Išdavė genialią orchidėjų laistymo paslaptį: sukraus neregėtą skaičių žiedų

Nežinia, kodėl, bet net ir apie augalus pasiskaitę, juos pasodinę, pamaitinę ir kruopščiai laistydami vis tiek juos randate visus nuvytusius? Nieko tokio – sodininkystė sekasi ne visiems. Bet yra viena gudrybė, vis labiau plintanti socialiniuose tinkluose, kuri gali padidinti jūsų šansus nenumarinti dar vieno augalo – tai ledo kubeliai.

„Reader's Digest“ neseniai rašė, kad viena iš pagrindinių priežasčių, dėl kurių augalai namuose nuvysta – kai žmonės persistengia jais rūpindamiesi ir per dažnai laisto. Dėl tokio ištisinio laistymo augalo šaknys gali pradėti pūti – ant šaknų išsivysto grybelis, kuris augalą pražudo labai greitai. Taigi, jei norite nepadauginti vandens, laistyti reikėtų atsargiau.

Pasirodo, viskas, ko reikia – tai ant augalo kartą per savaitę padėti du ledo kubelius, kad jis gautų pakankamai vandens. Tokiu būdu augalas gauna visą reikalingą vandenį – pamažu, bet užtikrintai. Be to, toks metodas taip pat padės išvengti perteklinio vandens su žemėmis ištekėjimo iš vazono, rašoma southernliving.com.

Ledo kubelio triukas tinka orchidėjoms

Šis triukas ypač puikiai tinka orchidėjoms. Amanda Gutterman „The Gardenist“ rašo, kad daugelis orchidėjų iš tiesų ne nuvysta, o paskęsta. Nors orchidėja yra kilusi iš tropikų, jos šaknims reikia gero drenažo, todėl vazono dugne jokiu būdu neturėtų kauptis vanduo.

Dėl šios priežasties didžiausi orchidėjų mylėtojai jas iš vazonų ištraukia ir laisto duše. Vis gi, viso augalo su šaknimis traukimas iš vazono yra kiek rizikingas reikalas. Turbūt geriau rinktis santūresnę strategiją ir orchidėją ledo kubeliais laistyti kartą per savaitę.

A. Gutterman šventai pasitiki ledo kubelių metodu – ji paaiškino, kokį skirtumą gali padaryti ši laistymo technika.

„Slinko mėnesiai. Marmuriniai rausvi ir balti žiedlapiai pasidarė dar putlesni, nei kada nors anksčiau – kiekvienas žiedas buvo beveik mano rankos dydžio“, – rašo ji. – „Nuo svorio jos geidulingai linko žemyn ant stiebų. Jų lapai, kuriuos kartais nublizginu, buvo tokie stori ir lygūs, kad juose atsispindėjo saulė.“

REKLAMA

Ir tai – ne vienintelis toks liudijimas. Socialiniuose tinkluose žmonės intensyviai dalinasi savo gėlininkystės rezultatais su grotažyme „#IceCubeOrchid“.

Žinoma, yra ir tokių, kurie įsitikinę, kad šis metodas skamba per gerai, kad būtų tiesa. Oregono orchidėjų asociacija savo tinklapyje rašo: „Ledo kubelio idėja leidžia orchidėjai parūpinti mažiausią gyvybiškai reikalingą kiekį vandens, ne idealiai būklei palaikyti. Bėda ta, kad nors tai ir primins tą vandens kiekį, kurį orchidėja gavo šiltnamyje, kuriame buvo užauginta ir purškiama kas valandą, laikui bėgant augalas numirs dėl ne idealių laikymo sąlygų. 

Jei norite, kad jūsų orchidėja džiugintų daugelį metų, ją reikia reguliariai laistyti kambario temperatūros vandeniu ir persodinti į orchidėjoms skirtą mišinį (dažniausiai iš medžio žievės) gerai drenuojamame vazone.“

Visgi, ledo kubelio metodo nauda prisiekia daugybė socialinių tinklų naudotojų, todėl jei jums sunkiai sekasi augalo nenumarinti, būtinai išbandykite šią gudrybę.


Rašyti komentarą...
O
Ona
2021-05-15 08:57:57
Pranešti apie netinkamą komentarą
Ar rašinio autorė pabandė per kiek laiko ištirpsta ledo kubelis? Paprasčiau palaistyti.
Atsakyti
0

M
Margo
2021-05-22 08:51:36
Pranešti apie netinkamą komentarą
Gal jūs vertėją vis dėlto pasamdykite? Versti su Google Translate - prasta mintis. Ir būtų gerai, kad tekstą patikrintų žmogus mokantis lietuvių kalbą.
Atsakyti
0

A
Anita
2021-05-14 18:51:01
Pranešti apie netinkamą komentarą
Pirmą kartą girdžiu kad orches laisto ištrauktas iš vazono. Normalūs žmonės to tikrai nedaro. . Ir dar kvailesnis patarimas su ledo kubeliais. Falenopsiu šaknys labai jautrios temperatūrai, o ir jos turi prisigerti vandens. Labai jau prastos žinios tos gelininkes.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (4)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų