečios pamokos vienuoliktokė kaip reikiant mėgavosi viskiu.

„Daugiau pusantros promilės jau yra sunkus apsinuodijimas alkoholiu. Ji pati pripažino jau atvykusi, iš mokyklos atvežta“, – teigia Vaikų reanimacijos skyriaus vedėjas Linas Mikelis.

REKLAMA
REKLAMA

Vienuoliktokę medikai išblaivino ir merginą jau pasiėmė mama. Mokiniai pasakoja, kad tai, ko gero, pirmas atvejis jų mokykloje. Jei kas panašaus ir buvo, greitosios prireikė pirmą kartą:

REKLAMA

„Čia kažkaip pirmą kartą. Nėra buvę tokių dalykų. Nebent praeitais metais kažkas buvo, bet nežinau. Šiaip, kad va toks dalykas, kad su greitąja, su viskuo, tai pirmas.“

„Aš pats tokių dalykų netoleruoju ir man baisūs dalykai. Nenorėčiau savo aplinkoj matyti tokių dalykų, baugina, tikrai.“

Medikai aiškina, jog nepilnamečių organizmas alkoholį įsisavina kur kas greičiau, tad ir pasekmės tokios. O geria jaunimas, anot medikų, nejausdami saiko. Kartais jaunų pacientų promilės tiesiog pribloškia.

„Virš dviejų. Trijų nesiekė, bet virš dviejų teko turėti. Būna, kad patenka ir 0,6 promilės. Tai yra kaip ir lengvas, bet jie jau būna, kad ir be sąmonės būna. Ribos yra labai plačios“, – tvirtina L. Mikelis.

REKLAMA
REKLAMA

Mokyklos, kurioje septyniolikametė prisigėrė, vadovas sako, kad jau ėmėsi visų priemonių, kad tokie įvykiai nesikartotų – pasikalbėjo apie problemas su tėvais, pradėjo paskaitas apie alkoholio žalą. O daugiau kaip ir nieko padaryti negali – nors už mokinių saugumą atsakingi pedagogai, tačiau nepilnamečių kontrolę draudžia įstatymai. 

Net norėdami pažiūrėti ar moksleivis į pamokas neatsinešė butelio – negali, mokytojams draudžiama tikrinti vaikų spinteles ar jų kuprines.

„Pagal įstatymus be tėvų sutikimo mes lįsti ten negalim. Tokios tvarkos, mes jų laikomės. Kada turėjom tokį įvykį, turėjom įtarimų, buvom išsikvietę ir policiją, tai policija irgi laukė tėvų, kad tėvai leistų įlįsti į tą spintelę“, – sako gimnazijos direktorius Nikolajus Petunovas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Yra ir daugiau sunkiai suprantamų draudimų. Pasirodo, mokiniui susirgus, jis nebeprivalo atnešti pažymos iš gydytojo, mat kažkoks biurokratas sugalvojo neva taip bus atskleisti nepilnamečio sveikatos duomenys.

„Pavyzdžiui, aštuoniolikmečiai, mūsų dvyliktokai, jei kažkas ir atsitinka, ar gero, ar blogo, mes tėvų net informuoti negalim, jau jie patys atsakingi. Toliau, turbūt didžiausias problema, bet visos Lietuvos mastu problema, yra lankomumas. Nes pagal duomenų apsaugos įstatymą, mokykla negali žinoti nei ligos kodo, nei nieko, ir dabar viskas palikta tėvų atskaitomybei“, – aiškina N. Petunovas.

Vaiko teisių apsaugos kontrolierė aiškina, neva tokie įstatymai priimti norint užtikrinti vaikų asmens duomenų saugumą. Ir iškart paaiškina, kaip tėvams ir mokykloms apeidinėti absurdiškus draudimus – reikia gauti išankstinį tėvų sutikimą.

REKLAMA

„Mokykla tiesiog jau iš karto mokymosi sutartyje, trišalėje sutartyje, aiškiai numato, kad vaikų daiktai gali būti tikrinami, kas juos gali tikrinti ir akivaizdus tikslas. Tikslas yra rasti, pasitvirtinti, kad vaikai tikrai neturi draustinų priemonių“, – kalba Vaiko teisių apsaugos kontrolierė Edita Žiobienė.

Ar visi tėvai pasirašys tokias sutartis, dar neaišku. O kol tokių dokumentų nėra, į vaikų ligonines vis dažniau patenka rūkomuoju skysčiu apsinuodiję nepilnamečiai.

Pogrindiniai pardavėjai į juos dėl poveikio įmaišo ir įvairių narkotinių medžiagų, kurios dėl prastos kokybės ar per didelio kiekio siunčia nepilnamečius į reanimaciją. Tokius pardavėjus Klaipėdos apskrities pareigūnai sučiumpa jau trečia savaitė iš eilės. 

Vieno devyniolikamečio platintojo namuose pareigūnai rado net 150 buteliukų su elektroninėms cigaretėms skirtais skysčiais, kuriuose galimai yra narkotinių medžiagų.

tv3.lt

Na kai mes mokėmės tai tikrindavo švarą ir ausis kojų švarą galvą ir ką nieko tokio baisaus.o dabar nieko negalima.. tuoj apšiks ant galvų
Šaunuolė, toli eis
Šaunuolė, toli eis
Jei dar ir vairuos išgėrus taps laidų vedėja, žymi diktorė, o gal net finansų ministrė.
Ir dar liberalai su ryžabarzdžių priešakyje žadėjo ankstinti pirkėjų alkoholio pardavimo amžių.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų