REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Seimo Biudžeto ir finansų komitetas sutinka, kad 1990 metų blokados fondas - juvelyriniai dirbiniai - būtų perduoti Lietuvos nacionaliniam muziejui, o pinigai - 73,3 tūkst. litų - pervesti į valstybės biudžetą.

REKLAMA
REKLAMA

Komitetas trečiadienį pritarė tai numatančiam projektui, siūlančiam 1990 metų blokados fondo įstatymą paskelbti netekusiu galios.

REKLAMA

Fondo juvelyriniai dirbiniai muziejui bus perduoti siekiant išsaugoti juos kaip turinčius išliekamąją istorinę vertę, įkūnijančius tautinį identitetą bei solidarumą.

Šiuo metu už Fondo turto išsaugojimą atsakinga Finansų ministerija. Fondo pinigines lėšas ji saugo Lietuvos banke, o juvelyrinius dirbinius - Druskininkų Prabavimo rūmuose.

Blokados fonde yra maždaug 26,7 tūkst. juvelyrinių dirbinių - aukso žiedų, apyrankių, auskarų ir kitų papuošalų, kurių vertė siekia apie 5,8 mln. litų.

REKLAMA
REKLAMA

Anksčiau brangenybes norėta parduoti aukcione, tačiau vėliau šių planų atsisakyta - tam vis sutrukdydavo nepalanki tauriųjų metalų ir brangakmenių rinka.

Juvelyrikos specialistai teigia, kad papuošalai, pirkti 1990 metais, šiuo metu jau yra morališkai pasenę. Už paaukotus 7,6 mln. rublių buvo nupirkta juvelyrinių dirbinių, kurie slapčia buvo saugomi Kaune, „Merkurijaus“ parduotuvėje bei galanterijos prekių didmeninėje bazėje, vėliau pervežti saugoti į Lietuvos banko Kauno skyrių.

Blokados fondo paskirtis buvo šelpti Lietuvos gyventojus, kurie dėl Sovietų sąjungos vykdomos ekonominės blokados atsidūrė sunkioje finansinėje padėtyje, taip pat kitoms žmonių reikmėms, kylančioms dėl ypatingų sąlygų.

Blokados fondą sudarė savanoriški piniginiai įnašai, paaukoti Lietuvos ir kitų valstybių gyventojų bei organizacijų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų