• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Vasario 6 dieną Almos Adamkienės labdaros ir paramos fondas Ariogaloje paskelbs naujo švietimo projekto "Pažinkime savo kraštą" pradžią.

REKLAMA
REKLAMA

"Vis mažiau moksleivių domisi ne tik Lietuvos istorija, kultūros, etnografijos paveldu, bet ir krašto, kuriame patys gyvena, išskirtinumu, - sako Sigutė Kačinskienė, A.Adamkienės fondo direktorė. - Tokių užsiėmimų, kurių metu moksleiviams būtų pateikiama informacijos apie jų tėviškę, niekada nebus per daug. Tam reikia skirti kuo daugiau dėmesio."

REKLAMA

Projekte dalyvaus 39 Fondo remiamų mokyklų devintų klasių moksleiviai. Jiems specialistai ves užsiėmimus, o kursus baigusieji taps jaunaisiais savo krašto gidais, rašoma pranešime spaudai.

Pasak idėjos autorių, Danutės ir Antano Vizbarų, projektu kaimo mokyklų mokinius siekiama skatinti domėtis ir dalyvauti Lietuvos tūkstantmečio minėjimo renginiuose, mokytis tinkamai formuoti savo kaimo, gyvenvietės įvaizdį, o kartu gilintis ir į Lietuvos istoriją.

REKLAMA
REKLAMA

Pirmasis projekto "Pažinkime savo kraštą" etapas – seminaras jaunųjų gidų mokytojams -vyks vasario 6 dieną Ariogaloje. Jaunųjų gidų mokytojams pranešimus skaitys Gediminas Ilgūnas, Lietuvos vardo tūkstantmečio minėjimo direkcijos direktorius, profesorius Kęstutis Pukelis, VDU Socialinių mokslų fakulteto dekanas, Danutė Vizbarienė ir Antanas Vizbaras pristatys jaunųjų gidų rengimo idėją bei krašto pažinimo planą.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Jaunųjų gidų mokytojams paskaitas apie gido darbą ir jo indėlį formuojant šalies bei krašto įvaizdį skaitys "Lietuvos gidų gildijos" pirmininkė Nijolė Jankauskienė, apie herbus ir heraldiką - Heraldikos komisijos atsakingoji sekretorė Marija Birutė Šilinienė, sceninio kalbėjimo paslaptis atskleis doc.Danutė Vaigauskaitė - Klaipėdos universiteto Režisūros katedros vedėja.

REKLAMA

Pasak A.Adamkienės fondo direktorės, į seminarą š.m. vasario 6 d. atvyksta 40 mokytojų iš Fondo remiamų mokyklų. Jaunųjų gidų mokytojai seminare įgytas žinias ir savo turimą patirtį perteiks moksleiviams užsiėmimų, kurie mokyklose vyks vasario – balandžio mėnesiais, metu. "Kiekvienoje mokykloje užsiėmimus lankys 10-15 devintokų. Vėliau mokiniai bus pakviesti dalyvauti jaunojo gido referatų konkurse", - pasakoja p. S.Kačinskienė.

REKLAMA

2007 metų "Pažinkime savo kraštą" projektą vainikuos baigiamoji konferencija Tytuvėnuose, kur susirinks jaunieji gidai ir garsūs lektoriai. Rugsėjį, prasidėjus naujiesiems mokslo metams, geriausių referatų konkurso nugalėtojai į ekskursijas po savo kraštą pakvies svečius iš kitų mokyklų.

"Tikimės, kad projektu susidomės kitos mokyklos ir paseks mūsų pavyzdžiu", - sako p. S.Kačinskienė. Fondas projektą vykdyti numato trejus metus – nuo 2007 iki 2009 metų. Planuojama, jog kasmet įvairiuose Lietuvos rajonuose savo krašto gidais taps apie 600 moksleivių, o jų skaičius 2009 metais jau sieks beveik 2000.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų