REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Šiuo metu, išaugus kainoms, daugelis gyventojų taupo. Todėl vilniečiai, gavę pranešimą, kad už smėlio pakeitimą žaidimų aikštelėse ir dėžėse teks mokėti 6 tūkst. eurų, sujudo. Anot jų, kaina už smėlį tikrai per didelė. Tačiau darbus atlikusi įmonė aiškina, kad brangus ne smėlis, bet darbas, kuris buvo atliktas daugiausiai rankiniu būdu.

Šiuo metu, išaugus kainoms, daugelis gyventojų taupo. Todėl vilniečiai, gavę pranešimą, kad už smėlio pakeitimą žaidimų aikštelėse ir dėžėse teks mokėti 6 tūkst. eurų, sujudo. Anot jų, kaina už smėlį tikrai per didelė. Tačiau darbus atlikusi įmonė aiškina, kad brangus ne smėlis, bet darbas, kuris buvo atliktas daugiausiai rankiniu būdu.

REKLAMA

Vilniuje Perkūnkiemio mikrorajono gyventojai viename socialiniame tinkle pasidalijo pranešimu, kad smėlio pakeitimas žaidimų dėžėse ir aikštelėse jiems atsieis daugiau nei 6 tūkst. eurų.

Gyventojai piktinosi, kad už tokią sumą užtektų smėlio visoms Vilniaus smėlio dėžėms, o dabar tik Perkūnkiemio gyventojai taip brangiai mokės.

Kiti į situaciją žvelgė ironiškai.

„Matyt atveš auksinį smėlį už auksinę kainą. Praneškite, kurioje namo aikštelėje jį išpils, ateisime basom ant jo pasivaikščioti“, – rašė vyras.

REKLAMA
REKLAMA

Kita gyventoja pasakojo, kad grįžusi su vaikais iš žaidimo aikštelių kratydavo smėlį iš batų lauk.

„Tačiau dabar matau, kad jį reikėtų taupyti, smėlis tapo aukso vertės“, – juokavo gyventoja.

REKLAMA

O kitas komentatorius pridūrė, kad smėlį ko gero atveš iš Afrikos ar Kuršių Nerijos.

„Kitaip neišeina paaiškinti kodėl jis toks brangus.

Tačiau gyventojams reikėtų susivienyti ir nemokėti, prašyti, kad daugiabučio administratorius paaiškintų, kodėl tas smėlis toks brangus. Juk įmanoma užsakyti kelis automobilius smėlio už kelis šimtus eurų. O 6 tūkst. suma atrodo tikrai neadekvati. Galų gale patys atsivežtume tą smėlį, kodėl turime permokėti“, – piktinosi gyventojas.

Patys gyventojai prašė sutvarkyti aikšteles ir dėžes

Daugiabutį administruojančios įmonės „Mano būstas“  komunikacijos grupės vadovas Paulius Ugianskis atkreipė dėmesį, kad minėta 6 tūkst. eurų suma yra ne už smėlio dėžių papildymą, o už keturių vaikų žaidimo aikštelių, kurių kiekviena užima po 100 kv. m., visą dangos įrengimą.

REKLAMA
REKLAMA

„Šiomis aikštelėmis naudojasi Perkūnkiemio g. 9,11,13,15 ir 17 namų gyventojai, kurių dalis kreipėsi į mus prašydami sutvarkyti susidėvėjusią dangą.

Inspektavimo metu išties nustatyta, kad visų šių žaidimo aikštelių būklė neatitinka higienos normų ir gali kelti pavojų. Atsižvelgiant į tai, buvo atlikti didelės apimties darbai, po kurių vaikai gali toliau saugiai žaisti bei išdykauti žaidimų aikštelėse šalia savo namų“, – komentavo daugiabučio administratoriaus atstovas.

O darbus atlikusios įmonės „Economus“ direktorius Mindaugas Jokimčius tikino, kad pats smėlis nėra brangus.

„Didžiąją dalį sąmatos sudarė transporto paslaugos smėlio atvežimui ir žmogiškoji darbo jėga. Juk visiškai išlygintos 4 aikštelės, kurių bendras plotas – 400 kv. metrų. Darbai truko dvi dienas ir jie buvo gana sudėtingi bei intensyvūs, kadangi dalis aikštelių įrengtos ant garažų stogų ir smėlį reikėjo gabenti karučiais, rankiniu būdu“, – aiškino įmonės vadovas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Gyventojai skundžiasi dėl sąskaitų

Vilniaus savivaldybė tikino, kad kasdien sulaukia vienokių ar kitokių skundų dėl namų administratorių.

„Specialistai nagrinėja situacijas, atlieka patikrinimus ir, jei to reikia, imasi atitinkamų priemonių.

Kalbant apskritai apie darbus ir jų kainas, administratorius organizuoja ir vykdo remonto ir atnaujinimo darbų pirkimus. Jei pirkimo suma yra iki 3 tūkst. eurų, pirkimas vykdomas apklausos būdu, o jei viršija – organizuojamas konkursas. Administratorius taip pat turi teisę teikti su namo priežiūra, naudojimu ir atnaujinimu susijusias paslaugas, jeigu šių paslaugų sąmatai ir tarifui pritaria patalpų savininkai“, – komentavo Vilniaus savivaldybė.

REKLAMA

Anot jos, gyventojams pranešus apie atsiradusius namo defektus, administratorius turi nedelsdamas atlikti apžiūrą, nustatyti to priežastis ir atlikti defektų šalinimo darbus.

„Defektų šalinimas galimas be butų savininkų sutikimo, kai defektų nepašalinus kiltų pavojus žmonių sveikatai arba aplinkai.

Jeigu daugiabučio namo butų savininkai mano, kad administratoriaus atliekamų arba nupirktų darbų kaina yra per didelė, jie gali kreiptis į administratorių dėl supažindinimo su dokumentais“, – teigė savivaldybė.

Anot jos, administratorius supažindinti gali tiek žodžiu, tiek raštu, bet ne vėliau kaip per 10 darbo dienų.

„Jei šio termino nesilaikoma arba jei atsakymas netenkina, gyventojai gali kreiptis į savivaldybę, kad būtų patikrinta, kaip administratorius vykdo namo techninę priežiūrą.

Namo patalpų savininkai taip pat turi teisę keisti administratorių. Ne mažiau kaip ketvirtadalis butų savininkų tokiu atveju turėtų kreiptis į savivaldybę, kad būtų organizuojamas visų savininkų balsavimas dėl administratoriaus keitimo ir naujo pasirinkimo. Svarbu pabrėžti, kad namo administravimas yra tik laikina priemonė, kol daugiabučio namo butų savininkai įsteigia savininkų bendriją. Tik įsteigus bendriją savininkai gali rinkos kainomis rinktis pastato priežiūros paslaugas ir spręsti dėl administravimo paslaugų apimties, taip užsitikrinant mažiausią kainą ir geriausią kokybę. Savivaldybė apmoka naujų bendrijų steigimo išlaidas“, – tikino savivaldybė.

UAB Mano Būstas yra aferistai, nepasitikėkite jais. Pasižiūrėkite kiek skundų ir neigiamų atsiliepimų yra apie šią įmonę internete.
Nuvažiuokit į Tomas Phillips, pasiimkit keletą maišų švaraus smėlio ir išpilkit vaikams. Gausis nedidelė dviženklė suma.
Jei daug skųsitės, - kitą vasarą smėlį atvešim iš Dubajaus (už 18 000 eurų),
o vandentiekiu imsim tiekti "Perrier" mineralinį vandenį (po 2 eurus už litrą)... !!!
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų