REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Galimus sostinės mero rinkimų pažeidimus tiriantys Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) pareigūnai ketvirtadienį (01.22) apklausė Vilniaus merą Artūrą Zuoką ir dar keletą miesto Tarybos narių.

REKLAMA
REKLAMA

A. Zuokas į STT būstinę atėjo pakiliai nusiteikęs ir žurnalistams patvirtino, kad kviečiamas į apklausą kaip įtariamasis. "Esu kviečiamas įtariamuoju ir su malonumu atvykstu į apklausą", - pareiškė A. Zuokas.

REKLAMA

Po maždaug 20 minučių trukusios apklausos A. Zuokas kategoriškai atmetė įtarimus, kad jis galėtų būti siejamas su kokiais nors mero rinkimų pažeidimais, dėl kurių buvo apklaustas.

A. Zuokas pasidalijo samprotavimais, kad tik dabar pradėtas praėjusių metų balandžio-birželio įvykių tyrimas gali būti siejamas su Prezidentūros skandalu, nes per Vilniaus mero rinkimus Prezidentūroje veikė vos ne opozicinis rinkimų štabas. Tačiau A. Zuokas pabrėžė gerbiąs STT ir tikįs, kad teisėsaugos pareigūnai ištirs visus įvykius ir netaps politinio susidorojimo įrankiu.

REKLAMA
REKLAMA

"STT pareiga ir teisė - atlikti reikiamus tyrimus pagal turimus duomenis. Aš pasirengęs suteikti visą informaciją, kad institucija galėtų tinkamai atlikti savo darbą, ir, tikiuosi, objektyvaus ir nešališko tyrimo. Neigiu visus įtarimus, susijusius su prieš pusę metų vykusiais mero rinkimais. Buvęs liberalų frakcijos atstovas, miesto Tarybos narys Vilmantas Drėma taip pat neigia ką nors kaltinęs dėl prieš pusę metų vykusio "spaudimo." Todėl manau, kad šis tyrimas yra kažkieno dar vienas siekis atitraukti visuomenės dėmesį nuo Prezidentūros skandalo", - “Eltai” pareiškė A. Zuokas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Bendrovės "Rubicon group" atstovų teigimu, trečiadienį jų patalpose atliktus procesinius veiksmus STT pareigūnai grindė būtent Vilniaus miesto savivaldybės tarybos nario V. Drėmos pareiškimu, kad jam neva buvo trukdoma pasinaudoti balsavimo teise per sostinės mero rinkimus.

Pats V. Drėma “Eltai” paneigė rašęs tokį pareiškimą, o STT vadovas Valentinas Junokas į žurnalistų klausimą, ar toks pareiškimas yra, ketvirtadienį atsakė nieko komentuoti negalįs. STT direktorius taip pat paneigė prielaidą, kad tyrimas gali būti siejamas su politiniais tikslais.

REKLAMA

"Kaip žinote, STT pagal įstatymą yra depolitizuota. Visi žino, kad į politinius reikalus Specialiųjų tyrimų tarnyba nesivelia. Ikiteisminiam tyrimui vadovauja Vilniaus apygardos prokuratūra ir be pagrindo mes niekada nesame jokio tyrimo pradėję", - tvirtino V. Junokas.

STT apklausta Naujosios sąjungos atstovė Vilniaus miesto taryboje Regina Sklepovič žurnalistams pasakojo, kad jos apie V. Drėmos dingimą pareigūnai neklausė.

"Manęs klausė, kaip vyko rinkimai, kaip balsavo mūsų frakcija, ar darė įtaką kas nors mus, ar kvietė mus į namus kas nors, ar siūlė mums pinigų. Man asmeniškai nieks nieko nesiūlė ir nedarė įtakos", - sakė R. Sklepovič.

REKLAMA

Jos žodžiais, iš pradžių Gedimino Paviržio kandidatūrą rėmusi socialliberalų frakcija vėliau savo poziciją pakeitė ne dėl patirto spaudimo ar papirkinėjimų, o dėl paties G. Paviržio neryžtingumo.

"Mes tiesiog nusivylėme juo kaip administratoriumi, ekstremaliomis sąlygomis jis buvo pasyvus. Dėl to mūsų pozicija pasikeitė ir mes nutarėme balsuoti už A. Zuoką", - aiškino R. Sklepovič.

Būtent dėl V. Drėmos sužlugo balandžio 30 dienos Vilniaus miesto tarybos posėdis, kuriame buvo bandoma Vilniaus meru išrinkti Liberalų ir centro sąjungos vadovą A. Zuoką ir pripažinti negaliojančiu balandžio 9 dienos posėdį, kai meru buvo išrinktas socialdemokratas G. Paviržis. V. Drėmai netikėtai dingus ir nedalyvavus balsavime, nebeliko kvorumo ir posėdis buvo nutrauktas.

Praėjusį balandį prasidėjęs audringas Vilniaus mero rinkimų maratonas tęsėsi iki birželio 25 dienos, kai A. Zuokas vieno balso persvara antrą kartą buvo išrinktas Vilniaus meru. Prieš tai jis šiame poste dirbo pustrečių metų.

ELTA

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų