REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Braškės tobulai tinka ir į įvairiausius desertus, ir valgyti jas vienas, todėl jas taip ir mėgsta visas pasaulis. Štai 5 patarimai, kaip užsiauginti skanių braškių.

Braškės tobulai tinka ir į įvairiausius desertus, ir valgyti jas vienas, todėl jas taip ir mėgsta visas pasaulis. Štai 5 patarimai, kaip užsiauginti skanių braškių.

REKLAMA

Braškės dažnai laikomos vasaros uogomis ir jas lengvai auginti namuose gali ir pradedantys sodininkai. Braškės yra gana universalios, nes joms reikia tik saulės, pastogės ir derlingos, pakankamai sausos dirvos.

Rinkdamiesi plotą, kuriame sodinsite braške, venkite vietų, kuriose yra per daug pavėsio arba kuriose gali būti šalnų.

Karališkoji sodininkystės draugija (RHS) taip pat pataria vengti sodinti braškes vietovėse, kuriose auginamos bulvės, chrizantemos ar pomidorai, nes „jos visos yra linkusios į verticiliozės ligą“.

Paprastai braškės sodinamos eilėmis, bet taip pat gali būti sodinamos į pakeltas lysves, rašoma express.co.uk.

1. Kada sodinti?

Braškių sodinuku reikia sodinti anksti pavasarį ir sodinti į dirvą, kuri buvo patręšta bendromis trąšomis. Geriausias braškių sodinimo laikas yra kovas ir balandis, rugsėjis ir spalis. Tačiau jūs galite sodinti jaunus daigelius vėlyvą pavasarį.

REKLAMA
REKLAMA

Rinkdamiesi vietą, venkite vėjuoto ploto ir venkite vietų, kuriose gali būti šalnų. Norėdami sodinti, RHS pataria paruošti dirvą, sukasant dirvą su supuvusio mėšlu ar kompostu ir patręšiant universaliomis trąšomis.

REKLAMA

Išdėliokite duobutes 35 cm atstumu, o tarpai tarp eilių turėtų būti bent 75 cm atstumu. Prieš tai įsitikinkite, kad duobės yra pakankamai didelės šaknims.

2. Apsauga nuo paukščių

Paukščiai ir kiti gyvūnai greičiausiai neapsispirs paragauti gardžių uogų, tad reikia nuo šių daržo svečių apsisaugoti. Tinklas ar tinklelis yra puikus būdas apsaugoti savo augalus nuo bet kokių galimų užkandžiautojų.

3. Laistymas ir maitinimas

Po sodinimo būtinai dažnai laistykite, nes tai padės naujiems sodinukams įsitvirtinti. Po karštos dienos nepamirškite palaistyti sodinukų. Auginimo sezonu kas dvi savaites jas maitinkite subalansuotomis trąšomis.

REKLAMA
REKLAMA

4. Kada nuimti derlių?

Priklausomai nuo jūsų turimų braškių rūšies, jos gali sunoksti nuo vasaros pradžios iki rudens pradžios. Uogas turėtumėte rinkti tada, kai jos yra raudonos, ir tai daryti šilčiausiu dienos metu.

Nepamirškite jų suvalgyti kuo greičiau, nes jos greit genda.

5. Priežiūra nuėmus derlių

Nuėmus derlių, žirklėmis nukirpkite senus lapus ir pašalinkite juos. Nepamirškite palikti sodinuko vainiko ir naujų lapų.

Tai padarius saulė galės patekti į augalo vidurį ir kitais metais gali duoti geresnį derlių. Gerai pamaitinkite trąšomis ir laistykite, pašalinkite tinklą ar tinklelį, kad paukščiai galėtų pašalinti galimus kenkėjus nuo braškių sodinukų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų