• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Per pastarąjį šventinį mėnesį išaugus pirkimo internete apimtis, tarp jų ir realiuoju laiku, bendrovės Kaspersky Lab“ ekspertai primena apie finansinių transakcijų apsaugos būtinumą. Pasak jų, ne visos jos baigiasi sėkmingai sumokant už prekes.

REKLAMA
REKLAMA

Tyrimo, atlikto kartu su bendrove „B2B International“, rezultatai parodė, kad apie pusė vartotojų, praradusių pinigus dėl apgavystės transakcijos realiuoju laiku metu, nesugebėjo susigrąžinti pavogtų pinigų – dalies ar visų, sakoma bendrovės pranešime. Nors daugelis finansinių organizacijų deklaruoja pasirengimą grąžinti pinigus, prarastus dėl kibernetinių nusikaltimų, tik šiek tiek daugiau nei pusė interneto pirkėjų visame pasaulyje (56 proc. respondentų) pranešė, kad sugebėjo susigrąžinti prarastas lėšas. 16 proc. taip pat pavyko gauti dalinę kompensaciją, o 28 proc. iš viso negalėjo susigrąžinti savo pinigų. Taigi finansiniai nuostoliai gali būti labai dideli – vidutinė kibernetinių nusikaltėlių pavogta suma sudaro apie 159 eurus, o 18 proc. respondentų pranešė apie sumas, didesnes nei 733 eurai.

REKLAMA

Pasak eksperų, situacija tampa sudėtingesnė dėl to, kad ne visi vartotojai suvokia kibernetinės apgavystės pavojų – apytiksliai 6 proc. apklaustųjų visame pasaulyje įsitikinę, kad internetiniai nusikaltimai, susiję su pinigų vagyste, vyksta retai ir jiems negresia. Lietuvoje tuo įsitikinę 22 proc. respondentų. Tik 22 proc. vartotojų visame pasaulyje ir 46 proc. Lietuvos vartotojų yra įsitikinę, kad gali nukentėti nuo kibernetinės atakos. Tačiau statistika rodo, kad per 12 mėnesių apie 43 proc. pasaulio vartotojų bent kartą susidūrė su finansinėmis kibernetinėmis grėsmėmis. Lietuvoje tai patyrė 48 proc. vartotojų.

„Net jei esate tikri, kad internetinės apgavystės atveju finansinė bendrovė arba internetinė parduotuvė grąžins prarastas lėšas, vis tiek reikia būti budriems. Jei bus grąžinti visi pavogti pinigai, nors tai, kaip rodo statistika, atsitinka šiek tiek dažniau nei ketvirtadaliu atvejų, vis tiek sugaišite laiko ir susigadinsite nervus. Todėl svarbu apsaugoti konfidencialią informaciją, ypač finansinius duomenis“, – pataria Elena Charčenko, „Kaspersky Lab“ individualiems vartotojams skirtų produktų valdymo skyriaus vadovė.  

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų